Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie CRM 125/250


Rekomendowane odpowiedzi

już doszedłem co było przyczyną braku iskry , a mianowicie cewka zapłonowa :crossy:

co najlepsze, to aby sprawdzić czy pozostała elektryka jest OK podłączyłem cewkę samochodową pod moto, i iskra jarzy jak nie wiem :icon_twisted: :bigrazz: , stara cewka dawała bardzo słabą iskrę, i bardzo słabą

całe moto ok, tylko ten cholerny gaźnik, nie wiem jak go ustawić? na ssaniu odpali, albo i nie, a jeśli już chodzi to tylko do 5-6 tys., jak dam manetkę do końca to gaśnie, a i jeszcze jedno jak wyłączę ssanie to natychmiast gaśnie. niech któryś z kolegów dokładnie napiszę gdzie się ustawia poziom paliwa, bo ja kompletnie nie wiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi kopci po odpaleniu, co może być tego przyczyną? może simeringi na wale do wymiany? mieszankę robię jak należy.

Tylko na zimno czy na ciepło też? Jak na zimno to tak ma być. Jaki kolor dymu?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimno na pewno, kopci na biało, rzadko przełamuje się z blado-niebieskim, nie wiem jak na ciepło bo gaźnik rozregulowany na max-a , ale jak raz jechałem trochę dłużej to też kopciło jak cholera,a i jeszcze jedno po lekkim przechyleniu moto na bok to nie widziałem oleju na szybce kontrolnej

czy może byś taka opcja że zaciąga olej przez uszkodzony simering pod koszem sprzęgła?

pierścionki nie puszczają oleju bo niedawno sprawdzałem tłok i pierścienie- są ok.

 

może wie ktoś gdzie można szukać pływaka, albo tej blaszki na niej zamocowanej, bo mam ją urwaną.

gdyby któryś z Forumowiczów miał w zapasie to chętnie odkupię - dobrze zapłacę, a nie stać mnie na kupno nowego gaźnika

 

 

Co to znaczy kopci ? Kopci ci na ssaniu czy na normalnych obrotach? Około na jakich 5, 6 7 tysięcy? Precyzyjniej.

 

 

odpalę tylko na ssaniu, bo jak wyłączę ssanie to gaśnie i muszę trzymać na gazie cały czas, nie powiem ci na jakich obrotach bo gaźnik jest rozregulowany

wszystko w moto jest ok tylko ten gaźnik i ewentualnie uszczelnienie wału

Edytowane przez krzysiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, jesli mieszanka dobra, rozgrzany kopci to uszczelniacz do wymiany. A moc ma dobra? Wkreca sie dobrze na obroty? Czy jakis przymulony? Nie na koszu sprzęgłowym bo tam uszeczlniacza nie ma, tylko na czopie walu z prawej strony, pod zębatką napędzającą kosz sprzęgłowy. Ewenutalnie mozesz zlać olej ze skrzyni i odpalic go nie pownno się nic stać, ale nie jeździj bedziesz wiedział że to to jak przestanie kopcić.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym to najczęsciej płyn chłodniczy (woda) czyli w sumie szybciej leci gdzieś na głowicy... ale to tylko przypuszczenie... niemniej łatwiej sprawdzić głowicę niż simer na wale ...

 

Poszukaj całego gaźnika od CR 125 ... gardziel 28-34 przed kupnem sprawdź tylko średnice króćców... powinien pasować bez problemu... a co do pływaka.. takie same gaźniki są w wielu 125 marek włoskich ... aprilii, cagivy.. poszukaj, może coś znajdziesz na allegro.

 

 

a tak abstrahując... jak moja hondzina chodziła tylko na ssaniu, po jego wyłączeniu gasła to winą nie był gaźnik (chociaż bawiłem się z nim 2 miesiące) tylko skończony tłok, brak bolców ustalających w tłoku i zapieczone pierścienie .... szlif i wossner pomógł na "rozregulowany gaźnik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zapomniałem jeszcze dodać że ściągnąłem termostat na chłodnicy, bo wcześniej postał 1 min. i już gotowało płyn chłodniczy, może to wina tego że za szybki jest teraz przepływ?

a pasował by gaźnik od yamahy dt 125? np. ten : http://www.allegro.pl/item1136173073_nowy_...mahy_dt125.html

Edytowane przez krzysiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje mi kupić od nsr-ki , na allegro taki widziałem za 130 zł

zrobię z 2, porządny JEDEN

 

 

 

sprostowanie do mojego poprzedniego postu : napisałem że na chłodnicy, mam ściągnięty na głowicy, ale jak ściągane też z korka na chłodnicy to też będzie dorze

Edytowane przez krzysiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...