Skocz do zawartości

motocyklem przez USA


Fosfoor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwal tak zwal ..... 2 tygodnie po wyznaczonej trasie to dla mnie raczej .... wycieczka lanserska, ale ... :buttrock:

Nie zmienia to faktu ze .... wyjazd marzen :notworthy: :lalag:

Jak sam piszesz w 2010 kupno tam sprzeta i smiganie gdziekolwiek 3-4 tygodnie :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie po wyznaczonej trasie to dla mnie raczej .... wycieczka lanserska

No tak, zapomniałem, że ty jeździsz tylko w ciepłe, słoneczne dni po ul.Puławskiej obwieszoną świecidełkami armaturą, więc mało kumasz :banghead:

:icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja smigam dla przyjemnosci a nie dlatego ze trzeba :buttrock:

Ty sobie mozesz i po sniegu jezdzic, Twoja brocha. :buttrock:

Tylko sam mi racje przyznasz ze to jest wycieczka lanserska robiac dziennie 130-150 mil a w sumie ze 2000 mil w ciagu 14 dni po scisle okreslonej trasie od miasta do miasta, prawda ? :crossy:

Pamietasz co mi mowiles wypelniajac wniosek wizowy ?

Ze chcieli miec dokladne miejsca gdzie sie bedziecie zatrzymywac a plan wycieczki wyraznie pokazuje jak bedzie przebiegala :crossy:

 

 

A do Garwolina to nie pamietasz jak jechalismy ? :icon_mrgreen: :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wycieczka rekonesansowa a podróż, o jakiej zawsze marzyłem, cipaniek.

A na 2010 rozważam opcję kupna motocykla w USA. Wypożyczenie to 2,5tys usd, więc pomyślałem, że lepiej tam kupić jakąś japonię za 2tys, Vulcana czy innego czopra, tylko nie wiem, czy potem ją w komis czy w kontener.

 

tak jak juz pisalem zapomnij ze kupisz jakiegos bajka (oprocz crosowki 125) w stanach za 2000$,

nawet za GS500 z 2000r trzeba dac okolo 3000$

zreszta zobacz sam

 

http://www.cyclefocus.com/Default.aspx

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem zapomnij ze kupisz jakiegos bajka (oprocz crosowki 125) w stanach za 2000$,

nawet za GS500 z 2000r trzeba dac okolo 3000$

zreszta zobacz sam

 

http://www.cyclefocus.com/Default.aspx

Widziałem na ebay małe virażki do 2000$, ale masz rację- konkretne sprzęty są droższe :lalag:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Motorcycles...kparms=72%3A727

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wątek okrutnie ciekawy, ale martwi mnie długa cisza założyciela tematu. Od września się nie odzywa, na blogu też nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało. Ktoś coś wie?

Kolega pewnie podróżuje nieświadomy, jaką dyskusję na forum rozpętał :icon_mrgreen:

Kilka info nt. mojego wyjazdu:

Bilety lotnicze Wawa-Zurich-Chicago, powrót LA-Zurich-Wawa - 2400pln

Rezerwacja motocykla w EagleRider - 1000$. Na rezerwacji zaznaczam dwa moto do wyboru, na miejscu wybieram konkretny egzemplarz. Jest to kaucja zwrotna, którą dostaję po oddaniu motonga w LA, pod warunkiem, że w trasie nie wymieniłem tłoków na dębowe, nie zrobiłem szlifu cylindrów papierem ściernym lub innych udoskonaleń technicznych motocykla :crossy:

Na pytanie dotyczące kupna wypożyczonego sprzęta nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

Koszt wypożyczenia moto ok.2500$- w tym ubezpieczenie.

Koszt paliwa, moteli - 2000$.

Wyżywienie, płyny ustrojowe, inne potrzeby organizmu - we własnym zakresie.

Jak coś mi się przypomni - dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

kompletnie nie spodziewałem się, ze "mój" temat tak się rozwinie:)

co do tych, którzy czytali bloga, przepraszam, ze tak urwałem pisanie. Wkrótce opiszę reszte trasy od Illinois przez wschodnie Stany do Waszyngtonu i Nowego Yorku.

Tutaj tez nie zaglądałem bo po powrocie do Polski dlugo nie miałem neta i niestety musiałem wrocic do pracy, która zabiera mi w cholere czasu

W styczniowym lub lutowym numerze pisma "MOTOVOAGER" bedzie cała moja relacja. Prawdopodobnie podzielona na dwie częsci w dwóch kolejnych numerach.

 

Krótko podsumowując: zrobiłem na moto ponad 10 tysięcy km. Motocykl po dojechaniu do Nowego Yorku sprzedałem w salonie z używanymi moto na Manhattanie. Jakby jakies pytania, to chetnie odpowiem.

 

Co do kwestii wypozyczyć czy kupić uzywany. Ja zdecydowałem się kupić, ale trafiła mi się super okazja - nowe moto z 2008 r, uzywane tylko w ramach kursu bezpiecznej jazdy. Po trasie spotykałem mnówstwo Europejczyków na motocyklach i wielu z nich jezdziło na wypozyczonych sprzetach. Rynek uzywanych moto jest w USA bardzo rozwiniety. Tylko mało tego trafia do netu, ale gdy jezdziłem chociazby po NY od dilera do dilera próbując sprzedac mój motocykl, to widziałem mnóstwo fajnych sprzetów w rozsadnych cenach.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie i jakby co postaram się odpowiedziec na pytania.

 

 

 

od razu mogę sprostować, że noclegi 5$ za noc to utopia. To było moje pierwsze niemiłe zaskoczenie. Nawet za kempingi płaci się minimum 20$ a w Kaliforni ceny za rozbiciie namiotu na kempingu to 40$. Najlepiej spac w motelach - zdarzaja sie nawet takie za 25-30$, ale w nich uwaga na pluskwy. Mi sie 2 razy zdarzylo byc pogryzionym przez to paskudztwo wlasnie po nocach w takich motelach. Nastepne kilka dni to mordega. całe ciało swedzi trudno sie skupic na jezdzie.

Polecam siec moteli o nazwie "MOTEL6". przyzwoita jakosc, a cena 39$.

Rozbijanie na dziko tez raczej nie wchodzi w gre. poprostu dlatego, ze tam wszystko to teren prywatny. W gre wchodza parki narodowe, a tam tez lepiej nie rozbijac sie na dziko, ze wzgledu chociazby na niedzwiedzie.

Edytowane przez Fosfoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffffffffffff co za ulga :buttrock: :clap:

Milo Cie slyszec, znaczy sie czytac :icon_mrgreen:

Franekfilm pewnie bedzie mial duzo pytan i uwag wiec pogadajcie i dokladnie powiedz mu co i jaki :buttrock:

A wlasnie jest tez temat na forum o Moto Voyager wiec Twoje relacje beda idealne do poczytania i poprawy wizerunku miesiecznika :notworthy: :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...