Skocz do zawartości

ZASIEDZENIE MOTOCYKLA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz oczekuje słowa_"Przepraszam, jestes wielki!" od wszystkich którzy uparcie twierdzili ze zasiedzenie motocykla powojennego jest niemozliwe i w ogóle to bzdury a ja jestem palant, a jesli juz to tylko na zabytek(pozdrawiam cie Paolo:-) ) własnie wyszedłem z sądu i zostałem włascicielem motocykla URAL rocznik 82 przez zasiedzenie, w trybie wykonywalnosci natychmiastowej, z uprawomocnieniem po 22dniach :) jak bede miał troche czasu uzupełnie temat "rejestracja weterana" w działe "prawo" i mozna korzystac, w razie czego słuze pomoca, pozdro:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i w ogóle to bzdury a ja jestem palant, a jesli juz to tylko na zabytek(pozdrawiam cie Paolo:-) ) własnie wyszedłem z sądu i zostałem włascicielem motocykla URAL rocznik 82 przez zasiedzenie, w trybie

Ja również gratuluję, że w końcu ci się udało - ale czemu wymieniasz mnie przy tych "epitetach"??

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktos kiedys pisał ze ze złomu da sie zarejestrowac, ale to raczej nie mozliwe, pojazd zezłomowany nie moze byc przywrócony do ruchu:-( a moje koszty? 100zł, to jest iles tam procent chyba 2% wartosci deklarowanej, mozna zadeklarowac mniej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega ma dykte w toku rejestacji- powiem ci, ze rejestracja pojazdow jest roznie interpetowana - w rzeszowie robia od reki, u mnie mowia ze sie nie da (nie maja pojecia o paragrafach niektorych)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja mam pytanie może nie całkiem w temacie ale powiązane. Wyczytałem w ustawie że można płacić OC tylko z jeden miesiąc w roku. To by było dobre rozwiązanie dla mojej WFM, bo już na niej nie jeżdże a nie chce pozbywać się motocykla, którego szczeniakiem będąc remontowałem od podstaw. Wracając do tematu, wyczytałem że wystarczy aby motocykl miał ponad 40lat i można opłacać OC tylko na jeden miesiąc w roku.

Jest na forum ktoś kto potwierdził te infromacje praktycznie??

Drugą rozważaną przezemnie opcją jest wyzłomowanie motocykla, można dogadać się ze złomiarzem że on wypisuje kwit a motocykl zostaje u mnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyczytałem że wystarczy aby motocykl miał ponad 40lat i można opłacać OC tylko na jeden miesiąc w roku.

Jest na forum ktoś kto potwierdził te infromacje praktycznie??

 

 

 

Dokładnie.

Jest to opisane tutaj: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=D20031152L.pdf

 

Art 2 ppkt 11

Art 27 ppkt 5

 

Ja ubezpieczam tak jak mi wygodnie. Kiedy motocykl stoi nie wykupuję ubezpieczenia.

Nie ma z tym większych problemów, no chyba że trafisz na wyjatkowego głąba w okienku. Za pierwszym razem musiałem pokazywać babeczce wydruk ustawy, a i tak konsultowała przez pół godziny z całym urzędem czy można tak ubezpieczać. Teraz w urzędzie znają mnie chyba wszyscy i problemu już nikt nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...