Skocz do zawartości

Kłamcy , oszuści , gdzie nie kupować i zamawiać części do ruskich


HIUS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno jest pewne, nauczysz sie na nim wszystkiego o ruskach i to jedyny porzytek, troche drogi ale nauka kosztuje:)przeszedłem ta droge ja i wielu innych:)

 

Przywykłem już do tego, że dałem się zrobić w h.....

 

Teraz cieszy mnie każde posunięcie do przodu chociaż coraz mniej funduszy, ale za to wiedzy tyle przybywa, że czaszka dymi.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu ze sie przyzwyczajasz do złych nawyków, znaczy u ciebie ewolucja staneła:) juz darwin wykazał ze gatunki ucza sie na własnych błedach:) jak cos proponuje swoja pomoc ile bede wiedział:)

 

Do tej konkretnej sytuacji przywykłem, a jeśli chodzi o Darwina to jego teoria ewolucji właśnie mówi o przystosowywaniu się do nowych warunków. Jeśli nie mogę już cofnąć tego zakupu to muszę polubić co mam.

Proste - logiczne.

 

Jeśli możesz to doradź co zrobić z rurami prowadzącymi teleskopów przednich. Widać na nich lekkie wżery, chyba od bardzo długiego postoju. Czy wystarczy przeszlifować czy pokryć chromem technicznym lub zwykłym chromem tzw. dekoracyjnym.

 

Pozdrawiam

 

Już wiem przeszlifuję rury i dorobię nowe tulejki prowadzące.

Edytowane przez GABE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej konkretnej sytuacji przywykłem, a jeśli chodzi o Darwina to jego teoria ewolucji właśnie mówi o przystosowywaniu się do nowych warunków. Jeśli nie mogę już cofnąć tego zakupu to muszę polubić co mam.

Proste - logiczne.

 

Jeśli możesz to doradź co zrobić z rurami prowadzącymi teleskopów przednich. Widać na nich lekkie wżery, chyba od bardzo długiego postoju. Czy wystarczy przeszlifować czy pokryć chromem technicznym lub zwykłym chromem tzw. dekoracyjnym.

 

Pozdrawiam

 

Już wiem przeszlifuję rury i dorobię nowe tulejki prowadzące.

 

Najpierw weż na tokarkę i sprawdz jakie mają bicie , potem przeszlifuj i nakładaj chrom tech , a potem jeszcze raz przeszlifuj

 

Tylko uwaga od góry gdzie wchodzą w półkę jest stożek więc zabezpiecz i tam chromu nie nakładaj bo ci potem nie wejdzie

 

I tylko chrom techniczny który da się przeszlifować. U mnie nakładali chrom 54 godziny

 

Co do tulejek to zrób szersze kołnierze i od środka wytocz rowki pod oilringi tylko szlifując lagi zrób wymiar pod oilingi u mnie zrobili na 36 mm a oilring mam 36x 1.5 zero problemu z wyciekiem oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupić stacyjkę do Urala ? Bo sprzedaż wysyłkowa jakoś nie budzi mojego zaufania zwłaszcza że juz sporo osób kupiło od oszustów części sprawne inaczej. Jakoś zawsze to lepiej obejrzeć osobiście szczególnie przy tej jakości . Nie badałem tematu ale może są jakieś zamienniki? Niestety stacyjka nie chce czekać na bazar i się roz....a (tzn. światła sa albo nie ale częściej nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw weż na tokarkę i sprawdz jakie mają bicie , potem przeszlifuj i nakładaj chrom tech , a potem jeszcze raz przeszlifuj

 

Tylko uwaga od góry gdzie wchodzą w półkę jest stożek więc zabezpiecz i tam chromu nie nakładaj bo ci potem nie wejdzie

 

I tylko chrom techniczny który da się przeszlifować. U mnie nakładali chrom 54 godziny

 

Co do tulejek to zrób szersze kołnierze i od środka wytocz rowki pod oilringi tylko szlifując lagi zrób wymiar pod oilingi u mnie zrobili na 36 mm a oilring mam 36x 1.5 zero problemu z wyciekiem oleju

 

Dzięki za podpowiedź.

Byłem u jednego fachmana i powiedział też, że bez chromu technicznego się nie obejdzie.

Nigdzie w Tomaszowie nie mogę znaleźć fachowca co by mi te lagi przeszlifował. Jeden mówi, że za twarde inny , że potrzeba tokarki bezkłowej itp.

Dzwoniłem do Łodzi i powiedzieli mi, że położenie chromu technicznego to około 300 zł a przeszlifować muszę sobie we własnym zakresie.

 

Ciekaw jestem jaką grubość osiągnięto po takim czasie.

Edytowane przez GABE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapukaj na priv do wujka Hiusa, moze on cos poradzi, zatrudnia fachmanów z całego podkarpackiego:)

 

Podkarpacie to daleko, chciałbym mieć kogoś pod ręką. Trzeba wysyłać, a jak coś pójdzie źle to znowu. Jeszcze poszukam w okolicy Tomaszowa Maz. i Łodzi.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Byłem u jednego fachmana i powiedział też, że bez chromu technicznego się nie obejdzie.

Nigdzie w Tomaszowie nie mogę znaleźć fachowca co by mi te lagi przeszlifował. Jeden mówi, że za twarde inny , że potrzeba tokarki bezkłowej itp.

Dzwoniłem do Łodzi i powiedzieli mi, że położenie chromu technicznego to około 300 zł a przeszlifować muszę sobie we własnym zakresie.

 

Ciekaw jestem jaką grubość osiągnięto po takim czasie.

 

Bez pierdylenia to są dupki nie fachowcy wszystko da się zrobić.

można sprubować tylko przeszlifować ale zależy jak duże jest bicie.

zresztą na holerę tam potrzebna jest szlifierka bezkłowa przecież z jednej strony jest chyba nakiełek a z drugiej otwór .

i jeszcze jedno czym materiał twardszy tym lepsza jest obróbka przy szlifowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety kolega Wojtas ma rację . Z tego co ja szukałem to nikt dobrze nie położy chromu w naszym pięknym mieście . Znalazłem dwie galwanizernie ale jakość ich usług nie jest najlepsza . W zgierzu na ul. Kolorowej mogą się podjąć ale lepiej nie dawać im nic . Mnie tak pochromowali wydechy że zardzewiały po 3 miesiącach . Podobno dobry techniczny kładą na Lublinku w bazie remontowej śmigłowców ale trzeba tam mieć wejścia bo oficjalnie się nie da . Ja niestety nie mam i też chętnie bym oddał coś do chromu - a konkretnie zabierak dyfra . Gdyby ktoś wiedział o jakiejś solidnej firmie... A godzin w siodle to chyba nie mam najwiecej , dzidzia , praca itp. w tym roku dobrze jak zrobię 20 tyś. , czyli żaden wynik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...