Skocz do zawartości

Cichy92

Forumowicze
  • Postów

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Cichy92

  1. SPRZEDANA. Temat do zamknięcia
  2. Moje moto na sprzedaż. Polecam warto jechać z końca Polski. https://m.olx.pl/d/oferta/honda-vfr-800-v-tec-abs-zamiana-na-dual-sport-CID5-IDMtiAJ.html
  3. Odświeżam. Jednak w przypadki nie wierzę, postanowiłem sprawdzić w praktyce ładowanie. Prowizorycznie zamontowałem woltomierz i odbyłem rundkę wokół komina. Po 30 minutach jazdy wracałem do domciu aż tu nagle... https://zapodaj.net/185cb325e7ad7.jpg.html Przegrzewa się regulator, stabilizacja napięcia kuleje. Kupić nówkę, używkę a może zamiennik jakie macie doświadczenia?
  4. Byłem dziś w sklepie, o dziwo reklamację uznali. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że jest to pierwszy przypadek tej marki. Postanowiłem powtórnie nie ryzykować, więc kupiłem coś z wyższej półki.
  5. Napięcie ładowania to 13.6V do 14.2V w zależności od obrotów Marka nowego to Bpower, cenowo względem Yuasy to różnica około 70zł. Gwarancja jest na 12 miesięcy, uznanie gwarancji z opinii użytkowników zdarza się rzadko. W chińskim łosiu też mam niszowy aku a trzyma juz 4 rok.
  6. WitamPowyższy problem tyczy się motocykla XJ600 4BR. Po weekendowej przejażdżce około 300km odstawiłem motocykl do garażu. Po czterech dniach próbuję odpalić motocykl lecz bez skutku, rozrusznik nawet nie drgnie ( słychać tylko cykanie przekaźnika rozrusznika). Dokładnie sprawdziłem stator ( brak zwarć do masy statora oraz międzyzwojowo, rezystancja uzwojeń jak w serwisówce) więc wykluczyłem tą część. Następnie sprawdziłem regulator napięcia, który również okazał się prawidłowy ( diody wewnętrzne oraz napięcie ładowania na pożyczonym akumulatorze zgodne z serwisówką). Winowajcą okazał się akumulator, miał 6 lat i powodował gwałtowny spadek napięcia pod obciążeniem z 12.4V do około 8V, nawet po przyłączeniu zwykłej żarówki 12V. Nie przyjmował żadnego prądu podczas ładowania. Kupiłem więc nowy akumulator, tak jak poprzedni był to zwykły bezobsługowy z dolnej półki. Po pięciu miesiącach użytkowania déjà vu, po przejażdżce 250km nazajutrz pada akumulator w ten sam sposób. Już po przekręceniu kluczyka zauważyłem słabiej świecącą kontrolę "N" czyli luzu a rozrusznik ani drgnie. Napięcie bez obciążenia 12,8V po przyłożeniu żarówki spada do nawet 6V po czym wraca do 12,8V.Akumulator wygląda na lekko wybrzuszony w miejscu wkładania cel. Racjonalnie myśląc został "zagazowany", ale napięcie ładowania cały czas w normie.Gdzie tkwi problem?
  7. Zasadnicze pytanie czy pierwszy gaźnik był poprzednio modyfikowany czy po prostu z dnia na dzień zaczął mieć zbyt bogato? Czy na wszystkich 4 świecach był czarny nalot? Sprawdzałeś cały układ dolotowy airbox czy aby nie zatkany? Ja bym przyjrzał się dokładniej mechanizmowi ssania dla pewności porównaj z drugim nabytym gaźnikiem. Odnośnie drugiej części to nic dziwnego, że motocykl odpalał ci bez ssania na pierwszym gaźniku bo miał zbyt bogatą mieszankę. Teraz pytanie czy prawidłowo jest wyregulowany ten drugi gaźnik. To że motocykl na zimnym silniku ospale reaguje na uchylenie przepustnicy jest czymś naturalnym dla gaźnikowca. Czas nagrzania silnika jak wiadomo jest zależny od temperatury otoczenia. Czy na drugim gaźniku motocykl po osiągnięciu znamionowej temperatury pracy płynnie wkręca się na maksymalne obroty oraz czy płynnie schodzi z obrotów? Według mnie drugi gaźnik jest względnie dobrze wyregulowany, dla pewności przejedź pewien dystans i sprawdź powtórnie kolor świec.
  8. Większość dostępnych gniazdek USB czy uchwytów typu X-grip z portem USB posiada wyłącznik, więc uważam że można podpiąć bezpośrednio do akumulatora. Dodatkowo po drodze można wyposażyć w gniazdo bezpiecznikowe hermetycznie zamknięte. Obecne układy stabilizujące czy przetwornice DC/DC wykonane w technologi SMD pobierają w stanie stand-by bardzo małe wartości prądu rzędu kilku uA, które z pewnością drastycznie nie rozładują akumulatora.
  9. Przestań bawić się w dewastacje motocykla i zrób pomiary napięcia, czy dochodzi do licznika, regulatora, akumulatora oraz pomiary ciągłości wiązki itp.
  10. Ten bezpiecznik co wymieniłeś to był przepalony? Podstawa to sprawdzenie napięcia na akumulatorze w stanie spoczynku oraz podczas pracy motocykla. Sprawdź dwa bezpieczniki oznaczone na powyższym schemacie 18 i 18A.
  11. Taki moduł jeśli się nie mylę można kupić na aliexpress za około 3$ pod nazwą "Flashing Brake Lights"
  12. Nazwa ta oznacza malowania dla kasków, poza tym niczym się nie różnią.
  13. Cewki ewidentnie wyglądają na spalone czy jest przerwa w obwodzie? Kup używkę wyjdzie najtaniej. Jeśli nie znajdziesz to zleć elektrykowi, który przezwaja silniki. Koszt drutu nawojowego DN2E, żywicy oraz twojej pracy przerośnie koszta. Lakierów i żywic do uzwojeń jest mnóstwo np. dwuskładnikowy na bazie utwardzaczy, na zimno, na gorąco ( wypiekanie w piecu) w zależności od eksploatacji i temperatury pracy silnika.
  14. Pierwszy lepszy przykład, gdzie na krętych i wymagających trasach górują umiejętności kierowcy nie moc. Na poniższym filmiku "zaledwie" 57KM Honda CB 500 oraz 142KM Kawasaki Z1000SX Szlifuj umiejętności, na prostej każdy potrafi odkręcić manetkę. :cool: Sam posiadam 60KM XJ600 i nie mam zamiaru jej sprzedawać po pierwszym sezonie. BA! Nawet planuję wyposażyć motocykl w prowizoryczne crash pady, i urządzić sobie małą gymkhanę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...