Skocz do zawartości

Co to za awaria ?


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ZX9R zauwazylem ostatnio coraz mocniejszy wyciek oleju z silnika. Lokalizacja - sruba z prawej strony w dolnej czesci przymocowujaca wydech do obudowy silnika. Prosze mechanikow i fachowcow o rade, czy to cos powaznego i co z tym fantem mozna zrobic.

Z gory dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym to umieślić w dziale mechanika.

 

Po drugie - podaj dokładniejszy opis, bo tak naprawdę nie do konca wiadomo o co chodzi. Przypuszczam, że olej cielnie z innego miejsca, a w czasie jady jest rozbryzgiwany po silniku właśnie na tą śrubę. Umyj to benzyną ekstrakcyjną i wtedy patrz sąkd dokładnie jest wyciek.

 

Po trzecie, polecam Ci podjechać do warsztatu, sam fakt że będziesz wiedział, skąd cieknie nie załatwi sprawy naprawy i jej ewentualnych kosztów :-).

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem pokrywe silnika w kolo i jest sucha. Wyciek zauwazylem jak przestalem jezdzic, wiec nie moze byc olej rozbryzgany. Motor stoi w garazu i tylko go odpalam co jakis czas. Tez wydaje mi sie malo prawdpopdobnem aby ta sruba miala przebicie do silnika, ale z obserwacji jest mokra. Jest tam wieksza sruba 17, podkladki i dwie mniejsze 13 po bokach. Wszystko wskazuje na to, ze podwyzszona temperatura spalila uszczelki w tym miejscu, jesli oczywiscie powinna tam byc dziura. Wyjazd do warsztatu jest trudny ze wzgledu na morz i snieg. Chcialbym cos zrobic zanim wybiore sie do fachowca.

Bardzo Wam dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz pękniecie ,przy srubie ,zdejmij miske olejowa i daj doi zespawania i bedzie poproblemie ,prawdopodobnie motocykl musiał mieć ślizga na prawo i mocowanie kolektorów naderwały czy uszkodziły miske przy gwincie... samo z siebie nie ma tkaiej mozlwości

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee że od razy miska pęknięta?

Umyj tak jak Paweł mówi i zobacz skąd jest wyciek

Na zdjęcie miski czas do wiosny się znajdzie

dziś byłem w serwisie oglądac swego złoma i pytałem patrzyłem śruba do miski jest przykręcana nic innego niemoze być!!

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w serwisie oglądac swego złoma

 

moze nie na temat ale nie moglem sie powstrzymac...musze przyznac ze to bardzo drastycznie zabrzmialo... :|

 

E ,tam,drastycznie.

Moto ponoć właściciela odzwierciedla.A,że ze szramera to już wrak człowieka został,to jak miał inaczej na sprzęta powiedzić ;) :twisted: :arrow: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laicy maja trudne zycie... dlatego dziekuje za Wasza pomoc i zainteresowanie.

Z ostatnich obserwacji takze mi sie wydaje, ze pokrywa miski jest uszkodzona. Oprocz sruby tej od kolektora so bardzo blisko jeszcze 2 13 - stki od spodu i one takze sa mokre, wiec pekniecie musi byc w tej okolicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w serwisie oglądac swego złoma

 

moze nie na temat ale nie moglem sie powstrzymac...musze przyznac ze to bardzo drastycznie zabrzmialo... :|

 

E ' date='tam,drastycznie.

Moto ponoć właściciela odzwierciedla.A,że ze szramera to już wrak człowieka został,to jak miał inaczej na sprzęta powiedzić ;) :twisted: :arrow: :)[/quote']

 

 

Ja swoje sprzęty także nazywam złomami . Dla mnie jest to pieszczotliwe :) . Nie widzę nic złego w takim nazewnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szramer - idealnie odgadles przyczyne wycieku. Bylem w serwisie i okazalo sie, ze miska jest peknieta, prawdopodobnie po strzale. Pekniecie bylo w okolicy sruby i dlatego po niej kapalo. Moze z czasem troche poznam sie na mechanice, ale nie tak jak Ty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poki co to nie odpalaj motoru co jakis czas szczegolnie w zimie w garazu myslac ze robisz mu przysluge. W rzeczywistosci to najgorsza rzecz jaka moze byc dla silnika i zuzywasz go szybciej niz bys tysiace kilometrow przejechal.

Jesli juz chcesz cos robic co jakis czas jak moto zimuje to mozesz go recznie troche przekrecic kluczem albo nawet na wysokim biegu wystarczy troche popchnac albo kolem przekrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego odpalanie jest takie zle dla silnika ?

Gdybym jezdzil nim co tydzien na malym odcinku drogi to takze byloby niekorzystne ?

a ja sie moge Michał załozyć że kawy łatwo nie odpalisz szczególnie po postoju dłuższym niz 3 tyg aczym dłużej stoi tym jest gożej... tylkostarter w sprayu może być pomocą

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...