Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej sprawdzic się w winklach?


JAZZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już mowa o Alpach to można pojechać sobie na tydzień do Austrii. Blisko, winieta na moto za 10 dni 4,5€, noclegi na dziko bez problemu, paliwo za 1,3€ i maaaasa fajnych winkli. Nocleg u forumowicza "siejest" jest sprawdzony przez kilkanaście osób z tego forum (przeze mnie i fxridera też). Warto dodać, ze jego pensjonat znajduje się na pierwszym kilometrze drogi prowadzącej do Grossglockner strasse.

 

Kultura jazdy na tamtych drogach na bardzo wysokim poziomie, bezpiecznie, a asfalt nawet gdy mokry trzyma jak teściowa parapetu. Zrobiłem sobie niedawno traskę po Alpach i Austrię wspominam bardzo przyjemnie. Do PL wracałem przez Szklarską i nie wiem gdzie tam fajne winkle są :biggrin:. Same dziury i śliskie łaty.

 

Reasumując - myślałem, ze Austria to kraj drogi, daleko itd. Okazało się, że jest bardzo przystępny. Polecam. Na miejscu wystarczy na GPS/mapie znaleźć jakąś pokręconą drogę i po prostu tam pojechać. Nawierzchnia na pewno będzie super.

 

GG wygląda tak: http://picasaweb.google.com/ciemnowszedzie...830162231276882

Ale wierzcie mi, są tam w okolicy fajniejsze trasy a do tego niepłatne.

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o Alpach to można pojechać sobie na tydzień do Austrii. Blisko, winieta na moto za 10 dni 4,5€, noclegi na dziko bez problemu, paliwo za 1,3€ i maaaasa fajnych winkli. Nocleg u forumowicza "siejest" jest sprawdzony przez kilkanaście osób z tego forum (przeze mnie i fxridera też). Warto dodać, ze jego pensjonat znajduje się na pierwszym kilometrze drogi prowadzącej do Grossglockner strasse.

 

Kultura jazdy na tamtych drogach na bardzo wysokim poziomie, bezpiecznie, a asfalt nawet gdy mokry trzyma jak teściowa parapetu. Zrobiłem sobie niedawno traskę po Alpach i Austrię wspominam bardzo przyjemnie. Do PL wracałem przez Szklarską i nie wiem gdzie tam fajne winkle są ;). Same dziury i śliskie łaty.

 

Reasumując - myślałem, ze Austria to kraj drogi, daleko itd. Okazało się, że jest bardzo przystępny. Polecam. Na miejscu wystarczy na GPS/mapie znaleźć jakąś pokręconą drogę i po prostu tam pojechać. Nawierzchnia na pewno będzie super.

 

GG wygląda tak: http://picasaweb.google.com/ciemnowszedzie...830162231276882

Ale wierzcie mi, są tam w okolicy fajniejsze trasy a do tego niepłatne.

Obejrzalem sobie Twoje zdjecia Wieczny, i :(

Zajebista wyprawa :biggrin: Szkoda ze FZ1 tak glupio z kuframi wyglada, bo tez bym sie wybral :P

Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę wszystkim życzę pojeżdżenia po tamtych drogach. Niesamowita szkoła jazy z widokami. Byliśmy w Austrii, Szwajcarii (przejazdem i non stop padało), Włoszech, Francji i Niemczech i kurcze już wiem, że do Austrii i Francji wrócę obowiązkowo :biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o Alpach to można pojechać sobie na tydzień do Austrii. Blisko, winieta na moto za 10 dni 4,5€,

 

Jednego tylko nie rozumiem, po co Ci Vignieta na Austrie ? Troche tam oblatalem, jadnak na takowa, nie

 

bylo mnie stac :biggrin:

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

polecam Bieszczady byłem w ten wekend i trasa jest dosyć zadowalająca, mi udało sie objechać "Dużą Pętlę" równe 300km od mojego domu :icon_eek: ale najlepsza i najciekawsza droga jest od Leska do Cisnej i z powrotem dobra droga ale oczywiście polecam całą petlę bo na ten kawałek raczej nie opłaci się przyjeżdżać z innego krańca polski :biggrin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej w temacie - tzn, nie rozumiem troszkę po co polecać osobie z Gorzowa, która chce (jak zaznaczyła w temacie) uczyć się na winklach wyjazdy w Alpy. Pewnie, winkle są, tylko że to raczej daleko jest.

Student - pewnie że droga w Szklarskiej po wizycie w Alpach nie najlepsza jest - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. TY oczywiście masz o wiele lepsze trasy u siebie na podwórku, nie?

 

Powiem tak - na winkle trzeba wybrać się na południe Polski w tereny górzyste. Pytanie o jakie winkle ci chodzi - szeroki i łagodne (jak np. ta trasa z Kudowy do Nachodu - wg. mnie nudna.. bo za szeroka :icon_eek:) czy ostre zawijasy - bo takich tez dużo.

 

A do treningu techniki, to faktem jest że najbliżej masz do Poznania. Sugeruję uściślenie potrzeb - tzn zastanów się o jakie winkle i jak daleko od domu mają być. W zakresie Karkonoszy ( i generalnie Sudetów) mogę podpowiedzieć wiele fajnych dróżek. Bo co z tego że super winkle są na Korsyce, jak się tam i tak raczej nie wybierzemy (życzę wszystkim takiej wyprawy, ale znamy realia.....)??

 

Pozdro i uważaj na tych zakrętach.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku, ze wcale nie daleko sa gory Harz, ( zwlaszcza wschodnia strona ) ma asfalt jak tafla lodowa, a i zakrezy calkiem calkiem :icon_eek:

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie Karkonoszy ( i generalnie Sudetów) mogę podpowiedzieć wiele fajnych dróżek. (...)

 

podpowiadaj :icon_eek: w tym roku nie udało się tam urlopować, na pewno pojadę na kilka przynajmniej dni w przyszłym

TIA

jeszua

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wysypało się trochę w tym temacie. Nie chodziło mi raczej o instrukcje bezpieczeństwa- tor i te sprawy, bo zupełnie nie o to pytam. Oczywiście dziękuję :banghead: żeby nie było.

Jazda na torze, nie jest w stanie zastąpic doświadczenia, jakiego się nabierze w ruchu drogowym, szczególnie w wymagających warunkach.

Na torze skupiasz się tak naprawdę tylko na własnym czubku nosa, nawet "bezpośrednio za tobą szybszy pojazd" pokaże ci flagowy. Myśli się: balans, łokcie, nadgarstki, kolana, pochylenie. A w górach oprócz całego zestawu technicznych myśli, musisz pamiętac o innych uczestnikach ruchu, utrudnieniach na drodze, a właśnie przypomniał ci się przesunięty apeks.

Jasne, z toru przenosi się umiejętności na drogę, wiem o tym.

Szukam godnej polecenia, sprawdzonej trasy. Zastanawiałam się np., czy w Polsce komfort jazdy i komfort "psychiczny" jeżeli chodzi o dziury, piaski, żwiry i inne trudności jest porównywalny z Austrią, Francją, czy Włochami. Mam znajomego mieszkającego niedaleko Rocci (wspomniana Toskania), który usilnie nakręca mnie na wyjazd, wysyła zdjęcia i opisuje ten rejon w samych superlatywach.

Dzięki za relacje i polecone trasy, that's what I'm talking about!

Ale... błagam o więcej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na torze skupiasz się tak naprawdę tylko na własnym czubku nosa, nawet "bezpośrednio za tobą szybszy pojazd" pokaże ci flagowy.

Oj ,to sie naczytales bzdur o torze :icon_mrgreen: Tam jest wolna amerykanka, uwazac trzeba co najmniej jak na drodze. Jedyny plus, ze puszka z podporzadkowanej nie wyjedzie. Poza tym czujnosc nastawiona na maxa! Nigdy nie wiesz, czy wlasnie wyprzedzany motocykl w szczycie zakretu nie zmieni nieoczekiwanie swojego toru jazdy, czy ktos sie nie wysypal przed Toba gubiac olej, czy gdzies jakiegos piaseczku nie nanioslo(nie wiem jak to mozliwe, ale zdarza sie :P ) A flagowy macha jedynie na koniec treningu, i jak sie ktos wysypie. Na tym konczy sie jego robota :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...