Skocz do zawartości

zniesli punkty karne


menio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W calej europie sa punkty karne, dazy sie do wprowadzenia okresu probnego ( dwa lata ). Punkty to jedyna logiczna droga aby trzymac w ryzach kierowcow. Obawa przed strata PJ jest chyba jedyna ktora hamuje pewne postepowania w ruchu publicznym.

Tak, ale to się sprawdza może w takich krajach jak Niemcy, tam społeczeństwo jest bardziej karne, a u nas - nie oszukujmy się - mało kto po utracie prawka przesiada się do zbiorkomu, komunikacja zbiorowa jest u nas zbyt niewydolna, a założę sie, że niejeden gagatek wychodzi z założenia, że skoro zabrali mu lejce, to teraz nie ma już nic do stracenia :smile: hulaj dusza :wink: ktoś, kto nigdy nie wsiadał za kółko po alkoholu, może stwierdzić, że teraz to już mu się nie chce zawracać głowy taksówkami.

 

Ktoś pisał, że najbogatsi będą bezkarni, ale oni i tak byliby ponad tym wszystkim, bo się mogą zawsze wykupić (prawko też).

 

to pewnie skonczy sie tak, ze zostana punkty, a manadaciki i tak w gore :bigrazz:

Nie, bo w całym cywilizowanym świecie obowiązuje zasada give&take - jak coś się odbiera, to coś trzeba dać w zamian.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji bylo, mandat 1 ( jeden ) Rubel i odcinano jeden z szesciu kuponow mandatowych, po 6 - ciu mandatach trzeba bylo wyrobic nowe PJ. ( tylko ta korupcja i lapowki - kiepsko sie sprawdzalo.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: moim zdaniem mogą podnieść mandaty aby zlikwidowali punkty karne- jeżdżę ciężarówką i kasa za mandaty poleci na konto szefa, a mi prawka wtedy tak łatwo nie zabiorą-a ciężko wyrobić kategorie. na ogół jestem spokojnym kierowcą lecz w dużym aucie jest się zawsze do czego przyczepić. Ci co mają małe przebiegi roczne na pewno wolą punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clap.gif moim zdaniem mogą podnieść mandaty aby zlikwidowali punkty karne- jeżdżę ciężarówką i kasa za mandaty poleci na konto szefa, a mi prawka wtedy tak łatwo nie zabiorą-a ciężko wyrobić kategorie. na ogół jestem spokojnym kierowcą lecz w dużym aucie jest się zawsze do czego przyczepić. Ci co mają małe przebiegi roczne na pewno wolą punkty.

 

Dla kierowców zawodowych byłoby dużo lepiej, ale z drugiej strony jednak obawa przed utrata prawka temperuje temperament szaleńców drogowych. Tak jak pisałem wcześniej, powinni oceniać czy kierujący stwarza duże zagrożenie i wtedy decyzja czy dać punkty czy nie.

W Dani jest tak że kierowca dostaje tzw "klipa". Dostaje go w zależności od tego czy stwarza duże zagrożenie swoim wykroczeniem. Np: za przejechanie na czerwonym świetle, za kolizje i za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości dostaje klipa. Można mieć trzy "klipy" za czwartym zatrzymują prawo jazdy. "klip" kasuje się po 3-ech latach od dnia wykroczenia.

No i muszę przyznać że bardzo rzadko można spotkać tu kogoś kto przekracza prędkość o 30 km/h na autostradzie, raczej jada zgodnie z ograniczeniami.

Na początku mojego pobytu jeździłem tak jak w PL, ale to tylko przez pierwsze dni bo ludzie zwracali mi uwagę żebym zwolnił. Teraz się nie wychylam i jeżdżę przepisowo.

Edytowane przez jkar

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...