Skocz do zawartości

"terenowy" skuter


rufioto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajce drodzy motocyklisci,

mam juz dosc stania w korkach i postanowilem zakupic skuter, ktorym bede mogl pokonac droge do pracy. Ma ona ok. 35 km dlugosci(w jedna strone) i wiedzie glownie szutrowymi drogami (ok. 20 km), szosa (10 km) i lesna droga (5km). Doradzcie prosze, ktory ze skuterow wytrzyma taka trase i pozwoli na bezawaryjna jazde? mam 180 wzrostu i waze 85 kg.

Pozdrawaiam

Raff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilera Stalker lub Piaggio Typhoon to moje dwa typy :icon_twisted:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilera Stalker lub Piaggio Typhoon to moje dwa typy :)

 

W 100 % popieram.

Duże balonowe opony, spory prześwit, a jeśli chodzi o najbardziej newralgiczne punkty przy wywrotce to głównie kiera i minimalnie plastik- wilekich strat nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jedyna przyczyna to rozszerz horyzonty o endura, fundura, funbike na silnikach 50ccm

 

Skuter się kupuje jak się jeździ po mieście a tak jak w twoim przypadku to byłaby pomyłka.

Podczas gdy będziesz w pracy przejdzie burza i wszystkie twoje terenowe dróżki staną się dużą przeszkodą dla malutkich kółek skutera.

 

A jeśli zależy ci na tym żeby mieć doba osłonę nóg przed brudem to zostań przy skuterach na dużych kołach albo jakiegoś simsona S-51 bo mają bardzo dobre błotniki.

 

( http://img413.imageshack.us/img413/8063/si...epic1638bn6.jpg :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej od gilerki i piaggio podoba się Yamaha Bw's NG . Oponka szeroka jak licho , a dodadkowa lampa w kierownicy przyda sie w czasie wieczornych powrotów. Pozatym to bardzo zachwalany sprzet.

 

 

Co do Ts-ki w automacie.....gdzie do tego częsci szukać?

Edytowane przez hefaistos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter dlatego drogi marcpol gdyz nie posiadam prawka kat. A.

 

miałem na myśli uterenowiony motorower na dużych kołach, który będzie się sprawdzał o wiele lepiej w opisanych przez Ciebie warunkach eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ts-ki w automacie.....gdzie do tego częsci szukać?

 

po pierwsze jak kupisz coś w dobrym stanie to nic nie ma prawa się zepsuć ;]

wszyscy mówią ze do ts to części nie znajdziesz...że tylko dt...a dt to gówno i tyle.. z częściami nie ma problemu..dzwonisz i jest,jak nie ma to ściągają z zagranicy w każdym sklepie z częściami do motocykli,skuterów itp

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...