Skocz do zawartości

Czy ktoś używa tego kufra??????


dziadek174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ktoś używa tego kufra?? Chcę go kupić tylko widzę że on ma ładowność 5 kg. proszę o opinie

 

http://www.yamaha-motor.pl/accessories/acc...//5VX-44L-W0754

oczywiście zapomniałem wstawić linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie ten dział

2. to zwykła kappa, tylko ze znaczkiem yamki, sądząc po kształtach i naklejce pod uchwytem. swoją drogą na psy schodzą, już suzuki daje givi ;)

3. prawie wszystkie mają formalnie 5kg i 120kmh. wyjątkiem są 50l typu maxia, którym podaje się 10. w praktyce nikt tego nie przestrzega i jakoś się nie psują :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy swoim moto 48 litrową Kappę ale na niej jest podana ładowność 10 kg. Czyżby między Kappą 44 a 48 była różnica 5 kg w ładowności??? Może to jednak nie jest Kappa przy tej Yamaszce (chociaż podobnie wygląda). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny Kufer ale ze znaczkiem Kappy, troszke Europy ze mną zwiedził i nic sie z nim złego nie działo, polecam. Z tymi ograniczeniami to takie zabezpieczenie, mój zawsze ważył dwa razy więcej i spokojnie do 200 km/h wytrzymywał :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z tymi ograniczeniami to takie zabezpieczenie, mój zawsze ważył dwa razy więcej i spokojnie do 200 km/h wytrzymywał :icon_biggrin:

 

Moj też, do czasu. Pierw pękł stelaż, pospawałem, wzmocniłem ( znaczy, fachowiec ). Po pół roku pękło w w drugim miejscu ... pospawałem i wzmocniłem ... We wrześniu wybieram się na Borki i widzę że bagażnik ( stelaż ) się się rusza ... nic to wrócę to podokręcam ... Nie dojechałem okazało się że to nie poluzowna śruba, że urwał się cały zadupek :wink: . Pękły rury(ki) stelażu, popękały, połamały się plastiki ...

Spawanie stelażu 120zł, spawanie plastików 70zł ... doświadczenie ... bezcenne.

Koniec jazdy z kufrem, kupuję torbę na bagażnik i ewentualnie na bak.

Kufra szkoda bo można schować kask i jeszcze cóś ale jak wyobrażę taką awarię gdzieś na Zadupiu Dolnym, na początku łykendu i będąc spakowanym na ścisło to dziękuję.

Nie darmo na kufrze piszą do 130km/h i 5kg obciążenia. Siły działające przy +-200km/h na kufer są olbrzymie i czasami coś musi ustąpić.

W poprzednim motocyklu też raz ustąpił stelaż i kufer został posiany gdzieś na trasie między Zamościem a Firlejem ( XJRka bez kuferka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do suzuki, oryginalny suzuki i też wyglądał bardzo podobnie :icon_biggrin: ale nie tak samo ;-)

W każdym razie moje wrażenia są takie, że zarówno centralny, jak i boczne kufry mają swoje wady i zalety...

Górny jest jeden, czyli mniej można zapakować i jakieś takie mam wrażenie że samemu jak się jedzie to trochę mocniej telepie sprzętem.

Z kolei jest to fajne oparcie dla plecaczka i nie przeszkadza zbytnio w przeciskaniu się

Boczne poszerzają moto, czyli ciężko się przeciskać między autami w korkach i nie dają oparcia plecaczkowi. Z kolei są bardziej pojemne i nie telepie tak przy większych prędkościach.

Co do tego centralnego też spokojnie przy 180-200 dawał radę:wink:

Wniosek?- coś za coś :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest na mocowaniu monolock więc boje się że go zgubie

 

Nie masz co się bac, mocowanie jest naprawdę porządne. Używam Givi z monokeyem (podobno słabszym) i nie narzekam. Chociaż muszę się przyznac że zawsze asekuruję się "pajączkiem"

Tak jak pisano już wcześniej, jest to Kappa, wiec porównaj czy za znaczek Yamahy nie zapłacisz przypadkiem dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał z obecnych, że zgubił :)

 

kufer..? co najmniej dwa: Zbycho i ja. od tamtej pory zawsze zapinam na wierzch pająka; może nie wygląda pięknie, ale nie stać mnie na kolejne 7-8stówek zostawione gdzieś na poboczu. mocowania givi są lewe: jakby nie można było zaprojektować haka, który obejmowałby jakiś zaczep dookoła, w sposób skuteczny zabezpieczając przed wysunięciem się z zamka :icon_evil: makaroniarze powinni się udać po nauki do bmw :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kufer..? co najmniej dwa: Zbycho i ja. od tamtej pory zawsze zapinam na wierzch pająka; może nie wygląda pięknie, ale nie stać mnie na kolejne 7-8stówek zostawione gdzieś na poboczu. mocowania givi są lewe: jakby nie można było zaprojektować haka, który obejmowałby jakiś zaczep dookoła, w sposób skuteczny zabezpieczając przed wysunięciem się z zamka :icon_evil: makaroniarze powinni się udać po nauki do bmw :icon_razz:

jsz

 

A miałeś prawdziwe Givi czy tańsze zamienniki? Też zgubiłem dwa tanie g...a ale to dlatego że mechanizm ich zamków był wykonany z plastku. E360 mają zamki z jakiegoś stopu, więc naprawdę dają rade. Chociaż wkurza mnie ten "języczek" wystający ze stelaża bo czasem walę w niego kolanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie czy ktoś używa tego kufra?? Chcę go kupić tylko widzę że on ma ładowność 5 kg. proszę o opinie

 

http://www.yamaha-motor.pl/accessories/acc...//5VX-44L-W0754

oczywiście zapomniałem wstawić linku

 

Coś Twój link mi nie działa ale jeśli chodzi Ci o taki kufer - to jak mam taki i sobie chwalę. Śmigam z nim po różnych drogach i z różnymi prędkościami. Przez 2 lata zero problemów. Nie raz był przeładowany i nic się nie stało. Leciałem z nim 200 km/h i też nie było problemów. Ale wiadomo jak tam gruzu nasypiesz, to może być różnie :icon_evil: Natomiast przy pakowaniu z umiarem nie powinno być problemu.

Edytowane przez Peet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...