Skocz do zawartości

Dlaczego na Dakarze nie ma quadów?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dziwie się' date=' dlaczego w rajdzie Paryż Dakar, obok motocykli, samochodów i ciężarówek nie występują Quady! Przecież to też są motory przystosowane właśnie w taki teren...Dziwne... ;)[/quote']

Alez oczywiscie, ze quady jada. Chyba nie widziales za duzo relacji z tego rajdu, nieprawdaz?

 

Nie wiem tylko jak jest z ich klasyfikacja. Pewnie maja jakas swoja podgrupe, ale ogolnie sa klasyfikowane jak motocykle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam który to był rok ale widziałem nawet quada z jakiegoś ścigacza.

Poważnie środek ścigacz a reszta quad!!!

 

Szkoda że Orlen Team nie ma swojego zawodnika w tej kategorii

 

Szkoda tez że quady są mało popularne (przynajmniej tak uważa TVP) i mało ich pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa normalnie klasyfikowane jako motocykle i podejrzewam, ze w podgrupie jako quady. To jak ogladacie Dakar niedawno na eurosporcie gadali z mistrzem RPA na quadzie. Jesli sie nie myle byla to honda (albo yamaha lub suzuki ?? nie pamietam) 650 bombardier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa normalnie klasyfikowane jako motocykle i podejrzewam, ze w podgrupie jako quady. To jak ogladacie Dakar niedawno na eurosporcie gadali z mistrzem RPA na quadzie. Jesli sie nie myle byla to honda (albo yamaha lub suzuki ?? nie pamietam) 650 bombardier.

 

hm... no to wczorja byo na eurosporcie pokazywane ;) dużo zman tam nie wprowadził... słyszałem, że te bombardiery są bardzo dobrymi qadami 8) a mi ise wydaje, że bombardier to po prostu bombardier :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dobrze mowisz slabek teraz jak poszukalem, to zobaczylem ze to wlasnie po prostu quad bombardier i tyle. W sumie tak na zywo na ulicy to nigdy nie widzialem quada, chyba w polsce nie mozna nimi jezdzic po ulicach ? Wie ktos jak z tym jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dobrze mowisz slabek teraz jak poszukalem, to zobaczylem ze to wlasnie po prostu quad bombardier i tyle. W sumie tak na zywo na ulicy to nigdy nie widzialem quada, chyba w polsce nie mozna nimi jezdzic po ulicach ? Wie ktos jak z tym jest.

Pozdrawiam

 

jak ma światła to czemu nie :?: przynajmniej tak mi sie wydaje bo kiedys widziałem jak po ulicy śmigał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dobrze mowisz slabek teraz jak poszukalem, to zobaczylem ze to wlasnie po prostu quad bombardier i tyle. W sumie tak na zywo na ulicy to nigdy nie widzialem quada, chyba w polsce nie mozna nimi jezdzic po ulicach ? Wie ktos jak z tym jest.

Pozdrawiam

 

jak ma światła to czemu nie :?: przynajmniej tak mi sie wydaje bo kiedys widziałem jak po ulicy śmigał

 

oczywiście, że są qady z homologacją (przecież straż graniczna śmiga na takich), ale nie opłaca sie ich rejestrować... na asfalcie bardzo szybko zużywają się opony, które są naprawdę bardzo drogie, po za tym w 90% używane są w terenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...