Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

a tu kilka linków do wybranych modeli - moze ktoś podpowie:

http://www.allegro.pl/item949532985_kenda_...a_motoport.html

http://www.allegro.pl/item956230618_opona_...urystyczna.html - ta chyba najbardziej mi sie podoba

http://www.allegro.pl/item931434945_opona_...9_vn_vl_vt.html

 

 

sorry - nie zauwazylem jeszua twojej odp

Edytowane przez edart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edart,

Tak jak napisał Jeszua - w dziale co, gdzie, jak masz mnóstwo tematów o oponach. Jak chociażby TEN (warto się z nim zapoznać). Po prostu skorzystaj z opcji SZUKAJ.

 

A co do tych które znalazłeś na Allegro - "To nie są droidy, których szukacie". Zapomnij o nich. Nadają się co najwyżej do palenia na demonstracji pod sejmem ;)

 

Wg serwisówki do naszego moto zalecane są Dunlopy albo Metzelery (dobre opinie zgarniają ME 880). Sporo osób chwaliło tez Avony, ale obecnie coś ich nie widać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może dorzucę moje trzy grosze co do opon. Ja mam z przodu Shinko a z tyłu Bridgestone. Tył - jak jest sucho jest bardzo dobry. Na mokrym trzeba uważać, bo przy hamowaniu jest dość śliska. Przód - tu jest już trochę gorzej, ale bez żadnej tragedii. Czasem przy ostrym hamowaniu lekko się przyblokuje. Jedynie jak jest zimno (poniżej 5 stopni) to zauważalnie spada przyczepność, ale to chyba nic dziwnego. Ale tak jak przeglądałem czasem opinie, to gdybym musiał kupować, wziąłbym Metzelery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników VTX! Jestem właścicielem tej wspaniałej maszyny od jesieni ub. roku. Skoro przyszedł czas na otwarcie sezonu, postanowiłem zmienić opony, bo też już swoje przejechały. Znalazłem gumę w podanym rozmiarze, ale sprzedawca mi powiedział, że ta opona jest do tyłu, i że z takim rozmiarem (140/80/17) są problemy... Sugerował montaż tylnej do przodu ale ponoć trzeba odwracać jej kierunek.

Czy ktoś z Szanownych użytkowników VTX może mi coś doradzić? Wydawało mi się, że ważny jest rozmiar opony, a tu ćwiek w postaci różnicy przód-tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników VTX! Jestem właścicielem tej wspaniałej maszyny od jesieni ub. roku. Skoro przyszedł czas na otwarcie sezonu, postanowiłem zmienić opony, bo też już swoje przejechały. Znalazłem gumę w podanym rozmiarze, ale sprzedawca mi powiedział, że ta opona jest do tyłu, i że z takim rozmiarem (140/80/17) są problemy... Sugerował montaż tylnej do przodu ale ponoć trzeba odwracać jej kierunek.

Czy ktoś z Szanownych użytkowników VTX może mi coś doradzić? Wydawało mi się, że ważny jest rozmiar opony, a tu ćwiek w postaci różnicy przód-tył.

Jeżeli opona jest przeznaczona na tył to nie należy jej zakładać na przednie koło. W czym jest problem? nie ma opon?

Jeżeli masz kartę kredytową i/lub konto PayPal to tutaj masz do wyboru, do koloru opon.

W PL też znajdziesz, może troszkę drożej, ale nie powinno być problemu.

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opona jest przeznaczona na tył to nie należy jej zakładać na przednie koło. W czym jest problem? nie ma opon?

Jeżeli masz kartę kredytową i/lub konto PayPal to tutaj masz do wyboru, do koloru opon.

W PL też znajdziesz, może troszkę drożej, ale nie powinno być problemu.

 

A dzięki za podpowiedź. Powiedzieli mi, że z tymi rozmiarami jest "mały" problem. Uczę się tego mmotocykla, wszystko jest takie wielkie, ale cóż, podstawy są takie same jak w innych.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki za podpowiedź. Powiedzieli mi, że z tymi rozmiarami jest "mały" problem. Uczę się tego mmotocykla, wszystko jest takie wielkie, ale cóż, podstawy są takie same jak w innych.

Dzięki!

Faktycznie w tym rozmiarze to trochę pustki.

Jest Dunlop D404F za 380 pln + przesyłka. W jednej przesyłce mieszczą się ok. 3 opony, więc najlepiej kupować przynajmniej komplet lub się z kimś dogadać.

Pozdrawiam

Edytowane przez Virek
240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie, czym się różnią opony na tył i na przód, nawet jeśli są w takim samym rozmiarze..?

Budowa rdzenia, skład mieszanki??

 

Opony przednie mają inny bieżnik, bo ich zadaniem jest tylko skręcanie i hamowanie, a tylne muszą jeszcze przenosić napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon (jakieś 8 tys km) przekulałem na oryginalnych oponach z pierwszego montażu(Uwaga miały 10 lat!!!!) DUNLOP-przód D404 140/80 R 17, tył K555 170/80 r 15. Drugi sezon kupiłem nowe (niestety ze stanów i dotarły dopiero 6 czerwca) takie same i przekulałem ponad 6 tys.km. Maszyna waży ponad 300kg + ja ze 100 kg i Zonka (tu akurat 46 kg :bigrazz: ), a opony wyglądają jak w dniu montażu. W tym sezonie mam już ze 300 mil kulnięte, ale to dopiero początek. Dunlopy gdy się nagrzeją, trzymają drogi jak wściekłe nawet na mokrym, ale przy ostrej jeździe i ostrym hamowaniu np w VTX1800 potrafią szybko zniknąć! Przy mojej relaksacyjnej jeździe przez 6 tys. nadal wyglądają jak nowe-szczególnie tył. Wszystko zależy od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ponieważ jestem zmuszony do wymiany opon w Nomadzie, moje pytanie brzmi, jakie polecacie?

Słyszałem, że oryginalne (Bridgstony) mają opinię kartoflaków. Nie jeździłem na innych, więc nie mam porównania. Z góry dziękuję za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...