Skocz do zawartości

Wady i zalety kasków otwartych


Rekomendowane odpowiedzi

Marlew ja nie wyobrazam sobie jazdy w otwartym kasku - zreszt ana R6 wygladal bym komicznie - a moje predkości grubo przekraczaja 200 wiec chyba by mi głowe urwało w otwartym - przy takich predkosiach musze czuc sie pewnie i bezpiecznie - wiec głowa musi byc szczelnie osłonieta kaskiem - ale dla wolnego pyrkania na jakims choperze lub nakecie to otwarty jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jezdzilem w integralnym nie liczac baaardzo wczesnej mlodosci i orzeszka :) teraz mam Nolan Jet40

dla zony kupiony zostal Jet41 i jeden integral nolana

Powiem tak najwazniejsza zaleta kasku bez szczekowego to widocznosc - czlowiek ma znacznie lepsza widocznosc niz w integralnym co po miescie czy tez kiedy jedzie sie turystycznie ma naprawde duza zalete.

W tej chwili integrala zakladal bym raczej tylko wtedy kiedy musial bym szybko przejechac jakas trase inaczej raczej nie.

Jakos nie przepadam za ciasnym pomieszczeniem i nie po to przesiadam sie z katamaranu na moto aby zamykac glowe w ciasnym garnku z malym lufcikiem :)

 

Ale oczywiscie zgodze sie z tym ze integral jest znacznie bezpieczniejszy i dla osob na szlifierkach :) gdzie obserwuja tylko czy droge maja przed soba tylko wolna :) jest on znacznie lepszy.

 

Co do nolanow N40 maja one na tyle duza szzybe ze wiatr raczej pod nia nie ma zawirowan no chyba ze jedziemy powyzej 120 - 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci powiedział że naked jest do wolnego pyrkania ?  :mrgreen:

 

Dla Pabla wszystko poniżej 200/h to powolne pyrkanie :lol:

a faktycznie w otwartym kasku w tych rejonach już ciężko.

Poza tym na plastiku w otwartym kasku faktycznie wygląda się idiotycznie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe powyżej 200km/h kask potrzebny jest głównie po to by wiatr nie potargał włosów :mrgreen: Jak się przy tej szybkości wywinie orła to pomóc może jedynie modlitwa :x Tylko problemem jmoże być brak czasu na jej odmówienie.

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kasku należałoby wg Was jeździć na MZcie? Nie jestem juz gówniarzem, nie przerabiam MZtki na światełka i różowe obręcze, jeżdżę bo lubię, mała (na razie) turystyka. Na razie mam jeta z szybą na twarz, jakaś chińszczyzna. Gdy ugruntuję swoje poglądy, kupię coś markowego. Jednak na MZtce koleś w integralu trąci trochę wiejskim szpanerstwem. jeszcze napis bella na szczęce i mamy kompletnego MZciarza, w rozumieniu większej części społeczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy na MZ, najlepiej kupić kask jak najlepszej jakości, a styl? Co kto lubi. Ja na TS150 ganiałem w integralnym garnku.

 

Co do ograniczania widoczności przez integralne kaski, to ... spotkałem się z taką opinią, ale tylko raz. Wygłaszał ją koleś, który nigdy nie miał integrala i w ten sposób to argumentował (na prawdę chodziło o cenę).

 

Jeździłem sporo w N40 i w N60 (integral) Nolana i jedyna różnica w polu widzenia, to obszar od oczu w dół. W integralu gorzej widać zbiornik :) ... chyba że ja jakiś nietypowy jestem :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem sporo w N40 i w N60 (integral) Nolana i jedyna różnica w polu widzenia, to obszar od oczu w dół. W integralu gorzej widać zbiornik  :)  ... chyba że ja jakiś nietypowy jestem :)  

PZDR

 

Tez mam N40 i N60 - ja akurat odczuwam to ograniczenie jeszcze na boki, oczywiscie w szczegolnosci na boki w dol :) - ale moze to ja jestem nietypowy :)

 

 

co do kasku na MZ

 

Ja jakos nie mam takich uprzedzen ze np na chopera otwarty a na wyscigowy integral - jezdzi sie w tym co wygodniej. Tak samo jak i do stroju - choc osobiscie kolorowego kombinezonu na chopera bym nie zalozyl :D

Kiedys tylko w integralach sie jezdzilo na MZ-tkach i Jawach i nie bylo problemu. A co do kaskow Bella w owym czasie to byly jedne z lepszych i drozszych kaskow polskich.

 

Ps. Mam nie N60 a N37 integrala jak sprawdzilem dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić taki jak Tobie pasuje. Ale wydaje mi sie że integral bedzie bardziej uniwersalny. Chroni przed piaskiem itd. Wiec ja zostaje przy integralu

 

... jakim piaskiem???? 8O

Czy nigdy nie wyprzedzałeś / mijałeś ciężarówki :?: 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila chwila ale sa otwarte typu orzeszek :)

nastepnie bez szczekowe bez szyby i z szyba

szyba moze byc tylko na oczy albo na cala twarz np tak jak nolan jet N40

To jest tez kask otwarty a szybe ma tak gleboka ze od piachu i kamykow niezle chroni

Na twarz piach leci w otwartych bez szyby i w orzeszkach

pomiedzy tymi integralnymi a z glebokimi szybami az takiej roznicy oslony od wiatru nie ma do predkosci powiedzmy 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...