Skocz do zawartości

Harley - Porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie do kogos kto ten patent przerabiał w swoim motocyklu, chodzi mi o osłony (deflector) wiatrowo-deszczowe na kolana do Heritage lub Road Kinga..Montuje sie je do lag pod szyba.Czeka mnie pare dalszych wyjazdow bez wzgledu na pogode, czy jest sens zakładania tych blach.Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś one dają bo dla ozdoby raczej takiego pasztetu nikt nie zakłada. :biggrin:

 

pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie do kogos kto ten patent przerabiał w swoim motocyklu, chodzi mi o osłony (deflector) wiatrowo-deszczowe na kolana do Heritage lub Road Kinga..Montuje sie je do lag pod szyba.Czeka mnie pare dalszych wyjazdow bez wzgledu na pogode, czy jest sens zakładania tych blach.Pozdrawiam :flesje:

 

Ma sens.

Mialem zalozone w poprzednim i widzialem roznice kiedy byly zlozone a kiedy nie .

Dobre w zimie i w czasie deszczu

W lecie ze wzgledu na klimat zdejmowalem bo wyraznie czulem ze mam zbyt malo chlodzacego mnie powietrza

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. W Softailu z 2003 roku nie pokazuje prędkości. Jadnak prędkosciomierz jest sprawny (został sprawdzony). Gdzie może leżeć przyczyna tego problemu??????

Pzdr.

 

Siema, predkosciomierz nie jest napedzany linka tylko czujnikiem, tzw. SPEED SENSOR, jest to bardzo typowa usterka i dosc czesto ulega awarii (przynajmniej w sportsterach). jest to taki kabelek z kwadratowa koncowka wkrecany do korpusu silnika (w sporciaku z przodu , w buell'u z tylu przy skrzyni)

 

ps/ nie podbijaj postow, zrobi sie bajzel.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, predkosciomierz nie jest napedzany linka tylko czujnikiem, tzw. SPEED SENSOR, jest to bardzo typowa usterka i dosc czesto ulega awarii (przynajmniej w sportsterach). jest to taki kabelek z kwadratowa koncowka wkrecany do korpusu silnika (w sporciaku z przodu , w buell'u z tylu przy skrzyni)

 

ps/ nie podbijaj postow, zrobi sie bajzel.

 

 

Dzięki :bigrazz:

Też słyszałem że to częsta usterka.

Ale w jaki sposób to wymienić?? Trzeba to rozłanczać z przewodów elktr.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. W Softailu z 2003 roku nie pokazuje prędkości. Jadnak prędkosciomierz jest sprawny (został sprawdzony). Gdzie może leżeć przyczyna tego problemu??????

Pzdr.

 

Wykręć czujnik i go oczyść powinno pomóc (a na pewno nie zaszkodzi :icon_mrgreen: ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego - czyli do niczego :lapad: ,uniwersalne to sa tylko kombinerki :icon_mrgreen:

 

 

 

"Specjalista" się odezwał.

Poczytaj trochę fora z USA i dowiesz się może trochę więcej o oleju SE.Chyba że twoim zdaniem powinien zalać Selektolem-bo gęsty jest?

Kolego lej oryginalny HD 10w40 albo SE. Amsoli i mobil v-twin jest u nas nieosiągalny.SE jest zaraz za nimi w rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Specjalista" się odezwał.

Poczytaj trochę fora z USA i dowiesz się może trochę więcej o oleju SE.Chyba że twoim zdaniem powinien zalać Selektolem-bo gęsty jest?

Kolego lej oryginalny HD 10w40 albo SE. Amsoli i mobil v-twin jest u nas nieosiągalny.SE jest zaraz za nimi w rankingu.

 

Widzisz przyjacielu, tak sie sklada ze czasami sam pisze na kilku forach HD w USA

 

10W-40 do TC ?

 

A moze jednak 20W-50 (syntetyk lub dino)

Tutaj masz nazwy porownywalnych olejow:

http://www.oilsandlube.com/HarleyOwners.htm

 

Czy zdecydowalbys sie wlac do skrzyni biegow swojego ulubionego samochodu olej sinikowy?

A moze slonecznikowy we wszystkie 3 otwory ?

Zaloz sie ze tez pojedzie (przez jakis czas)

 

Z mechanicznego punktu widzenia: silnik, skrzynia i primery wymagaja calkowicie innych olejow.

 

Ja uzywam Red Line (full Syntetic)

silnik -20W-50

primery - MTL - 75W/80W GL-4 olej do manualnych skrzyni biegow

skrzynia- Heavy ShockProof Gear Oil

 

Wiem ze te oleje sa niedostepne w Polsce , podaje tylko dla informacji

 

Wsrod amerykanskich bikerow najpopularniejsze jest AMSOIL i zwykle dino polecane przez MoCo

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Specjalista" się odezwał.

Poczytaj trochę fora z USA i dowiesz się może trochę więcej o oleju SE.Chyba że twoim zdaniem powinien zalać Selektolem-bo gęsty jest?

Kolego lej oryginalny HD 10w40 albo SE. Amsoli i mobil v-twin jest u nas nieosiągalny.SE jest zaraz za nimi w rankingu.

 

Tez czytam i nie tylko fora gdzie 95% komentarzy to BUUL SHIET , trza umiec czytac miedzy wierszami.

Zdecydowanie zalecam lac odpowiedni olej w odpowiednia "dziure". Niestety SELEKTOL u mnie jest nieosiagalny :icon_mrgreen: , moze wystarczy wyslac emila do jakiegos europejskiego dystrybutora Amsoil z zaputanie o wysylke takiej a takiej ilosci tu i tu .Pod tym linkiem masz wszystko ci potrzeba - emila ,telefon ,adres.

http://www.performanceoilsltd.co.uk/delivery.html

Co nasi wspaniali krajowi dealerzy w takimze razie zalewaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czytam i nie tylko fora gdzie 95% komentarzy to BUUL SHIET , trza umiec czytac miedzy wierszami.

Zdecydowanie zalecam lac odpowiedni olej w odpowiednia "dziure". Niestety SELEKTOL u mnie jest nieosiagalny :icon_mrgreen: , moze wystarczy wyslac emila do jakiegos europejskiego dystrybutora Amsoil z zaputanie o wysylke takiej a takiej ilosci tu i tu .Pod tym linkiem masz wszystko ci potrzeba - emila ,telefon ,adres.

http://www.performanceoilsltd.co.uk/delivery.html

Co nasi wspaniali krajowi dealerzy w takimze razie zalewaja ?

nie wiem czemu tyle zamieszania wokol oleju... wezcie kupcie sobie manual do swojego moto i sprawdzcie jaki rodzaj oleju z jaka gestoscia.

ja do tej pory uzywalem oryginalne plyny Harley'a , w szczegolnosci pelny syntetyk do silnika firmy SE/Screaming Eagle, wszystko kupisz u dealer'a. mozna tez dostac u nas (a konkretnie u malego w wieliczce) oleje Revtech do HD, aczkolwiek nie wiem jak one wypadaja na tle konkurencji. W kazdym razie ja zalalem u siebie primary olejem Revtech. Oczywiscie nie ma oleju uniwersalnego, olej silnikowy i do skrzyni roznia sie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...