Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ja mam takie pytańko. Chciałbym w swoim bandicie zmienić troszkę dźwięk wydechu na bardziej basowy. Mam oryginalny tłumik. Bez żadnych modyfikacji. Czy można coś wstawić do tłumika co by powodowało zmianę dźwięku na bardziej basowy. Nie zależy mi na wzroście mocy, ale na dźwięku. Czy może zrobić dziurki w kolektorze pod silnikiem jak mój znajomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ja mam takie pytańko. Chciałbym w swoim bandicie zmienić troszkę dźwięk wydechu na bardziej basowy. Mam oryginalny tłumik. Bez żadnych modyfikacji. Czy można coś wstawić do tłumika co by powodowało zmianę dźwięku na bardziej basowy. Nie zależy mi na wzroście mocy, ale na dźwięku. Czy może zrobić dziurki w kolektorze pod silnikiem jak mój znajomy :)

 

TAK! zrób sobie wszędzie dziurki, możesz używać seru szwajcarskiego jako szblonu.

Albo nie - zamień się ze mną. Mam pordzewiałe kolektory ( spoooro dziurek) a ty mi daj swoje. OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK! zrób sobie wszędzie dziurki, możesz używać seru szwajcarskiego jako szblonu.

Albo nie - zamień się ze mną. Mam pordzewiałe kolektory ( spoooro dziurek) a ty mi daj swoje. OK?

no chyba serio tego nie piszesz, hehe świetny dowcip. Ja jednak pisałem te pytanie poważnie i oczekuje też poważnej odpowiedzi. Chce to tanim kosztem zrobić ale tak żeby było też dobrze. Zmienić dźwięk na basowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zmienić B6 na B12 :icon_mrgreen:

Dobry bas ma dr650 a 800 pewnie jeszcze lepszy.

A na poważnie wymienić wydech na inny (akcesoryjny) a jak Ci się znudzi, to wrócisz do fabrycznego (nie zniszczonego).

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierć nic w kolektorze, przez to będzie tylko pierdział jak luźny zwieracz (NiceGay`a) a nie bass. Z tłumików które mają fajny bass polecam Micron - mają chyba najlepszy dźwięk. Niski bass na wolnych, ostre wycie na wysokich ale bez "rzęcholenia" jak Akrapović.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ja mam takie pytańko. Chciałbym w swoim bandicie zmienić troszkę dźwięk wydechu na bardziej basowy. Mam oryginalny tłumik. Bez żadnych modyfikacji. Czy można coś wstawić do tłumika co by powodowało zmianę dźwięku na bardziej basowy. Nie zależy mi na wzroście mocy, ale na dźwięku. Czy może zrobić dziurki w kolektorze pod silnikiem jak mój znajomy :)

 

Nic na boga nie wierć albo sam przerób końcówkę tłumika ,zainstaluj przelot i wytłumienia lub przyślij ,ja ci to zrobię na taki styl:

 

http://www.twobros.com/Exhaust/index.htm

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu nie warto dziurawic kolektorów?

Ale się uparłeś.

1 Zniszczysz kolektory.

2 Efekt dźwiękowy będzie taki, jak to poetycko ujął gurim.

Jak chcesz koniecznie sprawdzić, to poluzuj łączenie kolektora z tłumikiem i zprawdź jak "pierdzi" :biggrin:

 

Znalazłem jeszcze coś na temat częstotliwości i tłumienia w wydechu.

http://www.auto-mark.pl/poradytlumiki.swf

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi kilka fotek tych tłumików na - [email protected] to ci powiem ile za nie trzeba będzie zapłacić ale ładny dźwięk ,dobra jakość materiałów i dożywotnia gwarancja musi kosztować co i tak wychodzi najtaniej .Całkiem po taniości się nie da no chyba że uprzesz się i powiercisz te kolektory :banghead: :banghead: :banghead: :lapad: co jest mówiąc bardzo delikatnie -nie mądre .U mnie przeróbka jednego komina kosztuje od 200 do 300pln w zależności od jego wielkości i zastosowanego rozwiązania.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio Aprilie Tuono 1000 i oto efekty-przed praeróbką:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gTCQuQfM9j4

 

Po przeróbce:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pd_K4Swdhcg

 

I kilka słów właściciela:

 

"I tu wyrazy mojego uznania dla ''edzia'' za dobrą robote, szczerze polecam jego przeróbki ja ze swojej jestem zadowolony w 100%. "

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych DIY - wydech.

 

Jak ktoś chce sam obliczyć ukł. wydechowy to zachęcam zaglądnąć tu:

http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm

 

Dla amatorów "basiora" dodam tylko że głębokość dźwięku w znacznym stopniu zależy od średnicy układu wydechowego - to tak jak z głośnikiem im większa średnica tym wyższa zdolność do przenoszenia fal o niskich częstotliwościach.

Edytowane przez pannonia75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...