Skocz do zawartości

Honda MTX 80 bardzo słaba iskra! Co to może być?


radgur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim MTX'em. Kiedy lekko kopnę nie ma w ogóle iskry, kiedy mocno kopne go iskra jest ale mała i krótko. Motor zapala ale nie chce wkręcić się na obroty, jak dam gazu nie równo pracuje i prawie w ogóle nie chce jechać (jedzie za 20km/h max). Co to może być? Przeczyścłem już wszystkie styki w elektryce, kabel od cewki zmieniony, fajka ze sprawego moto zmieniona, świeca ok (na innej te same odjawy). Męcze się z tym 3 dni, a motor musze sprzedać. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to pada ci cewka wysokiego napięcia u mnie było identycznie .....

 

1.świeca nowa o odpowiedniej ciepłocie normalnej ffirmy (iskra, brisk etc) ??

2.sprawdzałeś choć z grubsza co idzie do modułu ?? w sensie jakie sygnały etc ??

3.cewka WN orginalna ??

4.kabel WN od moto (miedziany bez oporu ) ??

5.moduł orginalny ??

6.na module nie ma śladów nadpalenia dziurek ukrychnięc pęknieć etc ??

7. cewka zasilająca moduł to samo nie ma śladów uszkodzeń ??

 

Kiedy lekko kopnę nie ma w ogóle iskry

 

w moim ścierwolocie (mtx 80c hd06 82rok ) też tak jest a mimo to kręci 11tys obr nawet na mixolu ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to pada ci cewka wysokiego napięcia u mnie było identycznie .....

 

1.świeca nowa o odpowiedniej ciepłocie normalnej ffirmy (iskra, brisk etc) ??

2.sprawdzałeś choć z grubsza co idzie do modułu ?? w sensie jakie sygnały etc ??

3.cewka WN orginalna ??

4.kabel WN od moto (miedziany bez oporu ) ??

5.moduł orginalny ??

6.na module nie ma śladów nadpalenia dziurek ukrychnięc pęknieć etc ??

7. cewka zasilająca moduł to samo nie ma śladów uszkodzeń ??

w moim ścierwolocie (mtx 80c hd06 82rok ) też tak jest a mimo to kręci 11tys obr nawet na mixolu ....

 

 

1. Świece wkładałem od rometa iskre z krótkim gwintem i na niej iskra jest lepsza, ale nadal bardzo słaba.

2. Nie. Jak to sprawdzić?

3. Raczej tak do tej pory motor jeździł na niej normalnie.

4. Kabel był zmieniany, motor na nim jeździł, ale jeszcze raz zminiłem na jakiś inny, kumpel mi dał.

5. Tak jak z cewką, raczej tak do tej pory motor jeździł na nim normalnie

6. Nie

7. Nie wiem która to, ale żadna cewka w moto nie wygląda na uszkodzoną zewnętrznie.

 

Co to może być? Męcze się z tym męcze, ściągłem jakoś magneto wyczyściłem wysuszyłem i wygląda ok. Jest tak jakby za słąby prąd na świecy, jak włoże palca do fajki to słabo kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie same były objawy jak opadała cewka zapłonowa wkońcu zdechła (całkiem nie było iskry) założyłem od ogara i jest ok

 

jutro ci na reszte odpowiem bo teraz jestem po świecie miasta i cięzko mi robić cokolwiek z myśleniem włacznie :buttrock:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie same były objawy jak opadała cewka zapłonowa wkońcu zdechła (całkiem nie było iskry) założyłem od ogara i jest ok

 

jutro ci na reszte odpowiem bo teraz jestem po świecie miasta i cięzko mi robić cokolwiek z myśleniem włacznie :P

 

Ok to czekam na odpowiedź. Ta od ogara normalnie będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta od ogara normalnie będzie pasować?

 

teoretycznie nie bo tam powinna być tzw cewka sucha do modułów elektronicznych (np od chińskiego crossa czy quada po 35 zł na allegro) bo niby mokra cewka może uszkodzić moduł tak mi powiedziano na forum........ja mam od ogara 200 mokrą na 8v z praktyki wiem że działa na każdej (testowałem na 12v od jawy 350 od silniku dezameta )już chyba 5 miesiąc i działa nic sie nie psuje....świece mam iskry f95 bo są tanie(10 zł 2 sztuki )i iskry są niezniszczalne można gasić na ssaniu zalewać po 100x i żyje :icon_biggrin: bynajmniej moja :icon_razz: proponowanym zamiennikiem NGK która jest fabrycznie do mtx 80 jest f100 ale cięzko ją kupić....

 

spadek osiągów na iskrach troche jest moto gorzej sie wkręca na obroty niż na NGK czy denso i musi sie solidnie nagrzać żeby te 11tys osiągnąć......na NGK to w kilka sekund zamyka obrotomierz a na iskrze sporo gorzej...

 

z tym że tej od ogara nie ma jak przymocować u mnie jest doklejona taśma klejąca do wiązki kabli... ale nawet konektory pasują od kabli........

 

odnośnie sprawdzenia sygnałów..potrzebujesz multimetr uniwersalny i plus minus umieć sie nim posługiwać :crossy:

 

więc tak ustawiasz na test diody (to takie co piszczy jak zewrzesz czujki miernika ) i dotykasz wyprowadzenia impulsatora (jeśli masz fabryczną instalacje to niebieski kabelek z żóltym paskiem jask dobrzxe pamiętam z tych co wchodzi do modułu )i kopiesz i miernik powinien piszczeć a jak przesuwasz starter powinno przerywać piszczenie (znak że impulsy zapłonowe idą ) to oznaka że impulsator jest dobry

 

potem sprawdzasz co idzie z cewki od iskrownika miernik na zakres 750v AC do bodajrze czarnego z czerwoną kreską i kopa powinno jakieś tam napięcie iść (nie zmierzysz tego cyfrówka dokładnie )

 

i na koniec sprawdzasz co idzie na cewke w ten sam sposób ..........jeżeli wszystko ok to cewka.........cewke możesz sprawdzić omomierzem z reguły jest albo omomierzem dobra albo omomierzem zła są pojedyncze przypadki że że niby jest dobra (pierwotne 0.5-1om ) wtórne 5-8 kom a jednak przerywa czy przebija......

 

posprawdzaj to i zobaczymy co dalej

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem dwie cewki od ogara 200 tak jak pisaliście i nic, dalej to samo. Jak słabo kopie iskry nie ma, jak kopne mcno jest ale słaba. w ogóle dzisiaj nie mogłem go coś odpalić na żadnej cewce. Co to może być? Kupcy dzwonią chce sprzedać motor, a on nie działa :/ POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zakombinować z modułem od simsona jest sporo tańszy niż do hani (do hani chyba 100 a do simsona z 40 zł ) tylko że wymaga sporych przeróbek żeby założyć albo z tym do chińskich kibli po 35 zł..........w tym do skośnookich zgadza sie nawet kostka tylko nie wiadomo czy rozkład wyprowadzeń sie zgadza i w tym problem ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...