Skocz do zawartości

Xenony ???


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez wiem o tym ze do lamp xenonowych sa specjalne zarowki i jest to caly skomplikowany zestaw, ale .... skoro "fachowcy" twierdza ze to co sprzedaja to sa zarowki xenonowe to dlaczego laik ma im nie wierzyc ???

Jesli klamia, to swiadomie robia w jajo cala mase klientow

 

Sprawdz sobie jaka temperatura wywiazuje sie w przypadku ksenonu i zwyklej zarowki. To wlasnie stad bierze sie barwa emitowanego swiatla, a nie z malowanej na niebiesko banki szklanej.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe naciąganie klienta , w polszy tego na allegro pełno i w supermarketach.

 

Czyli, wszedzie i na kazdym kroku walenie w czlona klienta i udawanie ze sie sprzedaje super produkt !!! ;) :D

I wez tu wierz "fachowcom" w salonach.

No nic .... kupilo sie to juz moja strata ;)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak sie ktos nie zna a slyszal o takim wynalazku jak swiatla xenonowe to idzie do "fachowcow" i pyta co i jak.

Wiec ja tak wlasnie postapilem i zapytalem, dostajac odpowiedz ze te zarowki, pseudo xenonowe :biggrin: sa jak najbardziej OK do starych wkladow.

Wiem ze sa cale zestawy, przetwornice i inne dodatki, ale skoro zobaczylem w sklepie takie wlasnie zarowki, to zapytalem czy mozna je zamontowac i powiedziano mi ze tak.

Teraz wiem ze to sciema i oszustwo. :biggrin:

Wiec nie widze powodow aby nabijac sie z tego. :biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa cale zestawy, przetwornice i inne dodatki, ale skoro zobaczylem w sklepie takie wlasnie zarowki, to zapytalem czy mozna je zamontowac i powiedziano mi ze tak.

Jeżeli tak zadałeś pytanie to Cię nie oszukali - można je zamontować :D

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak zadałeś pytanie to Cię nie oszukali - można je zamontować :wink:

Pzdr

 

No to teraz Panowie, male sprostowanie do zaistnialej sytuacji ....

Otoz ... pofatygowalem sie wczoraj do najwiekszego sklepu motoryzacyjnego w mojej okolicy i sprawdzilem na dziale z zarowkami co i jak i dlaczego :P

Na zarowkach WSZYSTKICH jest napisane : xenon gas technology i w zaleznosci od potrzeby :P ( i to mnie dziwi ) jest dopisek o ile zwiekszaja poprawe widocznosci 50, 70 lub 90%.

Czesc z nich ma CALE szklo niebieskie, czesc ma tylko koncowke na niebiesko, czesc jest cala biala :wink:

Sa tez zarowki z opisem super brilliant, super light tez z dopiskiem: xenon gas technology.

Kuzwa, o co kaman !!!! :eek:

No i oczywioscie te wszystkie zarowki sa dostosowane do standardowych wkladow w samochodach i motocyklach :clap: :clap:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema ściema ściema.....

Wszystkie te napisy na opakowaniach można sobie wsadzić... wiadomo gdzie. Żarnik lampy wyładowczej (ksenonowej) pracuje na napięciu 23 tys V!!! By uzyskać te 23 tysiaczki z 12V potrzebujesz przetwornice. W żarniku światło daje łuk elektryczny a nie żażący się drucik jak to ma miejsce w żarówce. Żadna żarówka nie da ci światła takiej barwy/ciepła jak ksenon.

Osobiście mam ksenony w aucie od 2 lat w miejscu standardowych H1 w soczewce i za nic nie wróce do żarówek. Wkrótce montuje ksenony do cebry i polecam każdemu właścicielowi 2oo taki zabieg. Ksenon w tym kraju budzi respekt na ulicy i od kiedy je mam w aucie nikt mi nie wymusił pierwszeństwa co na moto zdaża mi się notorycznie.

A jak ktoś niechce bawić się w przeróbki to mogę polecić żarówki Philipsa Vision2Night czy jakoś tak. Testowałem je zanim przeszłem na ksenony i przynajmniej jeśli chodzi o H1 to różnica między tą a moją poprzednią żarówką była spora. Do ksenonów jej daleko no ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi sie ze ja dalem sie zlapac na haslo: xenon a tam jak wol stoi ze : to tylko xenon gas technology a nie zarowka xenonowa :D :crossy:

Tak wiec .... kupujemy tylko zwykle H4 z mocniejszym swiatlem :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , myślałem że z ciebie "palant" , ale przyznałeś się do niewiedzy i teraz tak nie uważam . Myślę że jesteś zwyczajnie niedoinformowany :D

 

To co "fachowcy" wżenili ci jako xenon to albo zwykła żarówka H4 (albo inne H ) pomalowana na niebiesko , albo żarówka z dodatkiem gazu xanonowego . Co powoduje iż niektórzy -myśląc na skróty -nazywają je xenonowymi. Bimbak wytłumaczył Ci różnicę działania dlatego nie będę tego robił . Powiem krótko - zmień "fachowców" .

 

Palnik wyładowczy daje 3 do 4 więcej swiatła od żarówki halogenowej . A nanoszenie na nią filtra ( w postaci niebieskiej farby ) powoduje tylko zabieranie części lux-ów . I "to" nie może lepiej świecić .

 

Ja zamontowałem bi-xenony do motocykla . Jest lepiej niż się spodziewałem . Miałem żarówkę 80/100w i myślałem że nie będzie jakieś wielkiej różnicy . A xenon świeci jeszcze lepiej od 100watowej h4 .

Trzeba dobrze ustawić reflektor bo w nocy naprawdę bardzo oślepia .

 

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , myślałem że z ciebie "palant" , ale przyznałeś się do niewiedzy i teraz tak nie uważam . Myślę że jesteś zwyczajnie niedoinformowany :biggrin:

 

No to dzieki i mi ulzylo :clap:

Jak napisalem tak mi powiedziano :D

 

Powiem krótko - zmień "fachowców" .

 

Juz zmienilem bo napisalem o tym na forum i mi wytlumaczono :crossy:

 

żarówka z dodatkiem gazu xanonowego . Co powoduje iż niektórzy -myśląc na skróty -nazywają je xenonowymi.

 

No i wlasnie takie cos sprzedaja :clap: :crossy:

I teraz pytanie czy takie zarowki rzeczywiscie lepiej/jasniej swieca ??? :eek:

 

Ja zamontowałem bi-xenony do motocykla .

 

A cuz to jest ??? :eek:

Nie xenony a bi-xenony .... :D

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A cuz to jest ???

>Nie xenony a bi-xenony ....

 

 

To w dalszym ciągu palniki xenonowe tyle że obsługują zarówno długie i krótkie światła .

Montuje się je zamiast żarówek H4 gdzie są dwa włókna . Jedno od długich drugie od krótkich ( bądz drogowych i mijania) . W bi-xenonie jest elektromagnes który porusza palnikiem w tył i przód ba raz reflektor świecił jak na drogowych , a raz jak na światłach mijania .- to jest bi-xenon .

 

http://moto.allegro.pl/item424846831_bi_xe...ier_gratis.html

 

tu masz zasadę działania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema ściema ściema.....

Wszystkie te napisy na opakowaniach można sobie wsadzić... wiadomo gdzie. Żarnik lampy wyładowczej (ksenonowej) pracuje na napięciu 23 tys V!!! By uzyskać te 23 tysiaczki z 12V potrzebujesz przetwornice. W żarniku światło daje łuk elektryczny a nie żażący się drucik jak to ma miejsce w żarówce. Żadna żarówka nie da ci światła takiej barwy/ciepła jak ksenon.

Osobiście mam ksenony w aucie od 2 lat w miejscu standardowych H1 w soczewce i za nic nie wróce do żarówek. Wkrótce montuje ksenony do cebry i polecam każdemu właścicielowi 2oo taki zabieg. Ksenon w tym kraju budzi respekt na ulicy i od kiedy je mam w aucie nikt mi nie wymusił pierwszeństwa co na moto zdaża mi się notorycznie.

A jak ktoś niechce bawić się w przeróbki to mogę polecić żarówki Philipsa Vision2Night czy jakoś tak. Testowałem je zanim przeszłem na ksenony i przynajmniej jeśli chodzi o H1 to różnica między tą a moją poprzednią żarówką była spora. Do ksenonów jej daleko no ale zawsze coś.

 

Bimbak.

Pytanie: Mam żarówki H7, co jest potrzebne by przejść na xenon? Oprócz samej żaróki rozumie się?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=zest...czenie=motocykl

 

Cały zestaw ma się rozumieć :biggrin: nie wiem czy masz dwie lampy czy jedną...jezeli dwie to dwa komplety czyli zestaw składający się z żarówki i przetwornicy plus kawałek instalacji :evil:

 

Mój wujek składał coś takiego do mercedesa do oryginalnych wkładów chodzi bardzo dobrze :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie - ale gdzie zestaw samopoziomujący i spryskiwacz w moto? To chyba jest wymagane przepisami i zapobiega właśnie oślepianiu. Sam mam ksenony w aucie i wiem co to znaczy dobre światła, jednak do moto nie polecam... wystarczą dobre żarówki o zwiększonej jasności plus dobra regulacja.

 

Aha i niech Ci wszyscy co oślepiają innych światłami wbiją sobie do łba, że to zmniejsza ich bezpieczeństwo a nie zwiększa.

Edytowane przez Peet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bi-xenon .

 

http://moto.allegro.pl/item424846831_bi_xe...ier_gratis.html

 

tu masz zasadę działania .

 

Dzieki bardzo :buttrock: , tylko czy to da sie wlozyc do motocykla ??? :biggrin:

Bo gdzie schowac ta przetwornice ???

 

[...]do moto nie polecam... wystarczą dobre żarówki o zwiększonej jasności plus dobra regulacja.

 

No i chyba tak bedzie najlepiej :biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...