Skocz do zawartości

Wypadek samochodowy na moich oczach


Fiery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszość stwirdziła, że takie kursy powinny być w czasie nauki ale powiedzmy sobie szczerze jak podchodzą do tego szkoły. Liczy się liczba kursantów i wyniki a nie szkolenie. Nawet tak ważne jak ratownictwo. Mało szkół przywiązuje do tego uwage ja miałem takie szkolenie dopiero jak robiłem C. Ale zachowanie przy wypadku to druga sprawa bo to nie szkolenie gdzie instruktor sobie gada , tylko prawdziwa krew i krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, szkolenie to konieczność. Choćby po to żeby w takich sytuacjach działać automatycznie. No i pamiętajmy, że u góry jest przyklejony wątek o pierwszej pomocy.

 

Myślę Fiery że uratowałeś życie tej kobiecie i tak właśnie powienieneś ten incydent wspominać. :lalag: Sam byłem naocznym świadkiem dwóch podobnych wypadków, ale na szczęście było dużo ludzi wokół i karetka przyjeżdżała po chwili.

 

Co do zachowania ludzi w różnych ekstremalnych sytuacjach - na Discovery puszczają teraz serial - Human Body - Ultimate Machine Są tam świetne symulacje, animacje i wyjaśnienia co się dzieje z ludzkim ciałem - mięśniami, układem nerwowym, szkieletem, mózgiem itd. - w różnych sytuacjach, podczas ćwiczeń, wypadków itp. Wszystko oczywiście podane w formie dla laików - bardzo ciekawy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu też widziałem wypadek na oczach... Szwagier poleciał ratować ludzi, a ja zabezpieczyłem teren i zadzwoniłem,,,, chcąc szybciej, bo ludzie najaważniejsi, na pogotowie ratunkowe... BŁĄD... choć całkiem precyzyjnie podałem miejsce wypadku oraz jakie skrzyzownie i NAZWY ULIC.... zajęło mi 10 min tłumaczenia i odłozyłem słuchawkę... na szczęście ofiar nie było i całkiem całkiem cało wszyscy wyszli z tego...

 

Człowiek działał jak mógł.

Ale na szczęście ludzie nie byli zaklinowani jak w przypadku u Flery'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość stwirdziła, że takie kursy powinny być w czasie nauki ale powiedzmy sobie szczerze jak podchodzą do tego szkoły. Liczy się liczba kursantów i wyniki a nie szkolenie. Nawet tak ważne jak ratownictwo. Mało szkół przywiązuje do tego uwage ja miałem takie szkolenie dopiero jak robiłem C. Ale zachowanie przy wypadku to druga sprawa bo to nie szkolenie gdzie instruktor sobie gada , tylko prawdziwa krew i krzyk.

 

Jak ja robilem C i o pierwszej pomocy kursantom mowili tyle ze "dobrze wiedziec co i jak". I to glownie zwracajac uwage na kwestie odpowiedzialnosci za nie udzielenie pomocy.

Problemem jest to ze taki kurs na prawko i tak jest drogi, a z ratownictwem nie bylby tanszy. Ale na pewno w dluzszej perspektywie czasu lepiej by wplynal na bezpieczenstwo na drogach obowiazkowy kurs PP, niz dodatkowe 20 godzin jazdy podczas kursu.

Problem jest tylko instytucji, bo przeciez instruktor jazdy nie jest ratownikiem. Musialoby to byc osobne szkolenie wymagane przy egzaminie.

Edytowane przez kfazimotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, jak sie zachowa w podobnej sytuacji, poki sie w niej nie znajdzie.

Byl kiedys praogram w TV ,,Zwyczajni-Niezwyczajni''. Nieby zwykli ludzie, ale wobec niebezpieczenistwa, czyjegos zagrozenia, wielkiego stresu objawiali wielka odwage.

Fiery na pewno nie kazdy zdobylby sie na zachowanie jak Twoje w takiej sytuacji. Gratuluje postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, ze niewielu z nas sie chce przechodzic kursow pierwszej pomocy, poniewaz zajmuje to duzo czasu. Nie kazdemu jest w smak placenie za cos, co nie przynosi zadnej wymiernej, osobistej korzysci.

 

Gdyby kursy byly przeprowadzane podczas szkolenia na prawo jazdy, wiekszosc z nas by je olala, poniewaz jestesmy tam tylko po papierek. Co wiec robic?

 

Otoz moim zdaniem kursy PP powinny byc organizowane przez WORDy jako platna usluga. Jaka w tym korzysc? Otoz ubezpieczalnie moglyby kierowcom legitymujacym sie swiadectem kursu PP oferowac znizki na ubezpieczenie w wysokosci...powiedzmy 5%, refundowane przez panstwo.

Kierowca nie traci, word zarabia, a panstwo sie cieszy, poniewaz obywatele potrafia sobie pomagac i statystyki wypadkow sie poprawiaja. A to wszystko nie tak wielkim kosztem.

Co tym sadzicie?

Edytowane przez Macjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prowadziłam zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej a mimo to też boję się potwornie, że na taką syt trafię...Szacunek wielki dla Ciebie Kolego, bo z tego co piszesz, zrobiłeś naprawdę dużo...Nawet jeśli jest się przeszkolonym a nie ma się do czynienia na co dzień z takimi sytuacjami, jak np ratownicy medyczni, trudno przypomnieć sobie wszystko, czego się człowiek nauczył w teorii...No i życzę, żebyś nie musiał się w takiej sytuacji znaleźć już nigdy więcej...

 

Nie ukrywajmy, ze niewielu z nas sie chce przechodzic kursow pierwszej pomocy, poniewaz zajmuje to duzo czasu. Nie kazdemu jest w smak placenie za cos, co nie przynosi zadnej wymiernej, osobistej korzysci.

 

Gdyby kursy byly przeprowadzane podczas szkolenia na prawo jazdy, wiekszosc z nas by je olala, poniewaz jestesmy tam tylko po papierek. Co wiec robic?

 

Otoz moim zdaniem kursy PP powinny byc organizowane przez WORDy jako platna usluga. Jaka w tym korzysc? Otoz ubezpieczalnie moglyby kierowcom legitymujacym sie swiadectem kursu PP oferowac znizki na ubezpieczenie w wysokosci...powiedzmy 5%, refundowane przez panstwo.

Kierowca nie traci, word zarabia, a panstwo sie cieszy, poniewaz obywatele potrafia sobie pomagac i statystyki wypadkow sie poprawiaja. A to wszystko nie tak wielkim kosztem.

Co tym sadzicie?

 

Prowadziłam zajęcia w najstarszych klasach szkół ponadgimnazjalnych, więc wszyscy na tych zajęciach musieli być i mieli to za darmo... Takie zajęcia powinny odbywać się w szkołach. W czasie kursów prawa jazdy też. A czy ktoś skorzysta, jego sprawa. Jeśli uważa, że jest mu to niepotrzebne, niech nie chodzi , ale też niech nie liczy na to, że w razie ewentualnego swojego wypadku trafi na kogoś, kto mu pomoże... Takie jest moje zdanie...

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w mieście co jakiś czas, raz w roku, np przy jakiejś większej imprezie organizowane są dni promocji zdrowia i wtedy ratownicy medyczni też prowadzą takie pokazy i każdy może poćwiczyć na fantomie, tylko że jak się temu przyglądałam, to wiele osób omija ratowników szerokim łukiem....

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł jest fajny, tylko już widzę jak się państwo garnie do refundowania....Jak na razie to profilaktyka w Polsce leży prawie całkowicie i panuje jeszcze "dziwne" podejście, że kasę wydawać należy prawie wyłącznie na "skutki" a nie "zapobieganie"... Może jednak w końcu się coś zmieni

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się będę wypisywać na temat reakcji, według mnie wzorowa.

 

Zwrócę tylko uwagę na fakt, że chodzi po świecie masa ludzi, którzy w takiej sytuacji zatrzymałaby się, sprawdziła co się dzieje, przeszukała samochód, ofiarę, z powrotem do pojazdu i ogień przed siebie z ewentualną kasą. Mało to takich sytuacji już było.

 

PS. telefon coraz bardziej wydaje się być niezbędny, aż wstyd chyba się przyznać, że nie mam żadnego, mam za to w aucie CB Radio i ewentualnie zawsze można kogoś wywołać, gorzej z motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zachowałeś. Dla mnie ciekawa jest kwestia lokalizacji. Dzwoniłeś na 112 o ile mi wiadomo to z wielkim halo właśnie odtrąbiono, że komisja unii europejskiej zniosła karę nałozoną na nasz kraj w związku z opóźniem we wdrażaniu systemu lokalizacji opartej na gsm i systemie powiadamiania 112. Jak by to działało to nie było by żadnych pytań typu: co pan ostatnio mijał, tylko szybka lokalizacja Twojej pozycji z dokładnością do , chyba, 100 m. Czyli to nie działa. To co, bractwo, robimy donos?

Edytowane przez trzykawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...