Jump to content
Melo

Motor z anglii papiery

Recommended Posts

Sprawna wygląda tak gościu od którego chce kupić moto nie przerejestrował moto na siebie tylko jeździł na danych jeszcze poprzedniego właściciela i teraz ja chciałem kupić moto i jak to zrobić bo w dowodzie są jeszcze dane 1ego właściciela . Co robić nie wiem czy zrozumiecie :)

Ten koles chce ci sprzedać moto w ten sposób, ze niby ty jestes kupującym od kolesia z UK. Poprostu tak robią (nie rejestrują na siebie) zeby nie placic podatku i wogole nie figurowac w tranzakcji. Jesli koles nei figuruje nigdzie to srednia tranzakcja.Kto ci zagwarantuje ze moto i papiery nie są kradzione??

pzdr

No właśnie o to mi chodziło . Dzieki za odpowiedz

Jesli koles nei figuruje nigdzie to srednia tranzakcja.Kto ci zagwarantuje ze moto i papiery nie są kradzione??

pzdr

w Uk masz mozliwosc sprawdzenia moto ze strony prawnej tzn kto jest wlascicielam itp. jest to platne ale moim zdaniem warto takie cos zrobic i miec pewnosc. Robi sie to na stronie internetowej wpisujac numer rejstracyjny pojazdu. Adresu strony jeszcze nie znam ale postaram sie go odszukac :icon_rolleyes:

w Uk masz mozliwosc sprawdzenia moto ze strony prawnej tzn kto jest wlascicielam itp. jest to platne ale moim zdaniem warto takie cos zrobic i miec pewnosc. Robi sie to na stronie internetowej wpisujac numer rejstracyjny pojazdu. Adresu strony jeszcze nie znam ale postaram sie go odszukac :icon_rolleyes:

autotrader.co.uk za wcale nieduza kase dowiesz sie o calej przeszlosci pojadzu, przeglady naprawy. Niedawno za darmo mozna bylo sprawdzic liczbe poprzednich wlasciceli,date zmi8any ostatniego kolor, model, poj silnika.

ooo dzieki za wyreczenie mnie od szukania tej strony pozdrawiam

A jak masz dowód rej. pojazdu z UK lub nr. rej i nr. dowodu rejestracyjnego (V5C) to możesz sprawdzić kawałek historii przeglądów technicznych za free.

:)

http://www.motinfo.gov.uk/

A tu stronka gdzie sprawdza się historię pojazdu w całości, odpłatnie czyli tzw. HPI Check.

http://www.hpicheck.com

Edited by qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy z takimi dokumentami+umowa kupna zarejestruję bez problemu motor? :

post-45853-0-82572000-1314477868_thumb.jpg

post-45853-0-89443200-1314477887_thumb.jpg

post-45853-0-97545700-1314477907_thumb.jpg

post-45853-0-87161000-1314477921_thumb.jpg

Tak posiadając umowę kuna spisaną w UK + te dokumenty zarejestrujesz tego KTM bez problemu.Tak właściwie to wystarczy pierwsza kartka A4 od pkt. 1 do 8.

Gdybyś nie zamazał reference number to powiedziałbym Ci jaki powinien mieć orientacyjny przebieg.Bo to że jesteś 5 właścicielem to pewnie wiesz.

Edited by Heny

Document Reference Number:

9127 845 6345

Bo to że jesteś 5 właścicielem to pewnie wiesz.

A nie wiem.. trochę ich duzo..

Witam znalazłem ostatnio ogłoszenie na otomoto gdzie sprzedający wystawił Yamahe yzf r125 rok 2016 sprowadzona z angli, zainteresowałem się motocyklem i umówiłem się wstępnie na oględziny 

lecz moje pytanie brzmi czy właściciel ma obowiązek posiadać kartę pojazdu skoro zakupił motocykl w wielkiej brytanii od pierwszego właściciela,nie przerejestrował go ciągle stoi na żółtych blachach(mówi ze czasami odpali go i przejedzie kilka kilometrów zęby bezczynnie nie stał) jedyne co ma to dowód rejestracji przetłumaczony na polski... także proszę o pomoc gdyż jest to mój pierwszy motocykl który chce kupić....

po pierwsze naucz się korzystać z wyszukiwarki, bo jeszcze niejeden raz będziesz miał pytania typu podstawowego, które dawno posiadają odpowiedzi na fm

po drugie przeczytaj sobie ten wątek, plus kilka innych, w których np ludzie opisują problemy ze sprowadzonymi motocyklami, przy których sprzedawca postanowił oszczędzić - kosztem kupca

po trzecie niewiele napisałeś, bo nie wiemy kto widnieje w papierach, czy jest zrobiony import (pewnie nie), itd, a to są dane podstawowe. zwyczajowe jest tu oszustwo "kupowania od Anglika/ Niemca" czyli pominięcie pośrednika - i jeśli tak miałby wyglądać zakup, to od razu odpuść

jsz

bezmotocyklowy

jedyne co się dowiedziałem od sprzedającego to kupił motor od pierwszego właściciela z wielkiej brytani i przywiózł do polski z dowodem rejestracyjnym przetłumaczonym na polski i chce go sprzedać teraz