Skocz do zawartości

Honda CBR 600 f4 2000r 36tys km czasami stuka z gory


pieciu7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam jak w temacie cbr f4

proble mam taki iz jak oto odpale zimne stuka cos z okolicy glowicy po stronie rozrzadu ao a ktoryms cylindrze

stuki sa rownomierne narastaja wraz ze wzrostem orotow powyzej 3-4tys juz ich jakos nie slycah. Dziwne jest to ze te stukanie wystepeju nie zawsze czasmi wogole czasmi jak moto zimny zapale albo jak sie porzadnie rozgrzeje to zacznie stukac

Zawory ok sprawdzane luzy i byly wszystki w normie

lancuh rozrzadu ok

napinacz przeroiony ok nie rzezi

uszczelki pod kolektorami tez raczej ok

moj mechanik ktroy sprawdaal moto i luzy zaworowe tez nie wiedzial co to jest

niewiem co jest co moze byc przyczyna moto juz jedze ponad pol roku i jest caly czas ok tylko czasmi te stuki

nie sa glosne ale slychach takie cykanie jakby

moze pompa olejowa jak jest zimny ma male cisnienie i ktorys walek stuka?

znowu jak jest cieply tez to wystepeju nie zawsze ale zdaza sie

prosze o pomoc

przegladalem inne temeaty ale o taki przypadku nic nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa glosne ale slychach takie cykanie jakby

Witam

 

nie jestem mechanikiem ale "cykanie" usłyszałem w swojej Hondzie w ubiegły czwartek i w ubiegły czwartek pękła świeca (opis zdarzenia http://forum.motocyklistow.pl/Przygody-wee...e-t105263.html)

Może to z nimi jest jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie jestem mechanikiem ale "cykanie" usłyszałem w swojej Hondzie w ubiegły czwartek i w ubiegły czwartek pękła świeca (opis zdarzenia http://forum.motocyklistow.pl/Przygody-wee...e-t105263.html)

Może to z nimi jest jakiś problem?

 

no kurcze swieca narobila bigosu

ja swiece niedawno wymienailem na irydowe i na starych jak i na tych swiecach nmowych jest tak samo

rozrzad mam ok

a napinacz sam przerabialem (naciaganie sprezyny nie pomoglo) przedluzylem napinacz aby sie bardziej chowal i bardziej dociskal slizg na lancuch rozrzadu ale przed jak i po tym jest tak samo stuka nadal

napinacz wydaje inny dzwiek bardziej rzezi a tu tak stuka lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieciu7 rozwiń ten temat bo nie bardzo zrozumiałem o co chodzi w tym tekście:

a napinacz sam przerabialem (naciaganie sprezyny nie pomoglo) przedluzylem napinacz aby sie bardziej chowal i bardziej dociskal slizg na lancuch rozrzadu ale przed jak i po tym jest tak samo

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz po prostu lancuch rozrzadu do wymiany.

Napinac sobie go mozesz, ale w pewnym momencie walnie i wowczas koszty moga byc wysokie.

 

Adam M.

 

lancuch jest ok tak oj mechanik stwierdzil jak regulowal zaworki

mysle ze jakby byl rozrzad to by gralo caly czas a to sie zdarza raz na ktroes tam odpalenie

czasmi jak przegazuje to cichnie

 

pieciu7 rozwiń ten temat bo nie bardzo zrozumiałem o co chodzi w tym tekście:

a napinacz sam przerabialem (naciaganie sprezyny nie pomoglo) przedluzylem napinacz aby sie bardziej chowal i bardziej dociskal slizg na lancuch rozrzadu ale przed jak i po tym jest tak samo

na koncu napinacza dospwalem kawalek metalu okolo 0,5cmi ta koncowke obrobilem na ksztalt orginalnej

wtedy napinacz jest bardziej schowany i mocniej napina ale to i tak nie jest napinacz

wczesniej tez mailem zamontaowany napinacz od fzr zapatkowy to wtedy walilo w silniku jak w betoniarce napinacz od fzr jest dluzszy i mam dobry lancuch wiec za mocno napinal jak byl caly schownay bo trudno go mialem wkrecic do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nadal nie rozumiem:

na koncu napinacza dospwalem kawalek metalu okolo 0,5cmi ta koncowke obrobilem na ksztalt orginalnej

wtedy napinacz jest bardziej schowany i mocniej napina ale to i tak nie jest napinacz

wczesniej tez mailem zamontaowany napinacz od fzr zapatkowy to wtedy walilo w silniku jak w betoniarce napinacz od fzr jest dluzszy i mam dobry lancuch wiec za mocno napinal jak byl caly schownay bo trudno go mialem wkrecic do konca.

 

Przeczytaj to kilka razy i zastanów się nad sensem tego tekstu:

dospwalem kawalek metalu okolo 0,5cm+wtedy napinacz jest bardziej schowany ???

A teraz najzabawniejsze:

W tym tekście powyżej udało Ci się zrobić 21 błędów. :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nadal nie rozumiem:

na koncu napinacza dospwalem kawalek metalu okolo 0,5cmi ta koncowke obrobilem na ksztalt orginalnej

wtedy napinacz jest bardziej schowany i mocniej napina ale to i tak nie jest napinacz

wczesniej tez mailem zamontaowany napinacz od fzr zapatkowy to wtedy walilo w silniku jak w betoniarce napinacz od fzr jest dluzszy i mam dobry lancuch wiec za mocno napinal jak byl caly schownay bo trudno go mialem wkrecic do konca.

 

Przeczytaj to kilka razy i zastanów się nad sensem tego tekstu:

dospwalem kawalek metalu okolo 0,5cm+wtedy napinacz jest bardziej schowany ???

A teraz najzabawniejsze:

W tym tekście powyżej udało Ci się zrobić 21 błędów. :banghead:

 

dzieki za pomoc

zauwazylem ze ostatnio na tym forum kazdy sie nabija jak ktos o cos zapyta i zrobi kilka bledow to zaraz wysmiewaja nie chodzi chyba o to zeby komus ublizyc tylko zeby pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ... ja nie dawno wymieniałem napinacz i grzechotanie ustało, zostały jeszcze jakieś stuki ale mam nadzieje że regulacja to załatwi (termin mam na przyszły tydzień) O co mi chodzi. Został mi stary napinacz w którym można założyć mocniejszą sprężynę i myślę że powinno być git... ale pewności nie mam :). Jak szkoda ci kasy na nowy (280 pln w rapidzie) to wpadnij do mnie dam ci tego starego za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch rozrządu fabryczny? wg mnie jest za luźny i to on stuka.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch rozrządu fabryczny? wg mnie jest za luźny i to on stuka.

 

 

lancuch rozrzadu jest ok wedlug moejgo mechanika

nic nie rzegorze wiec napinacz jest ok

tylko stuka i to nie zawsze i nie czescto zalezy od odpalenia

raz jest raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszytko jest Ok to się tym nie przejmuj. Bo tam rzeczywiście nie ma co stukać oprócz łańcucha.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...