Skocz do zawartości

Stroby - zalegalizować??


Zelig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mnie się, że policeman musiał by być kawałem chu*a, aby się do czoperowca o jakieś światła czy syreny przyczepić. Od dawna wiadomo, że stroją oni swoje choinki i z reguły nikomu to nie przeszkadza.

Strojenie dodatkowymi światłami to jedno, ale jak jeżdżą i sobie wyją syrenami jak amerykańska policja to chyba co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 700,000 motocykli (wg. danych statystycznych policji, które ktoś ostatnio podsyłał na forum..).

 

Więc siła motocyklowego lobby (o ile takie kiedyś powstanie..) nie musić być mała. Myślę, że wprost przeciwnie - w uwagi na zarówno liczebność, powszechną solidarność motocyklistów oraz wspólnotę celów byłoby to lobby silne :icon_evil:

 

Oczywiście prawo w tym momencie nie pozwala na stosowanie stroboskopów. Ale prawo jest zmienialne, a do wnisienia projektu ustawy wystarczy 100,000 podpisów.

 

"Projekt ustawy" w tym przypadku to parę linijek zobowiazujących ministra do zmiany rozporządzenia.

No właśnie, lobby... Może w końcu przydały by się do czegoś te nieszczęsne MC kluby, nie tylko do zrywania kamizelek ludziom na zlotach. Istnieje wiele niezałatwionych spraw, które wymagają regulacji a zatem też i jakiegoś nacisku na odpowiednie czynniki ze strony motocyklistów, jak chociażby petycja dotycząca sypania kamyków po drogach. Może by w końcu ruszył kongres tyłki i zrobił coś pożytecznego dla wszystkich i nie działał jedynie we własnym, wąsko rozumianym interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strobol niezła rzecz w moto. Z przodu biały, z tyłu czerwony i jszcze po jednym na każde skrzydło (czyli kufer). do tego jeszcze wieża kontrolna i tunele powietrzne dla mtoocykli. Wtedy będziemy bezpieczni.

:icon_razz: :icon_evil:

 

Mnie to sie wydaje bez sensu. Fajnie byc widocznym i bezpiecznym na drodze ale losu nie oszukasz, jak masz zginąc to i tak zginiesz, ze stroboskopami czy bez.... Jeśli w poprzednim życiu znęcałeś się nad zwierzątkami domowymi to nawet konwój policji Ci nie pomoże bo i tak ktos Cię strąci...

:buttrock:

 

Chcesz być bardziej widoczny/bezpieczny to zmień kolorystykę motocykla. Jesli Twoje obecne moto to BMW z avataru to popatrz tylko z przodu jak kiepsko widoczne jest z daleka - dużo czarno-szarych elementów, te same kolory które ma droga w oddali i tylko małe światła masz. W UK popularny patent na widocznośc wśród kurierów to obklejanie moto oczojebnymi okleinami - zieloną i czerwoną, przeważnie naklejają naprzemienne paski lub trójkąty/kółka/kwadraty i naklejają je na przód moto. Nawet na gmole czy lagi zawieszenia, mały kawałek okleiny a wiele lepsza widoczność.

 

A w BMW seri off-road popularne są szperacze/halogeny motnowane na gmole lub gdzieś przy silniku. Prawie kazda Beema w Londku (a sporo tego tu jeździ) ma te szperacze i musze powiedzieć ze wyglada to kozacko i zaj...ście dobrze widać takie moto z daleka.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że policeman musiał by być kawałem chu*a, aby się do czoperowca o jakieś światła (...)

 

no właśnie... teoretyzując: koleś łamie prawo, montując co popadnie, świecące, mrugające, trąbiące i ryczące - a osoba, która dostaje pensję za pilnowanie przestrzegania prawa jest w opinii takiego tutaj "ch*em", bo wykona swoje obowiązki i odeśle taką choinkę na badania techniczne... ;)

ludzie, na jakim świecie my CHCEMY żyć?! wyjątki dla chopperów, wyjątki dla tirów, bo też u nich to "zwyczaj"; za chwilę inne motocykle, bo skoro chopperowcom wolno, to innym też; na koniec wszystkie dresmobile zaczną mrugać i hałasować, bo to pierwsza do tego ekipa ;)

 

rozumiem, że jako motocykliści chcielibyśmy być lepiej widoczni na drodze - ale nawet najbardziej walące po oczach światła nie zastąpią rozsądku w stosowaniu instrumentów pokładowych: gazu i hamulca. więcej światła? jasne, proszę bardzo: przewidziana jest możliwość instalacji dodatkowego oświetlenia, można skorzystać. po cholerę dopominać się o coś, czego nie można mieć - jeśli tego, co można, jakoś nie widać żebyśmy stosowali..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, na jakim świecie my CHCEMY żyć?! wyjątki dla chopperów, wyjątki dla tirów, bo też u nich to "zwyczaj"; za chwilę inne motocykle,

 

zapomniales o Gold Wing'ach ;)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... teoretyzując: koleś łamie prawo, montując co popadnie, świecące, mrugające, trąbiące i ryczące - a osoba, która dostaje pensję za pilnowanie przestrzegania prawa jest w opinii takiego tutaj "ch*em", bo wykona swoje obowiązki i odeśle taką choinkę na badania techniczne... ;)

ludzie, na jakim świecie my CHCEMY żyć?! wyjątki dla chopperów, wyjątki dla tirów, bo też u nich to "zwyczaj"; za chwilę inne motocykle, bo skoro chopperowcom wolno, to innym też; na koniec wszystkie dresmobile zaczną mrugać i hałasować, bo to pierwsza do tego ekipa :biggrin:

 

rozumiem, że jako motocykliści chcielibyśmy być lepiej widoczni na drodze - ale nawet najbardziej walące po oczach światła nie zastąpią rozsądku w stosowaniu instrumentów pokładowych: gazu i hamulca. więcej światła? jasne, proszę bardzo: przewidziana jest możliwość instalacji dodatkowego oświetlenia, można skorzystać. po cholerę dopominać się o coś, czego nie można mieć - jeśli tego, co można, jakoś nie widać żebyśmy stosowali..?

jsz

 

 

:) święte słowa :biggrin:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to jest "nie mrugające strobo"? pytamboniewiem ;>

jsz

 

Niemrugające strobo to takie strobo co ma spalony palnik wiec nie świeci, tymabrdziej nie mruga.

Takie można montować. W łazience, kuchni, w pokoju jak lubisz niezdrowe swiatło. :icon_mrgreen:

 

Po kiego h*ja strobole na moto? Okazyjnie można użyc ale nie warte zachodu aby mrugnąć kilka razy na paradzie. Chcesz być bardziej widoczny na drodze - ubieraj kask w kolorze białym. Najlepiej widoczny na drodze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że policeman musiał by być kawałem chu*a, aby się do czoperowca o jakieś światła czy syreny przyczepić. Od dawna wiadomo, że stroją oni swoje choinki i z reguły nikomu to nie przeszkadza.

 

Mnie raz się przyczepili do tego:

 

http://engels.mok.waw.pl/festyn3/

 

A to nie miga, i oświetla tylko tylną oponę i kawałek asfaltu pod tylną ośką... Goldwingi mają zdecydowanie więcej "Festynu" z tyłu... :icon_mrgreen:

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...