Skocz do zawartości

kawasaki vulcan VN 2000 czy honda VTX 1800


Krystian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz VN-a i nie zastanawiaj się, motocykl naprawdę wspaniale dopracowany. VTX-a jakością wykonania można co najwyżej porównywać ze starym VN1600. A argumenty przytaczane przez niektórych typu: "jakość hondy" czy "bo to jest honda" są co najmniej niepoważne szczególnie biorąc pod uwagę pracę skrzyni biegów w VTX-sie. Ten kto miał okazję porównać "organoleptycznie" te dwa motocykle napewno potwierdzi to co piszę. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe każdy chwali swoje przejedz się na obu sprzetach poczytaj i dokonaj wyboru ja mam vtx 1800 no jak kupowałem to Vn 2000 jeszcze nie było podczas wyboru najważniejsze było dla mnie wytrzymałość i łatwość obsługi ( lubie sam grzebać przy moto) no i zawsze odpychał mnie pasek napędowy jak zobaczyłem ile kosztują średnio koła napędowe i pasek jak niedajboze by sie coś stało to mi szczena opadła no i vn jest cieższy od vtxa ale to zalezy gdzie sie jeździ ja już raz sam latałem gumę w podróży w vtxie i to ledwo dałem sobie rade :)

Mam juz długo vtixa i 1 zł nie dołożyłem oprócz serwisowania ale powiem ci jedno i to co juz kolega wcześniej napisał satry motor to tylko honda a jesli nowy to już ten który ci pasuje i dobrze sie na nim czujesz bo to ty bedziesz na nim jezdzic i najważniejsza jest przyjemność z jazdy a nie to co inni piszą bo wiadome ze każdy swoje chwali

 

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru i zadowolenia z moto :)

Edytowane przez Bartek1800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zawsze odpychał mnie pasek napędowy jak zobaczyłem ile kosztują średnio koła napędowe i pasek jak niedajboze by sie coś stało to mi szczena opadła

 

Pasek wymieniasz pewnie gdzieś po 70 tyś km i przy jego wymianie nie wymienia się kół pasowych. Przewagą pasa nad kardanem jest spokojniejsza reakcja na zmianę obciążenia, gładsza praca no i zdecydowanie wygląd. Wszystkie crusiery z kardanem(oczywiście moim zdaniem) wyglądają szkaradnie z lewej strony, kończy się rama i zostaje tylko rura trzymająca koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak co ci się bardziej podoba to bierz bo i tak ty na min bedziesz jeździł .Jednemu pasuje ten drugiemu tamto więc jak sam nie popatrzysz i nie usiadziesz to będzie ciężki wybór.Kupisz sprzęta bo komus się akurat taki podoba a tobie nie przypadnie do gustu to co wtedy ? sprzedam i znowu zapytanie moze ten a moż tamten i tak w koło macieja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zamierzam kupić choppera i się zastanawiam nad tymi 2 maszynami co s podane w temacie ale zabadzo nie wiek który był by lepszy wiec chciałem zapytać tych co maja wiekrze doświadczenie w temacie.

Honda VTX 1800 c 2006r v kawasaki vulcan 2000 2006r

Prosze o wypisanie zalet i wat tych 2 modeli

bardzo dziekuje za odpowieć.

 

vn jeżdże dopiero jeden sezon ( 7000 mil ) i uważam że w trasy nie ma lepszego moto ( wygodny , stabilny , przy 120km/h mój pali niecałe 5l/100 km , dynamiczny na 5 biegu jak diabli - przy wyprzedzaniu za yamahą 1700 musiałem hamować by tablicy mu nie strącić ) . Na miasto za ciężki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem okazję zrobić po kilka km VTX-em i VN-em. Wiem, że to mało, ale mi wystarczyło.

VN - to jest to. Orgazm dla oka, ucha i dupy ( chodzi o część ciała ).

A tak poważnie to moim skromnym zdaniem każdym musisz się przejechać. Inaczej nie wybierzesz albo później będziesz rozmyślał czy dobrze wybrałeś. To będzie dopiero schiza.

 

Powodzonka

Edytowane przez yamak24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Może ktoś jeździł, eksploatował i ma jakieś sugestie, porady, porównania ? Kolega chce zamienić VTX1800R właśnie na VN2000 i nie wiem czy to słuszna decyzja. Jeśli taki temat już był wałkowany to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Może ktoś jeździł, eksploatował i ma jakieś sugestie, porady, porównania ? Kolega chce zamienić VTX1800R właśnie na VN2000 i nie wiem czy to słuszna decyzja. Jeśli taki temat już był wałkowany to przepraszam.

Zrobiłem kilka rund VN 2000 Wypierd to ma lepszy od VTX z tym,ze nie podoba mi sie zmiana piegów , zbyt głosno strzela. Poza tym, niech kolega pojeździ chwilę. Moze mu nie odpowiadać pozycja za kierownicą. Witki trzeba miec długie.

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, moc mniejsza, moment podobny, waga znacznie większa i ma większy wypierd??

Nie mam zadnych szans z VN 2litry W grupie były 3 szt więc wiem.

 

to akurat może być spowodowane właściwościami oleju wlanego do silnika... na jednym będzie głośniej na innym może być ciszej

Niestety z tym nic nie zrobi. 3 szt i kazdy strzela. Właściciele przy kasie, na oleju nie oszczędzali.

 

Dziwne, moc mniejsza, moment podobny, waga znacznie większa i ma większy wypierd??

Ps Jeszcze dochodzi przełożenie VN moze pociągnąć, ja mniej - odcina .Zdjęcia Tego diabła dosiadałem.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Może ktoś jeździł, eksploatował i ma jakieś sugestie, porady, porównania ? Kolega chce zamienić VTX1800R właśnie na VN2000 i nie wiem czy to słuszna decyzja. Jeśli taki temat już był wałkowany to przepraszam.

TOTALNA lipa światła soczewkowe. Albo ich nie widać, albo oslepiają, jesli podniesiesz. Powiem tak - Miałem VTX1,8 R Uciułałem kasy ,mogłem kupić wiele, kupiłem drugiego VTXa N - młodszego. Edytowane przez marekvtx1800n

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...