Skocz do zawartości

Xenony ???


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się wypowiadał na temat wymiana na xenony bo to świetnie skomentował Raio:

Powiem To tak. Jak nie przeszkadza ci że mijani przez ciebie w nocy kierowcy w myślach lub nagłos nazywają cię męskim członkiem, twierdzą że współżyjesz z kozami i świadczą przed bogiem iż urodziła cię kobieta lekkich obyczajów to sobie montuj wkłady xenonowe bo faktycznie lepiej oświetlają drogę.

Więc po cholerę kombinować, można kupić np Philips X-treme Power http://www.lighting.philips.com/pl_pl/cons...hting〈=pl które dają o 80% światłą więcej.

 

Co do trwałości to żarówki posiadają gwarancję , a Philips także Assistans :bigrazz: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/cons...hting〈=pl

 

Oczywiście sam takie mam założone :notworthy:

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się powoli irytować jak czytam wypowiedzi ludzi którzy kompletnie nie mają pojęcia o czym piszą, albo coś usłyszeli bo kolega ma.

Ja mam zamontowany Bi-xenon H4 w normalnym wkładzie, mam ustawioną ogniskową, przysłonę na elektromagnesie i wszystko działa znakomicie. Poprawa jest o 200%. Oślepiają chińskie xenony z Allegro, które są gówno warte, miałem takie i wybuchła mi przetwornica. W tej chwili mam komplet Hella.

A jeżeli nawet kogoś delikatnie oślepiam to w dupie mam to co on o mnie myśli, ja jestem widoczny jak zapier.....am.

Stać Cię kup dobre nie strać Cię kup żarówki Osram Silverstar.

Tyle.

 

Idę dalej pić.

Po nas choćby, k**wa, potop :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany Bi-xenon H4 w normalnym wkładzie, mam ustawioną ogniskową, przysłonę na elektromagnesie i wszystko działa znakomicie.

 

dasz jakąś linkę do tego, co masz zainstalowane? najlepiej sklep internetowy, na allegro za szybko aukcje znikają i potem nie wiadomo o co chodzi

TIA

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mejkelpl dlatego miałem nadzieję że żartujesz bo nie ma czegoś takiego jak żarówki halogenowe xenonowe:D, chyba że chodzi Ci o te śmieszne z marketów z lekko niebieskim szkiełkiem:)

 

Sa kolego i to w kazdym DUZYM sklepie motoryzacyjnym nie mowiac juz o internecie :icon_eek:

Moze rzeczywiscie w Polsce nie ma, ale w UK sa i to wszedzie.

Prosty przyklad: zanim cos zainstaluje to ide najpierw do sklepu i pytam czy taka rzecz, jak ww. zarowki xenonowe, moge zainstalowac w swoim samochodzie. Sprzedawca mowi tak i idzie ze mna do odpowiedniej polki gdzie pokazuje mi: ZARÓWKA H4 XENONOWA

To samo mialem w salonie Yamahy. Zanim kupilem te zarowki, najpierw zapytalem czy beda pasowaly. Koles zapytal ktory rok Wildka i powiedzial ze tak. Wzial zarowke i mi ja sprzedał :banghead:

No chyba ze robia ludzi w balona i sprzedaja cos czego nie ma :icon_evil:

Ja wol pisze na nich H4 xenon i czy do samochodow czy do motocykli mozna je spokojnie instalowac.

Sa to zarowki xenonowe ktore instaluje sie do normalnych, standartowych wkladow i sa zrobione wlasnie po to, aby poprawic widocznosc, BEZ zbednego wymieniania calych wkladow i instalowania tych reduktorow czy innych pierodol do CALYCH zestawow xenonowych :wink:

Tak mi wytlumaczono :evil:

 

 

dasz jakąś linkę do tego, co masz zainstalowane?

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=280255116702

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkelpl - podałeś link właśnie do tych śmiesznych z lekko niebieskim szkłem.

 

A czytales opis ???

H4 xenon bulbs ??? :crossy:

I takie same sa w sklepach, wiec .............. totalna sciema i naciaganie klienta ??? :buttrock:

 

dasz jakąś linkę do tego, co masz zainstalowane? najlepiej sklep internetowy,

 

Kolejny link z ebaya w UK :

 

http://motors.shop.ebay.co.uk/items/_W0QQP...ksid=m270.l1311

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa napis Xenon na tych żarówkach to zwykły chwyt reklamowy dla adeptów agrotuningu. Lepiej już kupić żarówki Osram Cool Blue. Bańka tej żarówki jest delikatnie błekitna i nie wygląda jak pomalowana ciemnoniebieskim sprayem. Opinie użytkowników tych żarówek są pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytales opis ???

H4 xenon bulbs ??? :buttrock:

(...)

Czytałem i co mi po tym. Lampa ksenonowa to lampa wyładowcza. Nie ma wiele wspólnego z żarówkami z eBay poza ohydną niebieskawą barwą światła. Dla rozjaśnienia sytuacji polecam przeczytanie choćby krótkiej notki na Wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkelpl znasz chociaż zasadę działania lampy xenonowej (bo to nie jest żadna żarówka) nie ośmieszaj się człowieku

 

Nie wiem czy to jest moje osmieszanie sie, czy raczej calej masy sprzedawcow w sklepach i serwisach, ktorzy mowia ze takie zarowki xenonowe to jest to co trzeba i jest OK.

 

Czytałem i co mi po tym. Lampa ksenonowa to lampa wyładowcza. Nie ma wiele wspólnego z żarówkami z eBay poza ohydną niebieskawą barwą światła. Dla rozjaśnienia sytuacji polecam przeczytanie choćby krótkiej notki na Wikipedii.

 

Ja tez wiem o tym ze do lamp xenonowych sa specjalne zarowki i jest to caly skomplikowany zestaw, ale .... skoro "fachowcy" twierdza ze to co sprzedaja to sa zarowki xenonowe to dlaczego laik ma im nie wierzyc ???

Jesli klamia, to swiadomie robia w jajo cala mase klientow

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna żarówka xsenonowa lecz zwykła pomalowana na niebiesko xD Przejedz sie z takimi zarówkami w deszcz to nic nie widac xD zwykłe naciąganie klienta , w polszy tego na allegro pełno i w supermarketach.

 

tu macie o technice HID http://www.torch.pl/www/artykuly/podstawy-...niki-hid_3.html

 

ps.YUBY ile dałes za zestaw i do auta czy moto ?

Edytowane przez Boczi013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz jakąś linkę do tego, co masz zainstalowane? najlepiej sklep internetowy, na allegro za szybko aukcje znikają i potem nie wiadomo o co chodzi

TIA

jsz

http://www.xenonowe.pl/

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowanego xenona na soczewce i jest OK. A ajeśli chodzi o oślepianie to przede wszystkim jest to problem źle ustawionych lamp. Na zwykłych żarówkach to się tak nie rzuca w oczy ale przy xenonach to może być problem. Tak że najpierw to wyregulować światła na zwykłych żarówkach a potem zmieniać na xenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...