Skocz do zawartości

Obroty


dafix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie

Mam chiński skuter. Ile powinien dostawać odrotów?

4000 na postoju

a 3000 jak się jedzie

to dobrze?

 

A że to mój pierwszy Post to Witam Cię [you]

 

Pytanie mnie przerazilo, dobra rada, nic nie ruszaj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie czepiacie się :icon_mrgreen: Chłopak ma pierwszy skuter, piszę pierwszego posta na pierwszym forum w swoim życiu, dopiero od 3lat ma naście lat i się zestresował i nie przeczytał swojego posta przed wysłaniem :icon_mrgreen: może się poprawi :cool:

Dafix

Ile powinien dostawać odrotów?
dostać to można w mordę za głupie posty. Na skuterkach się nie znam za bardzo ale myślę,ze ok 1000-1500 na jałowym (na postoju)

 

a 3000 jak się jedzie

to dobrze?

Jak jedziesz ze stałą prędkością i masz takie obroty to dobrze. Ale chyba linki gazu nie masz tak zastanawiając się nad objawami. :)

 

Ps. tak się zastanowiłem to skutery chyba mają sprzęgła odśrodkowe i rusza się dodając po prostu gazu,więc przy takich obrotach 4k skuter powinien cały czas jechać. A obrotomierz masz ok ?

Edytowane przez tomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obrotomierz mam.

Jak jade maksymalnie to pokazuje mi 3000 obrotów

A jak postawie go na stopkach i dodam gazu też max to pokazuje 4000

 

I czy to jest dobrze czy źle?

Edytowane przez dafix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obrotomierz mam.

Jak jade maksymalnie to pokazuje mi 3000 obrotów

A jak postawie go na stopkach i dodam gazu też max to pokazuje 4000

 

I czy to jest dobrze czy źle?

 

Trzeba też spojrzeć na to że jak jedziesz to jest opór powietrza i siła tarcia więc rozwijasz mniejsze prędkości, niż jak skut stoi na nożkach i koło kręci się w powietrzu. Sam niczego nie ruszaj jak się nie znasz. Spieprzysz coś i będzie dupa, oddaj do mechanika i on ci wszystko powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy nie lubią chińskich skuterów - może być problem. Znajomy pytając się mechanika czy zrobi skuter usłyszał: "jak chińczyk to spier***aj, jak coś innego to możesz podjechać".

 

Po pierwsze sprawdź czy na pewno patrzysz na obrotomierz, po drugie sprawdź filtr i świecę.

Edytowane przez SuleY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co to będzie :P:D:D:D regulacja zaworów :crossy::D:D:D w tych chinolach to się co chwile przestawia :) przynajmniej raz w tygodniu hehe kumpel nabył takiego i tam gdzie skręcali to wlali do silnika oleju na max a jak wiadomo jest jakaś określona ilość, i było takie ciśnienie ze wywaliło wszystkie uszczelnienia, takze kij wie co z nim ty ttam masz namodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrotomierzu jest do 10tyś a od 8-10 jest na czerwono, licznik jest do 60 ale zamykam go przy tych 3tyś obrotów. Jak jechałem obok kolego to do 70-80

 

A z tymi mechanikami jest ciężko. Sam szukałem.

 

Jest to 4sów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...