Skocz do zawartości

Czy tak powinny wyglądać świece zapłonowe


bolo28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w najgorszym wypadku wypalenie gniazd zaworowych... pytam ponieważ moje świece są białe. Oddałem moto do serwisu na czyszczenie i synchro gaźników, ilość skłądu mieszanki została wkręcona jak zaleca producent...ale mam przelotowy wydech. i dlatego pytanie do znających się w temacie jakie są konsekwencje jazdy w takim ustawieniu. Dodam że moto zbiera się i tak o niebo lepiej niż przed regulacją i o wiele lepiej chodzi. Jak narazie do mechaniora moto nie oddałem a wiadomo jeździć trzeba:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najgorszym wypadku wypalenie gniazd zaworowych... pytam ponieważ moje świece są białe. Oddałem moto do serwisu na czyszczenie i synchro gaźników, ilość skłądu mieszanki została wkręcona jak zaleca producent...ale mam przelotowy wydech. i dlatego pytanie do znających się w temacie jakie są konsekwencje jazdy w takim ustawieniu. Dodam że moto zbiera się i tak o niebo lepiej niż przed regulacją i o wiele lepiej chodzi. Jak narazie do mechaniora moto nie oddałem a wiadomo jeździć trzeba:P

osiagi silnika sa najlepszym wykladnikiem tego jaki masz sklad mieszanki, zatem jesli Twoj motocykl zbiera sie bardzo dobrze to wszystko jest ok. W skrocie wyglada to tak, ze w przypadku zbyt ubogiej mieszanki, znacznie wzrasta temperatura spalin, a tym samym temperatura ukladu wylotowego, stad wypalanie zaworow, swiecace kolanka itd

przy okazji zdementuje wiele przeczytanych na tym forum postow, gdzie niektorzy kieruja sie zasada ze wzbogacenie mieszanki powoduje obnizenie temp silnika - owszem ale tylko jesli wczesniej mieszanka byla za uboga. Zarowno zbyt uboga jak i zbyt bogata mieszanka oraz zle ustawiony zaplon powoduja wzrost temperatur wlasnie w obszarze ukladu wylotowego...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolo28 jak chcesz wsadzic mechanikowi kij w szprychy to własnie uruchomiłes całą machine domniemywujaco- podejrzewajacą ;]

NTV idzie dobrze, nie strzela, nie dławi sie?

janosikkk

Właśnie o to chodzi, że strzela przy hamowaniu silnikiem i przy obrotach ok. 1300/min. Nie chcialbym wypalić zaworów czy gniazd na skutek jazdy na zbyt ubogiej mieszanceych strzałach w wydech. Ponoć bardzo dużo można odczytać na podstawie wyglądu świec zapłonowych, w związku z czyma zamieściłem zdjęcia.

Czy ntv idzie dobrze, nie wiem bo nie jeździłem innymi ntv a "idzie dobrze" to pojęcie względne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chybawiem o co biega.Z tym synchro w starszych sprzetach to róznie bywa bo jest mocno zalezne od obrotów przy jaki sie synchro robi. Wystarczy że sprężyna w jednej z membran podcisnieniowych w gaźnikach straci nieco sprężystość i ta będzie reagowc inaczej niż druga. Efekt - róznica podcisnien w kanałach i mozliwosc ustawienia identycznych tylko w wąskim zakresie obrotów. MOzna próbowac uspokoic silnik wzbogacając mieszanke np. poprzez podniesienie iglic.d

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie stan uszczelek na styku rura wydechowa / glowica.

Jak sa przedmuchy to trzeba wymienic - to jest wlasnie czesty powod strzalow przy zejsciu z obrotow.

 

Adam M.

 

Też myślałem o uszczelkach ale u mnie sprawa wygląda w ten sposób, że przy obrotach ok. 1000/min silnik chodzi równo, strzelać w tłumik zaczyna na nieco wyższych obrotach (około 1200-1400). Wygląda jakby mieszanka była za bogata przy lekkim uchyleniu przepustnicy. Czy przyczyną może być wyrobiona iglica przepustnicy podciśnieniowej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...