Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wymieniłem wszystko na początku grudnia - teraz moto śpi w ciepłym. Z tego co mi wiadomo to zimowanie nie ma wpływu na olej, płyny, świece, itp., a powiem, że nawet lepiej jak świeży olej w silniku. Oczywiście z wymianą opon poczekam do wiosny, no i aku wyjęty ładnie się ładuje. Ale wiosna już wkrótce i wtedy żadnych kolejek tylko na moto :flesje: :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiosna już wkrótce i wtedy żadnych kolejek tylko na moto :bigrazz: ;) .

 

No wlasnie, to jedyny argument za tym by zrobic to w zime... ale chyba poczekam do wiosny ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie podać max/min wymiarów podnośnika (tego od Ciho) dla XVS1100A? Nie wierzę.

Na razie zimuję kątem u znajomych kolegi, więc nie mogę się u nich szarogęsić i nie mam swobodnego dostępu do sprzęta.

Może dobroć na Was spłynie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i ktoś odpowie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rzemol

Jak chcesz to zmierze swoj podnosnik i podam ci jakie ma wymiary (na pewno podejdzie pod xvs1100) ale chyba nie o to ci chodzi :) Najpredzej znajdziesz to w serwisowce, masz tam minimalny przeswit, do niego dodajesz z 1,5 - 2 cm bo podnosisz moto bez jezdzca i masz wysokosc podnosnika co do szerokosci to juz gorzej :crossy: ale bys moze w serwisowce cos odkopiesz skoro nikt juz do swoich dragow 1.1 nie zaglada w zimie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi Ciho.

Ale kolega podpowiedział, że może być problem z podłożeniem podnośnika, ponieważ płaszczyzna pod spodem, czyli rama nie jest równa tzn. bliżej tylnego koła jest wyżej o kilka cm. A i w osi poprzecznej też nie jest równo. Czy to prawda?

Pzdr

Edytowane przez rzemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rury ramy biegna obydwie rownolegle do podloza, problem jest tylko z wystajacym od spodu korpusem silnika, dlatego zastosowalem w swoim podnosniku wciecie, mozna tez tak jak proponowali koledzy zastosowac podporke pod sama rame zakladana na podnosnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem fajny podnośnik przypadkowo, oto LINK

No tak, podnośnik fajny, ale nie wiem, czy swojego Draga podniesiesz, ponieważ silnik wystaje poniżej poziomu ramy, a podest w podnośniku jest płaski. Chyba że chciałbyś podnieść motor tylko z jednej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Spotkalem sie z dwoma sposobami przechowywania motocykla zima - z bakiem napelnionym paliwem albo z bakiem pustym. Poniewaz sa to dwie zupelnie rozne metody, trudno mi znalezc miedzy nimi podobienstwa, ktore sluzyly by temu samemu celowi.

Mnie osobiscie bardziej przekonuje sposob z bakiem pelnym, bo paliwo chroni scianki przed korozja.

Co wy myslicie o tym?

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...