Skocz do zawartości

GS-ik na początek kariery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych motocyklistów. :buttrock:

po 3 latach kariery skuterowej pora przesiąść się na troszkę bardziej dorosły jednoślad.

Wybór padł na Suzuki Gs 500 chyba idealny po zrobieniu pj.

Z swojego doświadczenia po zakupie motorynki okazji (czyli złomu) chciałbym dokonać tego wyboru z pomocą kogoś kto ma troszkę większe pojęcie o mechanice i najlepiej miał kontakt z tym sprzęcikiem.

Czy można liczyć na wasza pomoc? (chyba to pytanie retoryczne :banghead: )

 

 

Pierwsze co mi wpadło w oko ale cena chyba podejrzana

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M808342

Edytowane przez Marcin Neo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba już tamte ogłoszenie nie aktualne...

Ale znalazłem coś takiego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M839622

 

Tylko na jednym zdjęciu moto ma lusterka. Poza tym wygląda ok ale zdecydowanie lepiej mu będzie bez tej przysadzistej owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciach sa 2 motocykle. Ten z owiewka ma sporo nieoryginalnych czesci co moze wskazywac na przygody: klamka sprzegla jakas inna jest, nie ma ciezarkow na kierownicy, brak lusterek, ta czacha tez jest dziwna - mi sie kojarzy z zalozeniem tego co bylo pod reka (pamietaj ze motocykl jest sprowadzony na handel), nozka boczna, malowany bak. Byc moze jest ok ale nie wybieraj sie po niego bez asysty kogos kto sie zna :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mega-owiewki to są specjalne do GS. Znam je z UK. Nie są takie złe ale czarna GS to porażka.

 

A GS500 jako motocykl to super sprawa. Nalatałem sporo ponad 100kkm w ciągu roku na kurierce i tęsknię za nią. Raz padł regulator napięcia zimą. pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :clap:

Jestem posiadaczem prawdziwego motocykla ;-)

Suczki gs 500 z 1997 roku

Jest w stanie praktycznie idealnym.

Zacina się tylko linka ssania. Nie wiem czy ja przesmarować czy wymienić?

 

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów.

 

Ps: Dla osoby która pierwszy raz wsiada ma motocykl 500 wystarcza.

Rzeczywiście 600 i wyżej zupełnie się do tego celu nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor jak w Speed Triplu :clap:

Linkę lepiej by było jedna wymienić, bo smarowanie jest złudnym rozwiązaniem problemu - oliwa zbiera więcej syfu i linka szybciej się zużywa.

Do zobaczenia na trasie! :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ten dział ale się zapytam:

Co zrobić żeby o pracy kierunkowskazów oprócz kontrolki która jest słabo widoczna informował jakiś dźwięk?

 

Podzielam zdanie kolegów powyżej. Nie ma sensu wpinać w układ jakiegoś brzęczka. Musisz się przyzwyczaić do wyłączania kierunkowskazu - przyda Ci się do kolejnych motocykli jakie będziesz miał.

 

Wracając do linki. Wymień ją, a oszczędzisz sobie późniejszych kłopotów. Będziesz ją miał już na cały okres użytkowania motocyklu. Odkładanie problemu nic nie da.

 

BTW. Dobry wybór motoru na pierwsze duże dwa kółka - cóż sam przez to przeszedłem... Szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcić na dwa deszczowe dni, znaleźć warsztat dorabiający linki, oddać. potem odebrać, sprawdzić czy się zgadza długość, końcówki, itp, zapłacić kilka zeta, założyć. latać ;D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej ją kupić? W serwisie (wawa) bo na allegro nie widziałem.

I ile może ona kosztować?

 

Idziesz do dowolnego poważnego serwisu. Przez ten serwis mogą Ci zamówić części. Ja zamawiałem linkę sprzęgła w serwisie Hondy - linka była notabene do GS'a. Kosztowała chyba 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...