Skocz do zawartości

Piszczy i gaśnie na wolnych obrotach


dach12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl to APRILIA RX125 z 1994r. (ROTAX 123)

 

Motor odpala bez problemu za 1 kopnięciem. Po ok. pół godzinie jazdy jak się zagrzeje coś zaczyna piszczeć od strony magneta i moto sam gaśnie na wolnych obrotach jakby go coś chwytało (jak dodam gazu to nie zgaśnie ale nadal piszczy), można go bez problemu odpalić i jeździć (ale na wolnych gaśnie sam). Pisk jest bardzo słyszalny.

 

Co to może być, macie jakiś pomysł za co się zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak zaczęło piszczeć od razu ściągnąłem obudowę i bez problemu obracałem ręką magneto a tym samym tłok (bez wykręcania świecy).

 

Dzisiaj rano odpaliłem moto i nie było żadnego pisku wszystko chodzi ok, nie gaśnie, 50 min go rozgrzewałem na stojaku i pisk nie wrócił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że wał sie kończy lub podczas ostrej jazdy odwirowałeś go. Teraz motocykl bedzie po woli słabł az wogle przestanie zapalac. Wykręc świece i zobaczysz ze na elektrodzie bedą opiłki metalu. Są to opiłki z lożysk wału. A gaśnie na niskich bo ma zwiekszone opory toczenia i zabiera wiecej mocy, a ze mocy na niskich obr jest malo to gaśnie.

Edytowane przez radzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem obudowę i bez problemu obracałem ręką magneto a tym samym tłok (bez wykręcania świecy).

To coś musi być nie tak, nie za lekko to się obraca?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem obudowę i bez problemu obracałem ręką magneto a tym samym tłok (bez wykręcania świecy).

 

zmierz kompresje to powinno raczej cięzko iśc w 80 jest cięzko przepchnąc przez spręzanie a co dopiero w 125...

 

druga sprawa: jak zacznie piszczeć to nie trzyma wolnych obrotów ale jak rtrzymasz gaz to na wysokich chodzi stabilnie ?? jak piszczy i jedziesz to jest spadek mocy ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cewki ??

Jeśli przerywa po nagrzaniu to może być to, ściągnij magneto i zobacz czy nie są przetarte.

Pozdro

http://bikepics.com/pictures/902127/ tak wygląda cały aparat zapłonowy w rotaxie 123 oczywiscie na tym jest magneto http://bikepics.com/pictures/899322/. Tutaj masz pare fotek rozebranego silnika może ci się przydadzą http://bikepics.com/members/kamsel/94pegaso125/. Mi w komraku kiedyś coś piszczało, po zmianie pierścienii przestało, ale rx to nie komarek :D :D

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty robiłeś remont motorku ??

Może coś źle złożyłeś ?? :D

To do mnie? :D Jak do mnie to mówie że to nie ja. Ja jak poskłądałem swoją to chulała jak wściekła :buttrock:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sorry Kamsel popieprzyło mi się :D źle popatrzyłem :D

Odpowiedź do autora tematu dach12 ściągnij magneto i zobacz w jakim stanie są wszystkie cewki (tzn czy nie są poprzecierane itp)

 

 

Z cewkami to jest tak jak silnik się nagrzeje (cewki dostaną temp) to prawem fizyki zwiększa objętość tak więc jeśli moto przerywa gaśnie po nagrzaniu to jest duże prawdopodobieństwo że to przez cewki. Jednak nie wiem czy piszczą (jakie wydają odgłosy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...