Skocz do zawartości

no to sie zaczyna - pierwsze klopoty :(


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

No, kto wie, moze to i racja...

Bo zebatki raczej nie - kopajka schodzi do samego dolu, ale nie slychac zadnego dzwieku, tylko kop jest mocno wytlumiony i tlok jakby sie nie poruszal.

Zdaza sie to raz na jakis czas przy kopaniu.

Moze dzisiaj bede znowu probowal. Mam teraz czas - dzisiaj uzyskalem ostatni wpis i zdalem index :D. Sesja zamknieta, ferie otwarte :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No, wkurzylem sie i zabralem powaznie za motor.

Kupilem zestaw naprawczy do gaznika do MZtki i powymienialem wszystkie dyszki, zaworki itd. Zalozylem gaziola i poszedlem kopac. Dalej dzialo sie tak jak wczesniej. Zapalila i zdechla.

No to sie wkurzylem znowu i idac za rada kogos z pl.rec.motocykle wyjalem tlumik - a noz jest zapchany. I tak zaczalem kopac. Raz motor zagadal i poki trzymalem go na 3 tys. obrotow jakos pracowal. Zaczlaem krecic srubami przy gazniku i... silnik zgasl.

Poniewaz glosne to bylo jak skurczybyk, dmuchnalem w wydech - przelot idealny. Zalozylem tlumik na powrot. Kopie, kopie i nic.

W koncu wykrecam swiece - iskry brak!

Poszedlem wiec do WSK, wyciagnalem zapasowa swiece F95, wkrecilem i... jak reka odjal!

Motor zapalil od razu, wolne obroty zaraz udalo mi sie ustawic i zaraz tez pojezdzilem. Co prawda, troche sprzeglo slizga, ale co tam. Grunt, ze motor jezdzi :D.

 

Teraz mi tylko powiedzcie cos na temat swiecy. Poprzednio mialem jakas niby super do MZty. Nie pamietam oznaczen, tylko widzialem na nij numer 260.

I co teraz? Ta swieca, co teraz jest wkrecona jest dobra? Czy mam ja wymienic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wreszcie wygrales ze zlosliwa materia :D :D swieca w mz ma miec watrosc cieplna 260 a wsk cyba ma troche nizsza z tego co pamietam, a to moze powodowac samozaplony ktore z kolei nie wplywaja najlepiej na trwalosc silnika.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Poki co swieczka z WSK w MZtce daje rade. Ma tylko F95, ale dzisiaj bujalem sie na niej 110 km/h :D.

Ale na pewno cos na zapas sobie kupie. Jakby tak na trasie strzelila, zebym mogl sie pozbierac :D.

Poki co wyglada na to, ze motorek jezdzi. Posmigalem jakies 15 km, raz przypadkiem postawilem ja na gume. Gra gitara :D.

Teraz musze przywrocic moc w WSK, juz sie za to konkretnie zabieram :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Tak powracając do Twoich problemów z gaśnięciem to miałem coś podobnego.

Paliła, potem gasła lub chodziła tylko chwilke na wolnych obrotach.

Okazało sie że to pływak. Był jakoś tak ustawiony, ze cały czas odcinał dopływ paliwa!!

A ile sie naczyściłem gażnika zanim na to wpadłem !! ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Calkiem mozliwe, ze to bylo to, bo nawet nie mam pojecia, dlaczego motor nagle zaczal chodzic normalnie :buttrock:.

W kazdym razie teraz mam klopocik inny - przy 110 km/h zaczyna przerywac mi prace - jakby mial za malo fuelu. Juz mi Zbyhoo sugerowal, ze to nieco za niski poziom w komorze plywakowej. Jak bedzie mi sie chcialo, to to sprawdze ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

nie mam prawie zadnego doswiedczenia w naprawie bo tylko naprawialem jawe 50.

 

Moja przygoda wygladala tak: dobrala sie grupa "mechanikow" z czego tylko ja wiedzialem w ktora strone wkreca sie srube a ktora wykreca. banal a jednak... Kumpel powiedzial mi ze jesli jawa odpali i pojedzie to jest moja. Po mniej wiecej godzinie zmagan nalałem paliwa do komory i z pychu ruszylem. kurwaaaaaaa jedzieeee. Okazało się ze zaworek pływaka w formie srubki sie zakreca od drgan silnika. odkrecilem go i jawa jezdzi.

 

Na koniec tylko powiem ze kumpel zartowal i nie da mi jej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...