Skocz do zawartości

Stunt, Warszawa, miejscówki


sebularasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Proponuje abyśmy się podzielili miejscówkami jakie znamy na "zabawe" sprzetami, cwiczac rozne sprawy.

 

Chciałbym polozyc nacisk, abysmy proponowali sobie "bezpieczne" miejsca, czyli:

1) 100m+ wolnego miejsca

2) nie jest czescia drogi lub jest baaardzo rzadko uczesczana a wszelki ruch da sie wczesnie zauwazyc

3) najlepiej dobrze oswietlone (nocne igraszki :D

4) oddalone od zabudowan mieszkalnych (problem wzywanych patroli "...bo halasuja...")

 

- ul.Pory (przy torze Stegny): niestety nie spelnia pkt 2) i 4)

 

Jakie sa Wasze typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to się zawsze ustawiamy z ziomalami na Wilczej pod komendą i tam pałujemy tryky.

 

Kurde też masz ogarnięte że o takich miejscówkach na forum chcesz pisać hehehe co za gość

 

Masz racje, lepiej ciągle sie pałować nad tekstami o wypadkach na mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa droga / wiadukt poleczki na lotnisko :banghead:

 

A dokładnie jest to ul. Wirażowa. Co raz jak tam jestem popatrzeć na samoloty to ktoś się męczy i denerwuje ludzi głośnym wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to chyba czesciej jest policja niz motocyklisci :wink:

 

zawsze jak tam jade to widze pare motocykli , drogowke tez widzialem pare razy jak sie czila

a zjazd z wiaduktu to niezly winkiel :notworthy: choc nie wiem czy do nauki sie nadaje :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozcie sobie maila, rozeslijcie na priva haslo do wszystkich zainteresowanych i tam zrobcie prywatne forum na taki temat. Miejsca o ktorych piszecie obok stuntu nadaja sie czesto rowniez do nauki techniki jazdy, zakretow, hamowania awaryjnego itd. Dopoki nie jest tam glosno nikt sie nie czepia i policji tez nie widac. Fajnie bedzie jesli tak zostanie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miejsce w Centrum np: od Świętokrzyskiej do Al Jerozolimskich, idealna prosta do ćwiczenia gumy.No i publika gwarantowana. :D

 

a tam gumy... to norma tam, jakis czas temu koles stanal na siedzieniu moto jak za nim jechalem, robi wrazenie zważywszy na miejsce :buttrock:

 

Popieram dobra miejscowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozcie sobie maila, rozeslijcie na priva haslo do wszystkich zainteresowanych i tam zrobcie prywatne forum na taki temat. Miejsca o ktorych piszecie obok stuntu nadaja sie czesto rowniez do nauki techniki jazdy, zakretow, hamowania awaryjnego itd. Dopoki nie jest tam glosno nikt sie nie czepia i policji tez nie widac. Fajnie bedzie jesli tak zostanie :)

 

Moim zdaniem, absolutnie nie masz racji.

 

Widzisz, nauka techniki jazdy niczym dla mnie sie nie rozni od nauki stuntów (co ja osobiscie uwazam sposobem na lepsze poznanie zachowania swojej maszyny). W obu przypadkach, cos moze pojsc nie tak jak sobie zalozysz. Cwiczac na drogach publicznych wchodzenie w zakrety czy hamowanie awaryjne jestes dokladnie takim samym zagrozeniem jak ktos kto postanowil zrobic pierwsza w swoim zyciu gume.

 

Zajrzyjcie na zagraniczne fora, tam swiadomosc tego zagadnienia jest inna. U nas tylko sie zaklada roztrzasane watki usiane swieczkami ['] juz po fakcie.

 

Zamknijmy ten watek. Nic ciekawego na forum nie stworzymy.

 

Zainteresowanych zapraszam na priva :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkim nam zależy na dobrych miejscówkach ale forum jest ogólnodostępne (niestety nie tylko dla motocyklistów) przez co nie jest najlepszym miejscem do ujawniania "miejsc treningowych". Powód jest prosty - długo się wówczas tymi miejscówkami nie nacieszymy...

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczac na drogach publicznych wchodzenie w zakrety czy hamowanie awaryjne jestes dokladnie takim samym zagrozeniem jak ktos kto postanowil zrobic pierwsza w swoim zyciu gume.

 

 

Przecież twoje kryteria z pierwszego posta opisują drogi publiczne :icon_razz:

Zresztą prawda jest taka, że nie ma gdzie cwiczyc i to jedyna opcja. Odpowiednie wchodzenie w zakręty i hamowanie awaryjne to moim zdaniem dwie najwazniejsze rzeczy w prowadzeniu motocykla. I trzeba to cwiczyc, aby w sytuacji kryzysowej uratowało nam to tyłek.

 

Raz na początku mojej kariery błąd w zakręcie kosztował mnie prawie glebę, już widziałem się jak lecę przez kierownicę i zastanawiałem się czy mocno się połamię. Na szczęscie jechałem środkowym pasem i wyrzuciło mnie na lewy, który cudem wystarczył. Gdyby to była zwykła droga to mogłoby się skończyc i czołówką. Dlatego pokonywanie zakrętów jest dla mnie takie ważne. Jeśli więc ktos moze polecic jakies winkle nadające się do doskonalenia techniki to proszę o info.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lime82: Da się tam konkretnie polatać / poćwiczyć ? :biggrin:

(chodzi mi przede wszystkim o poćwiczenie schodzenia na kolano oraz czy bardzo ruchliwa ulica) ?

 

 

.. swoją drogą, słyszałem jakiś czas temu od kumpla że dobra miejscówka do winklowania jest jak się jedzie na "Białobrzegi" przy "Zegrzu" - z tego co widze na mapce jest to chyba ulica "Aleja Wojska Polskiego" w stronę "Beniaminów" - nie wiem dokładnie bo nie zdążyłem do tej pory tam pojechać i oblukać ;) ale wiem że jakoś przez las są te winkle ?

 

Jedyna jak narazie b.dobra którą znam miejscówka do poćwiczenia schodzenia na kolano i pełnego zamknięcia kapcia znajduje się w Modlinie :biggrin:

Edytowane przez Tylik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...