Skocz do zawartości

Czy rozni sie tlumik leo Vince, yoshiruma czy akrapovic ??


PiotrromaN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale słyszałem (i czytałem na 4um) po za pożądaną zmianą dźwięku może się pogorszyć charakterystyka pracy silnika (dziura w obrotach),

 

Swego czasu w MOTOCYKLU albo ŚWIECIE MOTOCYKLI był właśnie taki test z wykresem z hamowni, który pokazywał, że charakterystyka był wyłącznie pogorszona na niskich obrotach, na wysokich nieznacznie ale jednak wzrosła - moc. Tak samo potwierdzają to wykresy ze strony Akrapa. Coś w tym chyba jest ;)

 

Straszne...

Ja w ogóle nie kminie ludzi co za każdym razem liczą ile mu moto spala...

 

Sam czasami siezastanawiam kto liczy spalanie w motocyklu... Ale jeśli jeźdźi się bardzo dużo lub dużo, wierz mi na słowo, że ma to na pewno (nie dla wszystkich) znaczenie. Wszystko zależy od zasobności kieszeni...

 

A moim zdaniem te wszystkie Yoshi i Akrapy sa przereklamowane jesli chodzi o zwykłych uzytkownikow. I placi sie tam bardzo srogo za znaczek, a pieniadze ida na badania w celu osiagniecia lepszych osiagow maszyn torowych.

 

 

A ja się z tym niezgadzam. A dźwięk i te wykresy? Wiesz, według mnie np. skoro Akrapović ot tak za NIC nie zarobił sobie na tak silną renomę jaką posiada w tej chwili. To tak jak byś powiedział, że to absolutnie nic nie daje, ani układ ani wydech :icon_razz:

 

babcie nie pchaja sie na przejsciu, kierowcy patrza w lusterka.

 

A to kolejna i według mnie bardzo ważna zaleta akcesoryjnego wydechu. To na prawdę działa :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że Akrapy są jednymi z najdroższych ale i najlepszych wydechów.

przynajmniej do hondy

nawet sama końcówka poprawia osiągi /nie dot. 1000 rr ;) /

 

A Two Brothers?

 

 

Ja mam u siebie Microna Magnexa, mam tez dysze i K&Na pod bakiem, ale roznica od standardu jest odczuwalna.

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centymetr_sześcienny JEST GOSC bo zamiast jak wy Frajerzy Spuczać sie nad tym kto jakie robi błedy probuje zrozumiec pytanie i na nie odpowiedziec. ZERO PROBLEMOW.

 

wiadomo ze kazdy wydech musi odpowiadac włascicielowi.. Głosne są przyjemne dla ucha ale tylko przez 5 min ;) moi sąsiedzi tez uwazali ze "GŁOŚNY MOTOR TO JEST MOTOR" :icon_razz: hehe ale po kilku tygodniach zdanie zniemili :bigrazz: i prawda jest taka ze Glosniejszy wydech niz standart dodaje prestizu ale nie zawsze mocy...

 

Za ten tekst pełny wymiar urlopu a jak nie przeprosisz za 30 dni ludzi z forum to dożywotni BAN.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety rynek jaki jest taki jest jesli chodzi o wydechy. Np w takiej Anglii jest wiele firm, ktore tez robia fajne wydechy, ktore bardzo ladnie graja, za ulamek ceny nowego Akrapa czy Yoshi. Skoro wiec zmieniamy tlumik praktycznie tylko dla dzwieku, bo teoretycznie zadnej zmiany w osiagach nie ma, to ja nie widze powodu zeby przeplacac 5 razy tylko za naklejke... No chyba, ze ktos sie lepiej bedzie czul, ze wydal 2k na tlumik zamiast 500PLN. No i wiadomo, Yoshimura Akrapović = CYNA NA MIESCIE hehe (to juz tak zartem)

 

Przewinelo mi sie przez lapy ponad 80 albo i wiecej tlumikow, chyba kazdej powszechnie znanej firmy i bardzo wielkich roznic miedzy nimi nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Two Brothers?

Ja mam u siebie Microna Magnexa, mam tez dysze i K&Na pod bakiem, ale roznica od standardu jest odczuwalna.

 

Two Brothers z tego co wiem dopiero mają wejśc na nasz rynek. Mnie ogólnie wizualnie się brothersy średnio się podobają :icon_mrgreen:

 

A po tym co masz zainstalowane na swoim sprzęcie różnica musi być wyczuwalna :lalag:

 

W Polsce niestety rynek jaki jest taki jest jesli chodzi o wydechy. Np w takiej Anglii jest wiele firm, ktore tez robia fajne wydechy, ktore bardzo ladnie graja, za ulamek ceny nowego Akrapa czy Yoshi. Skoro wiec zmieniamy tlumik praktycznie tylko dla dzwieku, bo teoretycznie zadnej zmiany w osiagach nie ma, to ja nie widze powodu zeby przeplacac 5 razy tylko za naklejke... No chyba, ze ktos sie lepiej bedzie czul, ze wydal 2k na tlumik zamiast 500PLN. No i wiadomo, Yoshimura Akrapović = CYNA NA MIESCIE hehe (to juz tak zartem)

 

 

Chwalimy swoje? :crossy: Każdy ma jakieś swoje "zboczenie" jedni wolą yoshu, inni akrapy a jeszczed inni termignoni :flesje: Ja chyba jakichś "no name" do sprzęta bym nie założył, no chyba, że barwa dźwięku by mi się bardziej spodobała od Akrapa - wtedy mooooże... A różnica w cenie nie bierze się z niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznice mozna odczuc jak najbardziej. Np. FMF w cbr 1000rr nie przewiduje miejsca na zawór wydechowy ;]. Buczy ładnie, ale dołu toto nie ma za bardzo.

1.Bawic sie w próby przeprogramowania modułu

2.Zamontowac zawór wydechowy z seryjnego wydechu, tylko ze na przelotowym FMF i tak inna chatrakterystyke powinien mieć ;/ .. bądź tu mądry i pisz wiersze...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwalimy swoje? icon_mrgreen.gif Każdy ma jakieś swoje "zboczenie" jedni wolą yoshu, inni akrapy a jeszczed inni termignoni cool.gif Ja chyba jakichś "no name" do sprzęta bym nie założył, no chyba, że barwa dźwięku by mi się bardziej spodobała od Akrapa - wtedy mooooże... A różnica w cenie nie bierze się z niczego...

 

 

Ja byłbym skłonny sie zalożyc, ze jakbyś wzial 20 różnych tłumikow i po kolei podłączał to któryś z nich na pewno by Ci się spodobał na tyle, że nie chciałbyś dopłacać 1.500 do Yoshi czy Akrapa. A ich ceny to mysle, ze są jakie są, bo jakoś trzeba opłacić tych wszystkich pracowników, reklamy, katalogi, broszurki, wystawy, sponsoring itp.

 

Ja nie twierdzę, że omawiane Yoshi czy Akrapki nie są lepsze, bo pewnie i są, tylko, czy aż taka jest to różnica, żeby tyle dopłacać za sam dźwięk, o który tak naprawdę nam chodzi, a można go uzyskać dużo taniej hehe.

No chyba, że ktoś się nie musi liczyć z pieniądzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym skłonny sie zalożyc, ze jakbyś wzial 20 różnych tłumikow i po kolei podłączał to któryś z nich na pewno by Ci się spodobał na tyle, że nie chciałbyś dopłacać 1.500 do Yoshi czy Akrapa. A ich ceny to mysle, ze są jakie są, bo jakoś trzeba opłacić tych wszystkich pracowników, reklamy, katalogi, broszurki, wystawy, sponsoring itp.

 

Ja nie twierdzę, że omawiane Yoshi czy Akrapki nie są lepsze, bo pewnie i są, tylko, czy aż taka jest to różnica, żeby tyle dopłacać za sam dźwięk, o który tak naprawdę nam chodzi, a można go uzyskać dużo taniej hehe.

No chyba, że ktoś się nie musi liczyć z pieniądzem :)

 

Na pewno cena jest dużo wyższa między innymi ze względów jakie wymieniłeś. Też dlatego nie zaprzeczam, że nie wiem czy bym się nie zdecydował... Może gdyby dźwięk był naprawdę zajbiaszczy... :) Widziałem w Twoich aukcjach, że to są Scorpiony? Bo na ich stronce takich wydechów nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niekoniecznie Scorpiony. Z nimi to jest taka śmieszna akcja w ogóle.

Jest taka firma robiąca tłumiki jak VIPER www.viperracecans.com i tez mi sie ich trochę przez ręce tak samo jak i Scorpionów. Pewnego razu zauważyłem, że oba tłumiki, Scorpion i Viper sa identyczne :) Więc sprawa wydała się dla mnie podejrzana i jak to często bywa, może być tak, że oba pochodziły z jednej fabryki, a tylko znaczkiem się różnią no i ceną o połowę niższą niż Scorpion.

 

Z moich ( i ludzi, którzy kupili ode mnie jakiś wydech) doświadczeń to takie dobre firmy niekoniecznie bardzo drogie to np.: Blueflame, Scorpion, Viper, Giannelli, FMF, Leo Vinci, Micron, ART (juz nie produkują), FUEL, QUILL, Carbon Can Co., Remus i jeszcze pewnie parę innych, które teraz wyleciały mi z pamięci. A prawda jest taka, że co bym nie założył w zamian za fabryczny wydech i tak by mi się podobało dużo bardziej hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś o tym: http://kalinski.pl/?akcja=galtlumiki&mag=d ?

 

Może nawet ktoś skorzystał z usług?

 

Wiem, wiem- wygląda na domowego/warsztatowego rzemieślnika, bez pomiarów, wykresów etc... ale a nóż ma ktoś pozytywne doświadczenia :)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu zauważyłem, że oba tłumiki, Scorpion i Viper sa identyczne ;) Więc sprawa wydała się dla mnie podejrzana i jak to często bywa, może być tak, że oba pochodziły z jednej fabryki, a tylko znaczkiem się różnią no i ceną o połowę niższą niż Scorpion.

 

 

To jest kolejny przykład zwykłego marketingowego "chywtu".

 

A słyszał ktoś o tym: http://kalinski.pl/?akcja=galtlumiki&mag=d ?

 

Może nawet ktoś skorzystał z usług?

 

Wiem, wiem- wygląda na domowego/warsztatowego rzemieślnika, bez pomiarów, wykresów etc... ale a nóż ma ktoś pozytywne doświadczenia :icon_razz:

 

Ale z tego co widzę na stronce produkuje tylko do chopperów :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dowodziłoby mojej teorii "z nie przepłacaniem":icon_razz:

 

No niby tak ;) Do takiego wydechu jakby co przecież można sobie dokleić "akrapović" :icon_twisted:

 

Wiem, że na wyspach uznanie maja Micron i właśnie Scorpion, w sumie większość motocykli tam właśnie ma zainstalowane wydechy tych firm.

 

A nówki też sprowadzasz?

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak :banghead: Do takiego wydechu jakby co przecież można sobie dokleić "akrapović" :icon_evil:

 

Wiem, że na wyspach uznanie maja Micron i właśnie Scorpion, w sumie większość motocykli tam właśnie ma zainstalowane wydechy tych firm.

 

 

 

Nom. Dla tych którzy chcą dzwięk jest Scorpion lub ewentualnie Micron. Dla tych co chcą osiągi jest Yoshimura lub ewentualnie Akracośtam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...