Skocz do zawartości

Zamiennik oryginalnego regulatora


Aivars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, ze mozna wrzucic regler od starszych modeli R6, badz fzr wersji kocie oczy, jednak zastanawia mnie jedno- czy udaloby sie znalezc jakis tanszy zamiennik? Wiadomo, ze te moto po prostu pala te regulatory, a we Wrocku 100zl, wiec nie usmiecha mi sie wydawac takiego hajsu po raz kolejny. Moze od jakiegos skutera by cos podpasowal? Moze w ogole ktos wie cos na ten temat? Z gory dziekuje za sensowne odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kazdy rzemieslniczy zamiennik, 5 czy 7 przewodowy ci pasuje.

Zadne reglery od skuterkow, bo maja male mozliwosci - tylko czesc pradu jest prostowana i regulowana, tak ze sie pala po dolaczeniu do normalnego altka. Moze byc rowniez jakakolwiek japonska uzywka.

To ze regler ci sie pali to wina twojej niesprawnej instalacji, a nie ze ten model tak ma.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe, zeby regler sie spalil, bo dluuugo krecilem moto na podlaczonym prostowniku?swieczki zalalo i probowalem odpalic :D

 

Jeszcze takie pytanie- czyli szukac regulatora od pojemnosci ~600cm?

Edytowane przez Aivars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten głupi komentarz?

a ten mądrzejszy ? :icon_eek:

a więc po co on ?

 

Odpowiedź na twoje pytanie znajduje się w pierwszym poście tego tematu (który wypadałoby przeczytać, wpisując się w temat i zadajac w nim pytania).

 

Będę dobrym kolegom-forumowiczem i pomogę:

"a we Wrocku 100zl, wiec nie usmiecha mi sie wydawac takiego hajsu po raz kolejny."

 

Ja osobiście brałbym z Larssona, jakoś ufam ich zamiennikom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, sorry, dla Ciebie to i 100 zł za dużo...

 

Owszem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiem, ze w Larssonie itp itd mozna kupic, ale wlasnie po to zalozylem ten temat by sie dowiedziec czy ktos z was sprobowal wymienic oryginalny regler na cos innego/tanszego. Nie obchodza mnie komenty typu '100zl to dla ciebie za duzo', 'jakies rzemioslo dlugo nie pochodzi', 'nie kombinuj', poniewaz doskonale zdaje sobie sprawe z tych rzeczy. Jakby tak nie bylo, to po prostu kupilbym w sklepie nowy regulator i mial to gdzies, prawda? Dlatego dziekuje Adamowi M. za rzeczowe podejscie do sprawy ;) Jakby ktos cos wiedzial wiecej na ten temat to prosze pisac, najbardziej interesuja mnie regulatory 'sprawdzone w praktyce'.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Aivars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w reglerze, ale zwykle w instalacji i braku chlodzenia regla, umieszczonego zwykle pod jakims plastikiem.

Swoja droga 100 zl t0 bardzo dobra cena za regler.

Wracajac do problemu to jesli nie chcesz wydawac pieniedzy to musisz troche wydac na miernik wielofunkcyjny i zaczac dbac o instalacje. Ona zuzywa sie tak samo jak inne podzespoly moto.

Przede wszystkim trzeba rozpiac i przeczyscic / przesmarowac wszystkie zlaczki plynem do czyszczenia polaczen elektrycznych i potem smar diaelektryczny w kostki, zeby utrudnic utlenianie zlaczek.

Szczegolna uwage trzeba zwrocic na polaczenia instalacji z masa, czyli laczenia z rama i silnikiem, zwykle srubowe, laczenie samego reglera z masa ( najlepiej poprowadzic osobny przewod od masy regla do ( - ) aku, i lacznik miedzy reglem a alternatorem, ktory chetnie koroduje i przegrzewa sie. Jak to wszystko jest zrobione, a w starszym sprzecie najlepiej sprawdzac to co zime,kupujesz nowy zamiennik, montujesz tak zeby w czasie jazdy mial dobry przewiew i jezdzisz.

Akumulator rowniez musi byc w dobrym stanie, naladowany i z dobrym przewodzeniem na klemach, bo inaczej regler tez cierpi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...