Skocz do zawartości

DT 125 - bardzo grzeje sie po remoncie


Piotrex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To musi byc cos z ukladem chlodzenia. Sam mowisz, ze moto jezdzi dobrze, tylko sie grzeje. Wskazuje to na problem nie z ukladem korbowym (bo zle zlozenie nie dawaloby odpowiednich mocy, co by pewnie bylo czuc). Jak zdiagnozowales, ze wrinik dobrze kreci?? Btw. czy wszystkie kanaly sa drozne?? Tzn. czy czasami nie uzywales jakiegos silikonu jako uszczelek pod glowice lub gdzies indziej (uszczelka do pompki cieczy chlodzacej)?? Bo silikon mogl sie oderwac, co spowodowaloby bardzo slaby obieg wody i to nagrzewanie... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna warstwe silikonu dalem na uszczelke pod cylinder a kartery, wartswa na tyle mala ze tak nie bylo sie co oderwac :biggrin: Jak odkrecilem pokrywke wirnika i kopnalem to sie krecil, pozatym widac ze ciecz ma obieg gdy sie otworzy korek od chlodnicy. Cylinder i glowica byly bardzo dokladnie czyszczone przed montazem. Moze faktycznie zle ustawienie mieszanki. Jutro bede czyscil gaznik. Po odkreceniu tlumika przez kanal bylo widac ze tlok i gladz cylindra nie ruszone. Zaplon ustawiony dobrze, bo moto pali elegancko i dziala jak trzeba, trzyma wolne obroty itd :notworthy: No ale bardzo sie grzeje :/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że tłok jest prawidłowo dobrany ??

 

jeśli płyn jest prawidfłowy i krąży a gotuje sie to coś mi sdie wydaje że tłok jest za ciasno dobrany...........silnik normalnie sie wkręca na obroty nie jest słaby kompresja w porządku ??

 

jak masz serwisówke to gdzieś jest chyba napisany jaki powinien być luz tłok-cylinder jakbyś miał możliwość zmierz.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda nie ucieka do zbiorniczka. Chlodnica zalana praktycznie pdo korek :)

 

Sprawdzalem kolor swiecy, lekko szara, jakby okopcona, cos nie tak ze skladem mieszanki paliwowo-powietrznej. Jutro bede sie bawil z gaznikiem

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz dawke paliwa przez podniesienie iglicy i pozniej sprawdz jaki kolor ma swieca.

 

Jest to normalne ze na dotarciu motocykl grzeje sie mocniej ale bez przesady. U Pana Woryny zrobilem juz z 10 cylindrow i nie mialem zadnych problemow i nikt mi nie nazekal, a ja bylem zadowolony z roboty za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że tłok jest prawidłowo dobrany ??

 

jeśli płyn jest prawidfłowy i krąży a gotuje sie to coś mi sdie wydaje że tłok jest za ciasno dobrany...........silnik normalnie sie wkręca na obroty nie jest słaby kompresja w porządku ??

 

jak masz serwisówke to gdzieś jest chyba napisany jaki powinien być luz tłok-cylinder jakbyś miał możliwość zmierz.......

mi też własnie nie daje spokoju to spasowanie tłoka...układ chłodniczy raczej dobry skoro widac obieg.Obstawiam na tłok albo zły skład mieszanki powietrzem moze pokręcone za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech zadzwoni do Woryny i sie spyta na jaki luz spasowal tlok, cylinder. Ale wiem ze Woryna stosuje sie do luzu podanego przez producenta tlokow, lub do wymagan klienta.

 

Swieca jest szara czyli dostaje uboga mieszanke przez co motocykl ma wyzzsza temperature spalania i sie przez to bardziej grzeje. Swieca powinna byc ruda lub podobny kolor do rudego. Ja na dotarciu zwiekszam dawke paliwa kieruje sie swieca, po dotarciu odpowiednio ustawiam gaznik.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byly troche cyrki, bo ugadywalem sie z Panem Woryna na tlok Wossnera. Odbieram paczke byl meteor... Dopiero potem odeslalem no i dopasowal cylinder pod tlok Vertexa. Szlif zrobiony ladnie tlok nie chodzil ciezko w cylku, ale teraz chyba nie ma z nim kontaktu bo jest na urlopie ? Zaraz ide sprawdze gaznik, podniose iglice i zobacze jak sie bedzie zachowywal.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byly troche cyrki, bo ugadywalem sie z Panem Woryna na tlok Wossnera. Odbieram paczke byl meteor... Dopiero potem odeslalem no i dopasowal cylinder pod tlok Vertexa. Szlif zrobiony ladnie tlok nie chodzil ciezko w cylku, ale teraz chyba nie ma z nim kontaktu bo jest na urlopie ? Zaraz ide sprawdze gaznik, podniose iglice i zobacze jak sie bedzie zachowywal.

 

Pzdr

moze chodzic lekko tłok ale jak się zagrzeje to juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ;) Jak sie uda skontaktowac z Panem Woryna to sie go dopytam. Poki co ide regulowac gaznik. Iglica byla na przedostatnim zabku, teraz wzialem na ostatni. Zobaczymy jak pomoze regulacja

 

Pozdro

iglica ma być na srodku a powietrze odkręcone 2 obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem :lalag: Jak sie uda skontaktowac z Panem Woryna to sie go dopytam. Poki co ide regulowac gaznik. Iglica byla na przedostatnim zabku, teraz wzialem na ostatni. Zobaczymy jak pomoze regulacja

 

Pozdro

 

Na przedostatnim, czyli prawie najbardziej opuszczona, czyli najmniejsza dawka paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedostatnim, czyli prawie najbardziej opuszczona, czyli najmniejsza dawka paliwa.

 

Zalezy z ktorej strony patrzec :P

Byla na 2gim od dolu, teraz jest na 1szym czyli iglica jest najwyzej

 

Dzisiaj po przeczyszczeniu gaznika ustawieniu iglicy itp. Zrobilem ~8km i chlodnica juz nie byla taka goraca, lekko ciepla i po przejehcaniu tej trasy woda w chlodnicy po zmierzeniu temp miala okolo 60* C. Bez termostatu.

 

Tylko, ze zestaw uszczelek ktory kupilem zawieral licha uszczelke pod glowice taka jakby 3 zlaczone ze soba blaszki. Mozliwe zeby ona jakos przepuszczala i przez to moto sie grzalo ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...