Skocz do zawartości

opłaty


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamietam to jest 15 lub 30 dni na oplacenie podatku, ale jak pojdziesz oplacic teraz to nic sie nie stanie, najwyzej nalicza ci jakies odsetki w wysokosci 3zl

 

ale lepiej zaplacic niz nie placic bo moga sie dochrzanic w rozliczeniu podatkowym za ten rok, a wtedy nie bedzie juz tak lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie wiem czy umieszczam je we własciwym miejscu ale do rzeczy

Czy przy zarejestrowaniu motoru trzeba opłacać wzbogacenie w urzedzie skarbowym????

bardzo prosze o pomoc , z góry dzieki

Wzbogacenie płacisz w US jak normalny podatek, tzn: jeżeli w roku podatkowym kupiłeś motocykl i w tym samym roku go sprzedałeś za cenę wyższą od tej, jaką za niego zapłaciłeś. Płacisz podatek od kwoty różnicy ceny sprzedaży i ceny zakupu. Przykładowo kupiłeś za 5 tys. i sprzedałeś za pół roku za 8 tys, płacisz więc podatek od 3 tys. Tę różnicę w cenach należy traktowac jak normalny zarobek. Czas na rozliczenie z US masz taki sam jak z normalnymi podatkami.

Piszę o podatku od tzw. wzbogacenia a nie o innych opłatach skarbowych, o których wspomina Bartasarte bo to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie mieszać Rolnikowi w głowie. Ubrdał sobie chłop wzbogacenie.

Nie ma takiego pojęcia jak podatek od wzbogacenia.

Ale ad rem:

jeżeli nabyłeś motocykl zawierając umowę kupna z osobą fizyczną i wartość tej umowy przekracza 1000 (jeden tysiąc) PLN to składasz w skarbowym deklarację PCC3 oraz płacisz podatek od czynności cywilno-prawnych. W Twoim przypadku 2% wartości umowy zaokrąglone do pełnych złotych. Podczas składania deklaracji możesz spotkać się z trudnościami ze strony skarbówki polegającymi na zakwestionowaniu wartości umowy - posługują się jakimiś nieżyciowymi katalogami Eurotaxu określającymi wartość rynkową pojazdu. Piszę nieżyciowymi bo w 99% przypadków podają wartości zawyżone i od takiej katalogowej wartości skarbówka chce naliczyć ów 2% podatek. Dlatego warto w umowie mieć zawarte dodatkowe informacje uzasadniające wartość zakupu - np. wymienić uszkodzenia i wady pojazdu obniżające jego wartość. Oczywiście to wszystko nie ma zastosowania w przypadku gdy zakupiłeś motocykl drogo jak cholera ))). Termin złożenia deklaracji to 14 dni od daty wystąpienia czynności cywilno-prawnej. Troszkę więcej na ten temat : http://ehandel.pit.pl/pcc/index.php

 

Deklaracji o której mowa powyżej nie składasz także w przypadku o którym już wspomniano a więc gdy motocykl kupiłeś na podstawie faktury zakupu. Co do umowy komisowej - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14dni żeby złożyć deklarację pcc-3 po tym terminie płacisz kare o której wysokości zadecyduje pani urzednik z działu wykroczeń skarbowych.Dostajesz mandat w wys od 117zł do 2350zł.I tyle w temacie ja myśle.Wszystko to wiem z autopsji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...