Skocz do zawartości

Gotowanie części,mycie.


Pawlik666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi tylko o taka rdzawą powłokę to jest do wyczyszczenia ale miedzy żeberkami czy coś trudno dostępne miejsca.A myjka ciśnieniowa nie podziała przecież to twardy bród,smar to tak wodą łatwo nie zejdzie.Nawet nie wiem czy wygotowanie by podziałało.Dlatego proszę o jeszcze jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo gorącą wodę- wrzątek z czajnika/garnka i dużą ilość proszku do prania. Zanurzasz części w tym badziewiu na np. godzinę. Dolewając gorącej wody z gara żeby była jak najwyższa temperatura i czekasz. Później wyjmujesz i cały syf, smar i osad schodzi jak gluty z nosa. :) Testowane osobiście. Uważaj żeby Cię mama/żona nie dorwała jak marnujesz proszek do prania bo będzie jazda.

A po wyczyszczeniu zabiezpiecz powierzchnie (szczególnie tuleję cylindra) jakimś olejem czy WD40 żeby nie gniło od nowa i koniec.

Bardzo dobry sposób na pozbycie się syfu spomiędzy żeberek np. głowicy i różnych zakamarków. A jakbyś po moczeniu jeszcze dał to ma myjkę ciśnieniową to w ogóle by było super bo syf zostałby wypłukany ładnie i nie trza by się bawić w ręczne usuwanie go.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o podobnym sposobie. Trochę zmechanizowanym :buttrock:

Graty wrzucasz do frani z gorącą wodą, zasypujesz Dosią - bo po co przepłacać i poszłoooo

Sie miesza, sie miesza i po godzince wyjmujesz lśniący silniczek HD o podwojonej pojemności :bigrazz:

 

Sorry qurim ale nie mogłem się powstrzymać, tak mi się skojarzyło z pralką. Swoją drogą ciekawy jestem czy ta metoda naprawdę się sprawdza. Pawlik666 napisz jak efekty!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum junaka pomorskiego to polecają. Znaczy z pralką.

A z prostszych rozwiązań to teraz są takie generatory ręczne pary do czyszczenia kuchni - tylko też trzeba zaraz wypłukać i konserwować.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no generator pary to już chyba przesada ;p nie mam takowych urządzeń.Zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze .Bo qurim napisał żeby moczyć w goracej wodzie z proszkiem i dolewać ciągle wrzątku.A nie lepiej by było gotować to w wodzie z proszkiem ?.By można w ten sposob ciagle utrzymać wysoką temeperature wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o sposoby nie płatne.Dlatego że te części nie są tego warte i nie będę miał ich dla swojego użytku.Więc płacenie za coś nie przydatnego (nie do swojego moto ;p) nie jest dobrym jak dla mnie posunięciem.Czyszczenie benzynami też się trochę mija z celem dlatego że między żeberkami żeby czyścić by trzeba było mieć jakieś szczotki odpowiednie wielkości i twardości bo brud czasem nawet pod takimi środkami nie chce schodzić a tam są jeszcze jakieś różne wgłębienia.Myślę nad tym gotowaniem,i chyba spróbuje to zrobić.Ale i tak wątpię w to że woda tak zadziała żeby te ciężkie zabrudzenia wymyć,ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Genialne to gotowane. Sam na to nie wpadłem bo jak się zajmowałem taki procederem to musiałem uważać kiedy matka wraca do domu a jak wracał to zamykałem się w łazience i udawałem że prysznic biorę.

:)

 

Sopelblue - sposób na serio sprawdzony. Ale nie na HD (jeszcze). Od młodych lat robiłem tak z częsciami do WSK/SHL/WFM itp. A że jako małolat kasy niewiele miałem to sposób jedyny był. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzony sposób, który polega na moczeniu części w nafcie lub ropie (kilka dni z poruszaniem brudu pędzlem) a następnie karcher z gorącą wodą. Jak za pierwszym razem nie zejdzie to następne moczenie i gorąca woda pod ciśnieniem. Sprawdzone, działa bez pudła. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was.Mam cylindry do cz 350 i tłoki pordzewiałe lekko ,zabrudzone smarami .Jak to ładnie i szybko oczyścić ? Można te części w czymś wygotować ?? Macie jakieś pomysły??

Tloki i tak pewnie masz do wyrzucenia. Lepiej dac nowe i zrobic szlif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...