Skocz do zawartości

Akrapovic a Yoshimura


Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie jaka jest dopuszczalna norma głośności wydechu?

Ile dB może mieć przeciętny taki wydech sportowy bez dB killerów?

Ja posiadam akrapovica a już się policja się czepiała, ale ja i tak nie odpuszczę, nie po to ma się wydech sportowy, żeby jeździć jak skuter :icon_razz:

 

jak dostaniesz kilka mandatów to zmienisz zdanie. po to sa normy hałasu zeby ich przestrzegac. kilka dB wiecej nie przeszkadza ale bez przesady. To taki mniej wiecej klimat jak jak golf III z końcówka 100mm żenada :icon_rolleyes:

 

A norma jest cos kolo 95dB

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny oplywajace db-killera rozgrzewaja bardziej wydech. Moim zdaniem powoduja rowniez wypalanie welny albo tego co tam masz jako tlumienie. Oczywiscie dzieje sie to stopniowo.

Z czasem moze Ci sie poprostu wypalic od wewnatrz dziura w carbonie, bo spaliny beda chcialy sobie znalesc latwiejsza droge ucieczki

 

Raczej wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne.

W końcu te wydechy z plasteliny nie są ! (chyba) . :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej Honoratce Akropovica i brzmi pieknie :icon_mrgreen: niezaleznie czy na wolnych, jak sie zaczyna bujac wchodzac na obroty, przy schodzeniu z obrotow czy tez jak zaczyna odcinac przy max obrotach :biggrin: chce to nagrac i zrobic sobie z tego dzwonek w telefonie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz kilka mandatów to zmienisz zdanie. po to sa normy hałasu zeby ich przestrzegac. kilka dB wiecej nie przeszkadza ale bez przesady. To taki mniej wiecej klimat jak jak golf III z końcówka 100mm żenada :icon_rolleyes:

 

A norma jest cos kolo 95dB

 

Rozumiem, że zawsze przestrzegasz prędkości i wszystkich innych obowiązujących w tym kraju przepisów, czy po prostu jesteś relatywistą moralnym?! Jeden przepis trzeba przestrzegać (bo np. akurat nie mam głośnego wydechu) a innego nie (bo jest mi niewygodny). Jak Ty dostaniesz kilka mandatów i np. innych kar administracyjnych, to też zmienisz zdanie na wiele rzeczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zawsze przestrzegasz prędkości i wszystkich innych obowiązujących w tym kraju przepisów, czy po prostu jesteś relatywistą moralnym?! Jeden przepis trzeba przestrzegać (bo np. akurat nie mam głośnego wydechu) a innego nie (bo jest mi niewygodny). Jak Ty dostaniesz kilka mandatów i np. innych kar administracyjnych, to też zmienisz zdanie na wiele rzeczy.

 

 

jak jeszcze raz, ze zrozumieniem przeczytasz mojego posta do zauważysz zdanie: "KILKA dB WIECEJ NIE ZASZKODZI ALE BEZ PRZESADY"

 

Dla lepszego zrozumienia powiem ze zachowajmy we wszystkim jakis rozsadek. nie mowie zeby jezdzic z fabrycznymi tlumikami ale nie z takimi ktore slychac trzy skrzyzowania dalej. szanujmy tez innych ludzi na drogach i mieszkajacych w okolicy twojego przejazdu. osobiscie mieszkam przy ulicy na ktorej latem chopoki dziduja po nocach i pomomo tego ze jestem "aktywnie jeżdżącym" to o 3 wnocy mi to przeszkada bo rano ide do pracy.

 

tak samo z predkoscia. nie mowie zeby jezdzic 50 ale bez przegiecia.

 

troche logiki nie zaszkodzi w zadnym przypadku bo moze bedzie mniej nagonek na nas wszystkich, bo osobiscie nie mam ochoty zbierac epitetów za jakegos 19to latka z pełnym przelotem

 

Ja tylko mowie o moich doswiadczeniach z db killerem

Prosze - oto przyklad

 

Miejsce przepalenia

 

 

po jakim czasie sie to stalo?? wyglada nie ciekawie

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ludziska!

 

Mam szybkie pytanie i czekam na takowąż odpowiedź - mam do wyboru do swojej SV 650 komin Yoshi tri oval stalowy albo Akrapa oval tytanowy (dedykowane). Czy oba mają wyjmowane dB killery ? Który ma bardziej basowy, donośniejszy ryk ?

 

Pomóżta! :notworthy:

Edytowane przez Montana

Rodełoooo na kucyku , iiihhhahahahahah!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludziska!

 

Mam szybkie pytanie i czekam na takowąż odpowiedź - mam do wyboru do swojej SV 650 komin Yoshi tri oval stalowy albo Akrapa oval tytanowy (dedykowane). Czy oba mają wyjmowane dB killery ? Który ma bardziej basowy, donośniejszy ryk ?

 

Pomóżta! :notworthy:

 

Yoshimura taką jak ma np. HunterM jest dość znacząco głośniejsza od mojego Akrapa. W Akrapie musisz sprawdźić czy w ogóle były oferowane z db killerami bo np do mojej 954 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałeś od razu kto stawał w szranki z Twoim Bladym dlatego spytałam ;)

Kwestia jak to będzie grało w "fałce". Patrząc po youtube mało jest filmików SV z Akrapem i nie da się jednoznacznie porównać, choć nieco bardziej skłoniłam się do Yoshi której "z każdej strony" posłuchałam.

 

Decyzję muszę podjąć do jutra .. :]

Rodełoooo na kucyku , iiihhhahahahahah!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałeś od razu kto stawał w szranki z Twoim Bladym dlatego spytałam ;)

Kwestia jak to będzie grało w "fałce". Patrząc po youtube mało jest filmików SV z Akrapem i nie da się jednoznacznie porównać, choć nieco bardziej skłoniłam się do Yoshi której "z każdej strony" posłuchałam.

 

Decyzję muszę podjąć do jutra .. :]

 

Żartowałem :wink:

 

Na youtubie zbytnio efektu dźwiękowego nie ma, więc porównywanie dźwięku właśnie tam to chyba kulawy pomysł :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...