Skocz do zawartości

zniesli punkty karne


menio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w wiadomościach było, ale to tylko pomysł

 

... i tak rodzą się plotki

 

 

Dla zamożnych kierowców będzie to wielki plus, dla przeciętnego kierowcy nie wiem ale raczej też, a widziałeś jakie kwoty mandatów proponują?

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie wprowadzą tego w życie. jkar ma rację: bez punktów i w konsekwencji odbierania prawka, każdy dość bogaty by płacić mandaty będzie na drodze bezkarny, mogąc sobie oficjalnie "kupić" zwolnienie z odpowiedzialności za wykroczenie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wypowiedź jakiegoś urzędnika, powiedział że zajmą się ograniczeniami prędkości które są nieuzasadnione.

 

 

bez punktów i w konsekwencji odbierania prawka, każdy dość bogaty by płacić mandaty będzie na drodze bezkarny, mogąc sobie oficjalnie "kupić" zwolnienie z odpowiedzialności za wykroczenie

jsz

 

To jest właśnie największy problem. W niektórych sytuacjach punkty karne są uzasadnione, a w niektórych bez sensu. Powinno być coś takiego że punkty powinny być ale ich przyznawanie powinno odbywać się przy ocenie zagrożenia jakie stwarza kierujący. Wiadomo że 100 km/h w terenie zabudowanym gdzie znajduje się szkoła i w czasie zajęć to przesada i w tym wypadku punkty są wskazane, 160 km/h na autostradzie niewskazane. itd...

Edytowane przez jkar

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty karne to i tak w zasadzie niefunkcjonalna kara dla osoby, która potrafi jak zechce jeździć zgodnie z przepisami. Mój kolega stracił za punkty prawko tylko że nie fizycznie bo to wygląda tak że nie dajesz prawka do szuflady urzędnika tylko dostajesz skierowanie na ponowny egzamin. Kumpel oblał pierwszy bo nie wiedział jak się światła przeciwmgielne we Fiacie włącza:D dostał następne skierowanie i jeździł dalej aż zdał. Gdyby po uzyskaniu odpowiedniej ilości pkt. kierowano na solidne badania psychofizyczne albo odbierano prawka na jakiś czas miałoby to sens a tak to można tak w kółko pewnie się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie największy problem. W niektórych sytuacjach punkty karne są uzasadnione, a w niektórych bez sensu. Powinno być coś takiego że punkty powinny być ale ich przyznawanie powinno odbywać się przy ocenie zagrożenia jakie stwarza kierujący. Wiadomo że 100 km/h w terenie zabudowanym gdzie znajduje się szkoła i w czasie zajęć to przesada i w tym wypadku punkty są wskazane, 160 km/h na autostradzie niewskazane. itd...

 

 

w calosci popieram

 

 

a punkty karne na pewno nie znikly od wczoraj. Jezdzilem z kumplem wczoraj i dostal 4 :) a ja zdarzylem wychamowac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest taki: znieść punkty karne bo ludkowie i tak bez prawa jazdy jeżdżą. Za to ma być automatyczny system fotoradarów z bazą danych właścicieli pojazdów. Fotopstryk robi zdjęcie, mądry system drukuje mandat ze zdjęciem i wysyła na adres właściciela. Bez udziału policjantów. Ponieważ wydolność systemu ma być duża, na początek 1200 aparatów i to nieoznakowanych a wręcz przemyślnie ukrytych ( np w skrzynkach pocztowych lub udających kosze na śmieci ) to wpływy do budżetu też powinny być spore - i na tym ma polegać bo dziura w budżecie jest nadal spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest taki: znieść punkty karne bo ludkowie i tak bez prawa jazdy jeżdżą. Za to ma być automatyczny system fotoradarów z bazą danych właścicieli pojazdów. Fotopstryk robi zdjęcie, mądry system drukuje mandat ze zdjęciem i wysyła na adres właściciela. Bez udziału policjantów. Ponieważ wydolność systemu ma być duża, na początek 1200 aparatów i to nieoznakowanych a wręcz przemyślnie ukrytych ( np w skrzynkach pocztowych lub udających kosze na śmieci ) to wpływy do budżetu też powinny być spore - i na tym ma polegać bo dziura w budżecie jest nadal spora.

 

 

apropo tych ukrytych radarow... to chyba w przepisach jest napisane ze fotoradar powinien byc w widocznym miejscu czy jakos tak??!! wiec nie sadze zeby chowali je w koszach na smieci itp. do kosza to ja moge gume do zucia wyrzucic

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie wprowadzą tego w życie. jkar ma rację: bez punktów i w konsekwencji odbierania prawka, każdy dość bogaty by płacić mandaty będzie na drodze bezkarny, mogąc sobie oficjalnie "kupić" zwolnienie z odpowiedzialności za wykroczenie

 

Nie wiem czemu uważasz, że to minus. Mnie to zarąbiście cieszy:

1) Policjant nareszcie będzie mi mógł naskoczyć, nie będzie mi mógł zepsuć wakacji, uniemożliwić pracy i ogólnie przestanie być panem i władcą

2) Policjanci będą pilnować tam gdzie są największe mandaty, czyli w mieście a nie na autostradzie

3) Ci na prawdę bogaci pewnie szybko się powybijają

4) Nareszcie będzie tak jak w całej europie

 

Myślę, że zniesienie punktów jest w Polsce niemożliwe. Władza musi trzymać obywatela za gardło i smyczy popuszczać nie zamierza.

 

Jedno jest pocieszające: ktoś z ministerstwa głośno powiedział, że ograniczenia trzeba "urealnić". Po 10 latach wyklinania normalnych ludzi na to co się dzieje (nie ma kilometra bez jakiegoś znaku), władza nareszcie mówi ustami ludu. Także za 5-10 lat może, _MOŻE_ zaczną się prace nad projektem ustawy.

 

Do tego czasu cała ta historia będzie tylko propagandowym zagraniem. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W calej europie sa punkty karne, dazy sie do wprowadzenia okresu probnego ( dwa lata ). Punkty to jedyna logiczna droga aby trzymac w ryzach kierowcow. Obawa przed strata PJ jest chyba jedyna ktora hamuje pewne postepowania w ruchu publicznym.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uważasz, że to minus. Mnie to zarąbiście cieszy:

1) Policjant nareszcie będzie mi mógł naskoczyć, nie będzie mi mógł zepsuć wakacji, uniemożliwić pracy i ogólnie przestanie być panem i władcą

2) Policjanci będą pilnować tam gdzie są największe mandaty, czyli w mieście a nie na autostradzie

3) Ci na prawdę bogaci pewnie szybko się powybijają

4) Nareszcie będzie tak jak w całej europie

 

ad. 1. nie jest panem i władcą, ma taryfikator. czy będzie miał w nim punkty, czy tylko kwoty - na jedno wychodzi

ad. 2. powinni pilnować tam, gdzie jest największe zagrożenie. ich obecność powinny regulować kwestie bezpieczeństwa, nie zarobków państwa. fakt, jeszcze im trochę brakuje do tego ideału; ale zniesienie połowy kary, tej skuteczniejszej bo trudniejszej do odzyskania, bynajmniej tej sytuacji nie poprawi

ad. 3. wolę, żeby im odebrano prawka i trzymano z dala od dróg, niż żeby przy okazji "się wybijania" skasowali np. mnie albo kogokolwiek z osób postronnych

ad. 4. ciekawe rzeczy prawisz... szkoda, że dalekie od prawdy. AFAIK w całej europie są systemy punktowe, więc nie wiem, czego chciałbyś u nas. ustroju rosji carskiej, gdzie bogacz może zabić kmiotka i wykpić się grzywną..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...