Skocz do zawartości

Zamrożona stacyjka


vitor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a sa juz akumukatorowe ( takie jak wiertarki czy nadal trzeba wlaczyc do sieci ) ktora niekoniecznie musi byc w poblizu :biggrin:

 

:crossy:

 

Nie wiem czego sie czepiacie ? Woda jest juz w stacyjce bo gdyby jej nie bylo to by nie zamarzla.

 

:crossy:

w tej chwili chyba rozwazamy opcje ze motocykl stoi w garazu luba przed domem, bo raczej piszacy temat nie zostal zaskoczony w podrozy bo by na forum nie napsial :P

 

a nie lepiej uzyc najprostszego rozmrazacza do zamkow, na BP malutka buteleczkakosztuje 9 zł, na opakowaniu pisze " rozmrazacz do zamkow i stacyjek, skutecznie wypiera wode"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili chyba rozwazamy opcje ze motocykl stoi w garazu luba przed domem, bo raczej piszacy temat nie zostal zaskoczony w podrozy bo by na forum nie napsial :P

 

a nie lepiej uzyc najprostszego rozmrazacza do zamkow, na BP malutka buteleczkakosztuje 9 zł, na opakowaniu pisze " rozmrazacz do zamkow i stacyjek, skutecznie wypiera wode"

Tu nadal chodzi o to, że zamki mają pracować na sucho a taki specyfik musi zawierać jakieś smarowidło. Tylko w tym problem z odmrażaczem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i jak najbardziej może być tylko....metoda na kluczyki bez immo.

Możliwe, że nic by się nie stało dla immo w 99% ale ten 1% ...

Ja nie mowie o rozgrzaniu kluczyka do czerwonosci. Imo jest chyba w tej platikowej częsci (uchwycie) , a nie w samym kluczyku wiec jesli nie przesadzisz z rozgrzewaniem to powinno być wszstko ok.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ostatnio przerażają "pomocne" posty na forum...

 

Monter tak sobie czytam twoje posty w tym wątku i widzę że wszystkie pomysły negujesz a sam nie zaproponowałeś żadnego rozwiązania problemu. No więc co proponujesz ? :wink:

 

Może trzeba zadzwonić po lawetę i zawieźć moto do fachowców do warsztatu ?

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stanowi różnicę czy chodzę brzegiem czy po kostki w wodzie.

Nie wiem jaka jest ale co innego jak blaszki wkładki są wilgotne i przymarźnięte aniżeli stacyjka ze stykami zalana po brzegi wodą.

Kondensacja wilgoci to naturalne zjawisko czego nie można powiedzieć o topieniu w wodzie.

 

 

No to ciekawe, dlaczego podczas ulewnego deszczu, gdy na stacyjkę leje się woda, moto nie odpala samo i nie jedzie :biggrin:

 

A przy okazji: Ustaliłeś już ile wody zawiera spirytus? :icon_mrgreen:

 

a nie lepiej uzyc najprostszego rozmrazacza do zamkow, na BP malutka buteleczkakosztuje 9 zł, na opakowaniu pisze " rozmrazacz do zamkow i stacyjek, skutecznie wypiera wode"

 

Z tego co powszechnie wiadomo to takie specyfiki niszczą zamki bo są żrące. Używać ich należy w ostateczności.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, dlaczego podczas ulewnego deszczu, gdy na stacyjkę leje się woda, moto nie odpala samo i nie jedzie :biggrin:

 

A przy okazji: Ustaliłeś już ile wody zawiera spirytus? :icon_mrgreen:

 

Bo niem czy zwróciłeś uwagę, że stacyjki mają zasłonkę...A poza tym za jakiś czas będziesz pisał posty typu" pomocy , mam problem z elektryką bo nie odpala"...a na koniec okaże się, że styki są zaśniedziałe i nie kontaktują właśnie w stacyjce

A ty należysz do tych co wierzą, ze w spirytusie nie ma wody???

950ml alkoholu 100% i 50ml wody-skład spirytusu...

 

"hubert_afri

Monter tak sobie czytam twoje posty w tym wątku i widzę że wszystkie pomysły negujesz a sam nie zaproponowałeś żadnego rozwiązania problemu. No więc co proponujesz ?"

 

Koledzy już podali dobre pomysły na przekazanie ciepła i rozmrożenie zamka bez lania wody i tłustego syfu.

Muszę sie powtórzyć abyś był zadowolony???

 

I jeszcze do tego rozgrzewania kluczyka. Nie maiałem na myśli grzania do czerwoności.

Zaczeliście odbierać mnie skrajnie co robi sie męczące.

Naprawiam takie rzeczy( elektryke i elektronikę) od 12 lat.

Piszę na podstawie doświadczeń pragnąc uchronić wszechwiedzących od głupich problemów.To dział techniczny a nie humor.

Przepraszam.

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już podali dobre pomysły na przekazanie ciepła i rozmrożenie zamka bez lania wody i tłustego syfu.

Muszę sie powtórzyć abyś był zadowolony???

 

No dobra ale to jest rozwiązanie chwilowe bo woda wciąż pozostaje w zamku ... W jaki sposób usunąć z niego wodę ? Może np alkohol izopropylowy ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zapytał jak odmrozić stacyjkę a tutaj zaczyna robić się lelum polelum i przekomarzanie kto ma więcej racji:) wg mnie każdy ma jakąś swoją racje i to jaki ma sposób na rozmrażanie zamka. na początku wątku pojawiły sie wystarczające odpowiedzi i podejrzewam że osoba która założyła ten temat po odmrożeniu stacyjki już tutaj nie zajrzałą.

kazdy z was koledzy doradził cos na swój sposób i co najważniejsze problem sie rozwiązał (a o to przecież właśnie chodzi tutaj aby pomóc) i myśle że dalsze wypociny nie mają sensu w tym poscie -

jesli sie myle to proszę o usunięcie mojego postu a wy koledzy twrzcie dalej ksiązk pt. "a możeby jednak tak rozmrozić stacyjke, a może inaczej"

pozdrawiam (nie mam nic złego na mysli piszac to co napisalem)

Edytowane przez mauy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o metodzie "na fiata" ?? :biggrin:

zapalniczka i kapke podgrzać kluczyk wkładasz do stacyjki i LUX - przynjamniej w fiacie :biggrin:

wydaje mi sie ze pomysl jest dobry ale jak juz kolega wspomnial we fiatach ;) zawsze wydawalo mi sie ze w ten sposob mozna rozhartowac kluczyk dlatego nie chcialem tego uzywac, ale moze nie taki diabel straszny jak go maluja ;p

ja na noc zawsze przykrywam moto pokrowcem a na dodatek zrobilem sobie oslonke a stacyjke wiec gdy kluczyk jest wyciagniety woda sie nie leje do srodka

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 niszczy zamki drzwi samochodowych i te w kufrach bo one maja elementy plastikowe które źle znosza kontakt z tym płynem. Pozatym zamek posmarowany łapie drobinki kurzu które potem tworza "paste polerską" i zaczynaja wycierac zamek.

Witam

I wreszcie sensowna wypowidź! Tu jest sedno sprawy :) można smarować zamki ale nie jeśli są narażone na kurz więc jeśli chodzi o moto to odpada , następna sprawa to taka że zamek w stacyjce jest wykonany z stopu aluminium a jak kożdy śluszrz, tokarz wie smaruje się to spirytusem!!!!! tylko panowie najpierw zamek a puźniej gardełko :) bo z poźiomu gleby czasami ciężko nasmarować stacyjke :) W warsztatach używa się denaturatu(ekonomia) ale w moto czy zamkach katamaranów używa się czysty spirytus dlatego że ma śladową ilość wody i tak jak kolega napisał wcześniej rozmrozić i przelać spirytusem aby wyprzeć wode która jest w krzywkach i sprężynkach, jednocześnie wypłukamy pył który się tam zbiera i nasmarujemy mechanizm zamka. Nie ma obaw jeśli chodzi o styki elektryczne stacyjki bo je również się czyści spirytusem

 

Kuklex nie obawiaj się o kluczyk podgrzany zapalniczką bo aby były jakieś zmiany w strukturze stali musi być rozgrzana do ponad 1000stopni a jeśli chodzi o mobi to niema obaw bo jest zalany lub wklejony w plastik i nie ma kontaktu z metalem noo chyba że w audi , vw tam jest w grocie

Edytowane przez sq9jkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...