Skocz do zawartości

Aprilia Moto 6.5 rok.1995 - problem z uruchomieniem.


pch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rzadko tu bywam, moja wina, i właściwie jak tylko coś chcę, lub potrzebuję,

ale kajam się i proszę o przebaczenie.

 

Latam tą włoszczyzną (Aprilia Moto 6.5 - ten sam silnik, Rotax ma Pegaso, i stare GS'y)

od kwietnia tego roku, i wtedy na początku sezonu,

i teraz na koniec wystąpił ten sam problem, podejrzewam że mu zimno :biggrin:

 

Sytuacja wygląda następująco.

Kluczyk, zapłon, ssanie (zawsze muszę) no i kręcę. Czasem zatrybi,

huknie puknie, i gaśnie. I tak parę razy, ale nie za wiele, bo słyszę

że rozrusznik już wymięka.

 

Bywało tak czasami, ale za 3 razem zawsze odpalał. Tym razem odmówił posłuszeństwa.

 

Nie muszę mówić co czuje, kiedy coś zawodzi, więc pytam Was kochani,

może znacie jakiś patent, nie chce mi się go na lawecie wieść do warsztatu..

 

Dla mało zorientowanych, model ten wygląda dokładnie tak:

zdjęcie mojej aprili

 

Z góry dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zawory ustawione jak trzeba ? Świece próbowałeś czyscić ? Niewiem czy to ma wtrysk czy nie ale jesli nie wypada zajrzeć do gaźników. Normalny serwis+ wymiana oleju przed zimą ....

 

Dzięki za podpowiedz, nie zdążyłem o tych rzeczach nawet pomyśleć, ale faktycznie,

może po 5 tyś km w sezonie warto o standardowy serwis.

 

Ma gaźnik, regulowany był w maju, ale wiesz te problemy bywały,

i zaraz po. Zastanawia mnie, skąd brak mocy (zapłon?) na zatrybienie silnika.

 

Nie znam się, więc pytam dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrafisz, wykręć świece i wymień, jeśli nie masz to wygrzej te na kuchence gazowej i wkręć z powrotem. Wspomóż też akumulator większym za pomocą kabli rozruchowych-najlepiej z zapalonego auta.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon masz elektroniczny, wstaw nowe świece a nie wygrzewaj. Sprawdź iskrę (nie trzymaj za elektrodę :icon_mrgreen: ...w sumie poczujesz a nie zobaczysz) Przewód wysokiego napięcia też możesz wymienić razem z fajką bo może mieć przebicie. Faktycznie wspomóż akumulator lejcami z innego akumulatora(wcale nie musi pracować samochód bo to nie takie obciążenia w moto).

Jeśli jest paliwo i wszuystko ok z gaźnikiem to musi zagadać.Jeśli nie zagada to trzeba zacząć od wyczyszczenia gaźnika.

Z reguły tzw. PAPROSZEK.

HOWK

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe świece to najlepsze wyjście, ale jeśli np motocykl się zalewa, albo nie będzie możliwości dołąćzenia dodatkowego źródła prądu to nowe po chwili mogą stać się śmieciami, skoro występują problemy to lepiej najpierw wyrególować gaźniki a potem wkręcić nowe świece i na nich dokonać synchronizacji.

Auto nie musi być zapalone ale lepiej żeby było, to zawsze trochę więcej prądu na iskrę! (fajnie też by było gdybyś używał jakiś lepszych kabli rozruchowych- nie takich za 9.99) PZDR>

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użyszkodnikiem pegaso 650 z takim oto rotaxem.

Silnik jest bardzo tolerancyjny na rozregulowane podzespoły (jestem przed ustawieniem zaworów i gaźników)

Problemy z paleniem występują jedynie kiedy zbyt bogata mieszanka zarzuci mi świece, wtedy trzeba przechechłać parę razy i gada (aku kolegi widocznie nie daje takich możliwości).

Wymienić świece na nową (zalecane za 12,50 NGK nie ma co na tym oszczędzać) ew. wyczyścić starą.

Sprawdź ten wariant jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej.

 

Nie dalej jak 2 miesiące temu mi padł moduł zapłonowy wiec warto w ogóle sprawdzić czy ma iskrę taką jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem podobny problem w Pegaso (w jakimś tam serwisie stwierdzili że moduł zapłonowy - nawet go rozebrali) ustawiłem luz zaworowy wyczyściłem i wyregulowałem gaźnik oraz zamontowałem nową świece i moto odpalało od dotknięcia.

A co do oleju w silniku to wymień na początku nowego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Fajny motocykl!

pozdro

 

Dużo masz do powiedzenia w mechanice ...

 

A do autora tematu. Ile stał ten motocykl? Czasami jest tak banalna sprawa jak stare paliwo. Spuść paliwo z komory pływakowej (masz na dole śrubkę). Znam przypadki, gdy stare paliwo było przyczyną unieruchomienia motocykla, nie dawało nic - grzanie świec, podłączanie do samochodu itp.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

dzięki Wam Panowie za porady itd, moto stoi, taka piękna pogoda, a ja jestem na dokładkę w trakcie przeprowadzki,

więc miałem dziś tylko chwilę, aby spróbować wymienić świece, kolega przyjechał z kluczem,

świece mi zdążył kupić wczoraj w Larsonie, niestety klucz za duży. Skok na stacje,

klucz za mały. Jak pech to pech. Ale z Waszych opowieści wygląda mi to na świecę.

 

Dzięki całej akcji dowiedziałem się, że jest kilka rozmiarów świec, i na pewno nie mam

powyżej 20 ani mniej niż 18 :notworthy:

 

Jak tylko uda mi się go odpalić to na pewno napiszę, należy Wam się to.

 

Co do benzyny, jest nowa z przed tygodnia. Jakieś 2 tygodnie temu dolałem

jakiegoś siuwaksu - STP, do gaźników, może to cholera zaszkodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...