Skocz do zawartości

Iż-350


mcfrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No próbowałem, ale zebami sie ciezko sruby odkreca, bede wolniej ruszał, to moze jakos wykrece, tylko lusterka musze załorzyc i bedzie git:-)

 

A w takim razie to ja sobie niedługo iża sprawię ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem udupiony.....a o tym to juz chyba gadalismy, koles wystwaia ponownie....http://moto.allegro.pl/item514693263_dkw_350_rarytas_zapraszam.html

 

http://moto.allegro.pl/item514693263_dkw_3..._zapraszam.html sooory

 

 

Ejjj jak sie jezdzi Jeżem????Zmienia sie biegi noga i wajcha jednoczesnie???Jak mam wajche na 0 to wchodzi 1,2 i koniec jak popchne dalej to mam juz 3 bieg, ale dalej nie idzie i musze pchnac wajche do konca i jest 4:) tak sie tym jezdzi???czy cos nie teges???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj jak sie jezdzi Jeżem????Zmienia sie biegi noga i wajcha jednoczesnie???Jak mam wajche na 0 to wchodzi 1,2 i koniec jak popchne dalej to mam juz 3 bieg, ale dalej nie idzie i musze pchnac wajche do konca i jest 4:) tak sie tym jezdzi???czy cos nie teges???

Coś nie teges. Biegi w iżu zmienia się ręcznie lub nogą, można to robić zamiennie w dowolnym momencie. Nie może być tak, że nożna zmiana blokuje się przez ręczną i vice versa. Prawdopodobnie masz źle wydystansowaną skrzynię. Złoźona jest raczej dobrze, skoro są wszystkie biegi, ale luzy osiowe na wałkach powodują blokowanie przełożeń.

 

Ergo - czeka cię walka z podkładkami, zgłoś sie na priv to pomoge w razie potrzeby.

 

Czyżby Iżak jednak miał zostać "w rodzinie" ? Czy szykujesz go dla potencjalnego "szczęśliwego nabywcy"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze masz ustawioną śrubę na pręcie idącym od kulisy na baku do skrzyni? Może tu tkwić przyczyna przerzucania biegów. Cała przyjemność z jazdy jeżem to wbijanie biegów wajchą na baku. Jeśli walczysz z prądnicą a nie zależy ci na 100% oryginale to zamontuj prądnicę od jaskółki, wymaga interwencji mechanicznej ale spisuje się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade rowerem nie martw sie:) a jez to nie rusek??? A wracajac do rad, to po pierwsze primo-jak sie kupiec znajdzie i połozy kase sprzedaje, jak nie od nowego roku idzie na warsztat bo fajnie mi sie jezdzi a po drugie primo-to moze byc pręt, bo jak przepycham kulka to słychac jak tryby przeskakuja jałowo nie trafiajac na odpowiedni bieg czyli mija i musze podepchnać bo noga wchodza w miare ok, po trzecie primo-prądnica rabotajet charaszo:) teraz pytanie-czy gazniki z planety i pózniejszych modeli pasuja do 49??I kwestia szprych, skads pasuja?czy dorabiac?I ta cholerna puszka pradów, ktos to dorabia?czy trzeba kupic za kupe kasy org, i naprawic:???I jeszcze kestia regeneracji suwaków:)Co ja k....narobiłem, a miałem to szybko sprzedac i miec na wino......

 

Acha jak ten pret wyregulowac?Pytam bo po co wyważac otwarte dzwi? zamiast siedziec godzinami nad tym, ktos pomoze i bedzie szybciej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie-czy gazniki z planety i pózniejszych modeli pasuja do 49??I kwestia szprych, skads pasuja?czy dorabiac?I ta cholerna puszka pradów, ktos to dorabia?czy trzeba kupic za kupe kasy org, i naprawic:???I jeszcze kestia regeneracji suwaków:)Co ja k....narobiłem, a miałem to szybko sprzedac i miec na wino......

 

Acha jak ten pret wyregulowac?Pytam bo po co wyważac otwarte dzwi? zamiast siedziec godzinami nad tym, ktos pomoze i bedzie szybciej:)

Po kolei:

Gaźniki z planety pasują. Ten silnik praktycznie nie zmienił się od 1938 roku do ostatniej planety 5. Kwestia polega wyłącznie na zestrojeniu dyszy z typem filtra powietrza.

 

Szprychy - nie dopasujesz (chyba że od NZ- cieniowane ;> ) Radze dorobić u Bartnika. W 49 masz 4 długości szprych - w każdym kole są dwie długości, oczywiście w obu inne ;)

 

Suwaki - nie opłaca się regenerować, na bajzlach bywają nówki za ok 300/para. Są asy, którzy jeżdżą na samych spręzynach, bez tłumienia, znam kilku takich którzy dali nawet suwakom skorodować i jeżdża na sztywnej dupie. A więc granat, masz wybór :D

 

Pucha prądów - bazar. cena z allegro to chora fanaberia takich, którym sie nie chce ruszyć dupska sprzed kompa. Kompletna pucha kosztuje ok. 170zł, ostatnio zawsze jakąs przywoże z bazarków. Nie wszyscy wiedzą, że są 3 typy puszek, które różnią sie budową reglera, nie są one wzajemnie zamienne. Do 49 musisz szukać P-37. Typ puchy jest wyskrobany z tyłu, wraz z datą produkcji.

 

Skrzynia - zanim zaczniesz bawić się regulacją pręta, upewnij sie ze nożna zmiana działa. Najlepiej zdejmij pręt i sprawdź to. Jezęli będzie ok, załóż pręta. Sama regulacja to banał. po prostu tak go trzeba ustawić, żeby luz wypadał w pozycji 0, a pizostałe biegi na swoich numerach.

 

Oczywiście zmiana biegów ręcznie nie jest możliwa na wyłączonyum silniku, poza tym nie da rady zmienić kilka biegów na raz - ta skrzynie nie ma sychronizacji. Po to własnie w kulisie są te wycięcia. Należy tak wbijać biegi, żeby wajcha wskoczyła do odpowiedniego "dołka". Jezeli tak właśnie jest, to masz dobrze ustawionego pręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuhhhh, ale sie usmiałem, powaznie 4 długosci szprych???Im bardziej poznaje ruskie wynalazki tym bardziej ich nie chce, toz to nie lada wyzwanie taki motur odrestaurowac, nic nie pasuje, wszystko pasuje "prawie"a jak spasuje to sie rozleci:)Moje gratulecje smiałkom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuhhhh, ale sie usmiałem, powaznie 4 długosci szprych???Im bardziej poznaje ruskie wynalazki tym bardziej ich nie chce, toz to nie lada wyzwanie taki motur odrestaurowac, nic nie pasuje, wszystko pasuje "prawie"a jak spasuje to sie rozleci:)Moje gratulecje smiałkom:)

 

Błagam nie kracz jak prince a wszystko zniosę tylko nie kracz.

Cierp w milczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Mgfrag, jak gazniki z planety pasuja jak sa inne?specjalnie sie przygladam wszystkim jezom jakie spodkam i te nowsze maja inne gazniory, jakies takie kwadratowe czy jak? no wiec?bo bajzel sie zblioza i bede polowanie robił, to chce wiedziec co kupic zeby sie nie przejechac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Mcfrag, jak gazniki z planety pasuja jak sa inne?specjalnie sie przygladam wszystkim jezom jakie spodkam i te nowsze maja inne gazniory, jakies takie kwadratowe czy jak? no wiec?bo bajzel sie zblioza i bede polowanie robił, to chce wiedziec co kupic zeby sie nie przejechac:)

 

Pasują, ale z Planety 1,2,3 (w P4 i P5 coś chyba faktycznie pozmieniali, ale moja wiedza iżowa kończy się na 49, młodszych Iży nie ogarniam). Czyli zapaqsują wszystkie mutacje gażnika K-28. Było ich wiele, cała stara dwusuwowa Rosja się na tym bujała, włączywszy Tuły, Iże, wózki inwalidzkie i motopompy. Różnica między nimi to inna litera wybita po nazwie K-28 na korpusie, oraz inna dysza, dostosowana do konkretnego silnika.

 

Jeżeli jednak kiedyś uprzesz się, żeby założyć oryginał do 49, pokażę Ci jak go rozpoznać:

http://49.mcfrag.com/4361/

 

Te gazniki bywają na bazarach, wbrew obiegowej opinii nie są tak paliwożerne jak się powszechnie uważa (pod warunkiem, że się go ustawi, o ile jego stan oczywiscie na to pozwala, bo można trafić i zwłoki, które są nieregulowalne). Moj iżak pali ok. 4l/100, oczywiście nie męczę go zbytnio.

 

Kiedyś, gdy nie było takiego dostępu do częsci ze Wschodu, sporo Iży śmigało na Pegazach, znam tez kilka Iży 49 zasilanych czeskim Jikovem z jakichś cezet-jaw. Słyszałem też, że gaźnik od starej MZ TS150 też daje rade, a klony tego karba można tanio dostać w sklepach moto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam gaznior katastrofa, chyba nawet był "remontowany " domowymi spospbami, i biorac pod uwage ile w niego leje i ile przejedzie na tym co wleje to spalanie i tak naprawde nie za duze, ale nowy gaznik by sie przydał, moge miec nowy ale koles krzyczy jak cygan za matke, moze pamietasz na wrocławiu na przeciw mnie stał koles z czesciami miał takie noweczki ale cena jak na batorym:) ale jak trzeba bedzie to sie wezmie, teraz juz wiem jakie to bede szukał na bajzlu:)

 

Własnie dostałem odpowiedz od Bartnika z Czestochowy :

Wykonujemy szprychy pod zamówienie

Do Iża-49 są takie wymiary

M-4 x 155 mm

x 208 mm

x 210 mm

x 213 mm cena 1,50 za szpryche z nyplem

Czy to sa takie wymiary jak trzeba do jeża 49?

 

http://moto.allegro.pl/item516562259_dkw_350_nz.html ?????????????????????????????

 

a tu drugi, co mi jezem zajezdza:) http://moto.allegro.pl/item522189187_dkw_nz_350_1_1944.html

pytanie, jak odróznic rame z jeza i dkw?bo reszte juz odruznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...