Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie CRM 125/250


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, wie ktoś jak wyregulować przednie zawieszenie?

 

jak napisał endzi, w crm przód nie ma chyba żadnej regulacji conajwyżej olej....

 

ja mam takie pytanko jakby ktoś mi dokładnie opisał od a do Z jak wymienić łożyska (łożysko ?? ) główki ramy.......u mnie tłucze już strasznie strach skakać..........prosiłbym o cene, wymiary łożysk, i czy dużo to czasu zajmuje (domyślam sie że od h***a bo trzeba zapewnie wszystko z przodu rozkręcić odłączyć itp......) i ewentualnie jakie niespodzianki moge napotkać :D

 

i jeszcze kilka pytań : zawór wydechowy to głośno pracuje ?? ja dziś jechałem kawałek bez kasku i przy gwałtownym dodawaniu i odpuszczaniu gazu jakby cos stukało z okolic cylindra szczególnie przy gwałtownym odpuszczeniu gazu...

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisał endzi, w crm przód nie ma chyba żadnej regulacji conajwyżej olej....

 

 

 

i jeszcze kilka pytań : zawór wydechowy to głośno pracuje ?? ja dziś jechałem kawałek bez kasku i przy gwałtownym dodawaniu i odpuszczaniu gazu jakby cos stukało z okolic cylindra szczególnie przy gwałtownym odpuszczeniu gazu...

 

 

jaki to jest dżwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisał endzi, w crm przód nie ma chyba żadnej regulacji conajwyżej olej....

 

ja mam takie pytanko jakby ktoś mi dokładnie opisał od a do Z jak wymienić łożyska (łożysko ?? ) główki ramy.......u mnie tłucze już strasznie strach skakać..........prosiłbym o cene, wymiary łożysk, i czy dużo to czasu zajmuje (domyślam sie że od h***a bo trzeba zapewnie wszystko z przodu rozkręcić odłączyć itp......) i ewentualnie jakie niespodzianki moge napotkać :D

 

i jeszcze kilka pytań : zawór wydechowy to głośno pracuje ?? ja dziś jechałem kawałek bez kasku i przy gwałtownym dodawaniu i odpuszczaniu gazu jakby cos stukało z okolic cylindra szczególnie przy gwałtownym odpuszczeniu gazu...

 

 

Michoa.. wymiary to 25x47x15(11,5) ... typ NTN 32005X ;) koszt około 40zł .... Wymiana jest ogólnie prosta. Zajmuje to jakieś hmmm 1,5h jak masz narzędzia ;) 2h jak musisz pojechać do kumpla :P .... potrzebujesz rurki, młotka, wybijaka, klocka z twardego drewna i szlifierki z malutka tarczą ;D ... wszystko odkręcasz, to nie zajmuje duzo czasu. potem odkręcasz śruby na półkach i wyciągasz lagi... nie zaszkodzi zdjąć też koła :P na pewno będzie łatwiej. następnie odkręcasz kiere i ją ściągasz z podpórek, odkrecasz górna nakrętkę i zdejmujesz górną półkę, odkrecasz druga nakrętkę na górze i zdejmujesz dolna półkę. górne łożysko wychodzi bez problemu , dolną bieżnie łożyska musisz przeciąć pod kątem i sciagnąc siłowo niestety... bieżnie w główce wybijasz młotkiem bijąc po krawędziach wewnątrz główki. Jak to rozbierzesz to sam załapiesz o co biega ;) potem nabijasz bieżnie w główkę za pomocą klocka oraz na dolną półkę rurką... składasz i się cieszysz :D

 

natomiast co do dźwięku, może to być kończace się łożysko główki ramy albo korby, ale to jest gdybanie bo generalnie ten silnik nieco hałasuje i jeden dźwięk może być zupełnie nie groźny a inny może być objawem uszkodzenia

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to jest dżwięk?

 

cięzko opisać jakby głuche stuknięcia, nieregularne, nie jakies masakrycznie głośne ale słychać....

 

skoro jakieś stukanie to może łożysko na główce korby ?

 

no ale wtedy by chyba były jakieś objawy ?? ona pali z 1 max 2 kopa ciepła bez ssania zimna na ssaniu, mam pewne wątpliwości co do mocy bo powiem tak: owszem rzuca mną po drzewach, cięzko ją ogarnąć ale jak patrze co ludzie wyczyniają na kmx 125 czy dt125 to coś mi sie wydaje słabawa ale może to tylko moje odczucie :D w tym tygodniu troche w niej podłubie musze sie szczególnie dobrać do gaźnika .....

 

 

zanim napisałem posta jackuzy napisał z góry dzięki :D

 

jeszcze jedno :D czy zegary z crm 75 czy tam 80 pasują do crm 125 ?? wygladają identycznie a ja chciałbym zmienić mój prędkopściomierz bo mam roz***y licznik przebiegu dziennego i ten ogólny przebiegu też jakies kosmiczne wartości pokazuje :D przejade 20km u kumpla w dt pokaże 20 km a u mnie pokazuje 3.5 KM :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to kupie prędkościomierz do crm z działającym licznikiem przebiegu i przebiegu dziennego :D

 

 

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mi łyknie około 10-11 l., ale nie przeliczam tego na kasę, po prostu leje palivo i rura w teren

nawet nie pamiętam kiedy ostatnio jeździłem na piątce, rzadko kiedy na czwórce, ale za to na pierwszych trzech nagminnie

wypatruję tylko jakiejś skarpy albo górki---redukcja i już w locie, prawdziwy diabeł :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spalanie zależy :D

 

w trasie przy 70-80km/h przy 6tys obr pali mniej jak 5, coś koło 4

 

w terenie 8 w góre nie znam górnej granicy bo pewno bym sie przestraszył :D

 

A jeszcze ile go nalac za odwowiedzi z góry dzienkuje

 

na pokrywie pisze 750ccm do tego masz okienko z podziałka minimum maximum a olej ten co damano pisze :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...