Skocz do zawartości

Husqvarna TC/TE 610 tuleja a tłok wossner


jacekbb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie i prosze o rade, urwal mi sie w Husce zawór wydechowy i zrobił mały burdel:/ powoli Huse remontuje jak narazie zakupiłem nowy tłok kuty wossnera a teraz czas na tuleje ale nigdzie nie moge sie dowiedziec ile ma byc luzu, jest zalecany pod nicasil ale jak sie to ma do tuleji, czy luz ma byc wiekszy ?? i ile?? znajomy mowil ze jego kumpel robil tuleje w Husce a luz fabryczny czyli 0.06 i zatarł, mi radził zrobic 0.1 albo 0.12 ale niewiem ile w tym prawdy. W piatek chcialbym juz oddac cylinder do roboty i musze cos wiedziec na ten temat. Z gory dzieki za wszystkie odp

Edytowane przez jacekbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie zatarł, tylko zostawił mało przyjemne ślady na tłoku - trochę za ciasno było. Manual w tym przypadku nic nie pomoże, gdyż przewiduje on 0,06 do 0,08 mm luzu, z tym, że na fabrycznym tłoku i nikasilu, a nie na tulei i kutym tłoku.

 

pozdrawiam, Adam

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kute tloki to regula prawej reki mowi o 0.03-0.035 mm luzu na kazde 25 mm srednicy tloka.

 

Np, kuty tlok o srednicy 100mm wymaga 0.12- 0.14 mm luzu w przypadku silnika na ulice, na wyscigi wiecej.

Nalezy pamietac tez ze zarys tloka jest "jajkowaty",nie jest to walec,trzeba wiedziec w ktorym miejscu mierzyc tlok.

 

Niektorzy producenci,jak np.JE zalecaja mniejsze luzy dlatego najlepiej skontaktowac sie z Wosser,zapewne byla jakas wzmianka na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kute tloki to regula prawej reki mowi o 0.03-0.035 mm luzu na kazde 25 mm srednicy tloka.

 

Np, kuty tlok o srednicy 100mm wymaga 0.12- 0.14 mm luzu w przypadku silnika na ulice, na wyscigi wiecej.

Nalezy pamietac tez ze zarys tloka jest "jajkowaty",nie jest to walec,trzeba wiedziec w ktorym miejscu mierzyc tlok.

 

Niektorzy producenci,jak np.JE zalecaja mniejsze luzy dlatego najlepiej skontaktowac sie z Wosser,zapewne byla jakas wzmianka na opakowaniu.

Witam

Dkładnie jak kolega tu pisze tłok nie jest okrągły tłok w czasie produkcji jest owalizowany bo innaczej by sie zatar w tuleji a mierzy się go na wysokości swożnia tam są ślianki prowadzące w tuleji , i musisz sie skontaktować z producentem jakie luzy przewiduje bo materiał który zastosowali ma swoje rozszeżalniści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...