Skocz do zawartości

Piotrusgsx

Forumowicze
  • Postów

    584
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Piotrusgsx

  1.  

    Co do akumulatora, to też dałem tylko taki przykład, w sumie....... z życia wzięty. Akumulator służy do uruchomienia silnika, do wprawienia go w ruch ze stanu bezczynności, i tu nasza bateria musi być w jakimś tam stopniu sprawna bo silnik rozrusznika to największy "złodziej" prądu podczas kręcenia. Zasada jest prosta jeżeli będe próbował uruchomić motor na słabym akumulatorze to cały prąd będzie zabierał właśnie rozrusznik bo to on potrzebuje tej największej mocy prądu prawda? bo z tego co wiem to układ zapłonu to raczej potrzebuje go najmniej, i tylko w pełni sprawny akumulator zapewni sukces w odpaleniu na tzw. od strzała.

     

    Imbryk faktycznie jest na to wrażliwy - na słabej baterii podczas kręcenia czuć było że silnik próbuje załapać, ale po puszczeniu rozrusznika od razu stawał. Gdy w końcu się wkurzyłem i zdecydowałem odpalić "na pych", wystarczyło dosłownie raz obrócić wałem żeby zaczął równo pracować.

     

    Nowy akumulator+serwis gaźników u Pawła+Denso i zapomniałem co to problemy z rozruchem nawet po kilku miesięcznym postoju :biggrin:

  2. Witam,

    dzisiaj kupilem swój pierwszy motor ... i juz problem.

    Otoz nie chce zapalic. Pare godzin wczesniej przy ogladaniu zapalal normalnie za kazdym razem. A u mnie tylko kręci, niby próbuje zaskoczyc, ale nic :(

     

     

    Zalałeś silnik, wyłącz ssanie, otwórz przepustnice do oporu i spróbuj go przewietrzyć. Później kręć go bez ssania i jak zacznie łapać to nie puszczaj od razu rozrusznika (oczywiście z wyczuciem,nie za długo, tak aby go nie spalić !)

     

     

    Możesz spróbować podłączyć przewodami większą baterię (większe napięcie podczas rozruchu=mocniejsza iskra).

     

    Polecam również wymianę świec na Denso - naprawdę pomagają na problemy z odpaleniem po dłuższym postoju :lalag:

     

    Generalnie olejaki są trochę kapryśne, szczególnie gdy mają rozregulowane gaźniory :wink:

     

     

     

     

  3. Jednego czego tu nie rozumiem to ta " dodatkowa " homologacja. Albo maja albo nie maja.

     

    Kupujac opony do motocykla ´trzeba uwzglednic rozmiar, index predkosci i indeks nosnosci / obciazenia.

     

     

    Nie tylko to - często się zdaża że dany sprzęt wymaga specjalnej wersji opony (która ma np zmodyfikowany karkas, inaczej docięty bieżnik) bo na "zwykłej" wersji gorzej się prowadzi. Np do BMW LT'ka Metzeler ma specjalne wersje Z6 z literą "C" w nazwie, jak założysz zwykłą wersję to moto jest niestabilne w zakręcie.

     

    Wśród producentów robiących opony pod konkretne sprzęty prym wiedzie Bridgestone oraz Pirelli i Metzeler.

  4. serwis robiłem osobiście i nie ma opcji żeby cokolwiek wpadło. Właściciel pojechał na motomikołaje i mu moto padło (zebrało się do kupy: zabity fitr, deszcz, stare świece i zawory sporo za ciasne) - wcześniej jako tako chodziło.

    Po tym serwisie odpaliło ładnie i dość dobrze trzymało obroty - no i teraz mam zagwozdkę. Łańcuszek ma różnice w wyciągnięciu ok 0,3mm/24 ogniwa. Niestety nigdzie nie znalazłem w serwisówce replace limit'u do niego.

     

    W imbryku od '88 do '95 max długość to 158mm (21 sworzni), po '95 serwisówka nie przewiduje maksymalnej długości :icon_eek:

     

    P.S. Masz wszystkie śruby przy impulsatorze? U mnie jedna się odkręciła, po czym się znalazła w misce olejowej :wink:

  5. mam wątpliwości dotyczące ustawienia składu mieszanki według książek serwisowych

    dla modelu 1990 w górę

    US - preset (ustawiony fabrycznie)

    UK - preset 1-1/8 (turns back)

     

    dla modeli 98 - 02

    all other EU models- 2-1/4 (turns back)

    Canada 2-5/8

    Germany 2

    skąd takie rozbieżności skoro te modele z różnych roczników mają te same silniki (te nowsze zdławione poprzez normy czystości spalin)

     

    Próbuje przynajmniej wyjechać z garażu i przegonić motocykl, żeby świece nabrały koloru. ale przy ustawieniach z tabelek się po prostu nie da

     

    Wg haynesa, ustawienia dla GSX600F z '88 i '89 to 1-7/8, a dla '90 i nowszych (do '97) 1-1/2. Poziom paliwa w obu taki sam - 14,6mmm

     

    Jak ustawić poziom paliwa w komorze pływakowej?? Wysokość poziomu 14,6 mm, zapewne od dołu korpusu gaźnika tylko czy do zgrzewy czy też do końca ,,brzuszka" pływaka

    Mierzone przy odwróconych gaźnikach, gdy:

    -blaszka regulacyjna dotyka iglicy zaworka

    -wciska do końca iglicę zaworka ?????

     

     

    Trzymasz gaźnik do góry nogami i mierzysz odległość od powierzchni przylegania uszczelki do końca brzuszka pływaka

     

     

  6. Yo!

     

    Wczoraj aku sie ladowalo za dlugo, zebym zdazyl zrobic pomiary. Zarlo 3,5-4Ah przez dwie godziny i potem jeszcze mialo apetyt na ok2-3Ah. Odlaczylem go wieczorem, rano pokazal miernik 12,8V. Bezposrednio po zalaniu elektrolitem aku pokazywalo ciut powyzej 13V, wiec nie jest zle - aku chyba zyje. Po pracy sprawdze, czy mu cos ubylo - jesli dalej bedzie 12,8V to juz cos chyba bedzie wiadomo. A potem skocze do garazu na pomiary.

     

    Najbardziej podejrzewam, ze przetarl sie gdzies kabel od manetek zasilajacy, bo jest malo profesjonalnie puszczony pod bakiem i kolo glowki ramy, i po prostu zwarcie rozladowuje aku. Ale to sie wyjasni jak skontroluje kabel - czyli jak zrzuce bak :].

     

    Pzdr

     

     

    A jakim prostownikiem ty go ładujesz że występują tam takie prądy, mam nadzieję ze nie zwykłym samochodowym?

     

    Generalnie masz bezobsługówkę więc napięcie ładowania nie powinno przekraczać 14,5-15 V, zwykłe samochodowe prostowniki często dochodzą do 16-17V i takie napięcie może spowodować uszkodzenie baterii( silne gazowanie rozszczelni system odpowietrzania)

     

    P.

     

    @ Arni - tak jak już wcześniej zauważył kol. Banan może podłączyliście oba plusy razem, zamiast puścić jeden z nich po stacyjce? Niektóre radioodbiorniki tego wymagają -inaczej żrą prąd pomimo że inne modele można podłączać w ten sam sposób i nci się nie dzieje.

  7. Witam,

     

    Z uwagi na to że moto od 2 lat stoi i się kurzy w garażu, wystawiam go na sprzedaż :

     

    Kupiony w PL, jestem 3 właścicielem ( u mnie od 2005r, wcześniej należał do kumpla) , na bierząco serwisowany. Niestety kumpel go rozdziewiczył (miał szlifa) ale moto było mierzone w MCS'ie i jeździ prosto.

    Aktualny przebieg to około 38000km (jak komuś zależy to sprawdzę dokładnie ile), przez ostatnie 2 sezony zrobiłem może w sumie z 1000km.

     

    Oczywiście ważne OC i przegląd. W zestawie kufer Shad 46L + stelaż + disclock. Poza areografem i progresywnymi sprężynami Hyperpro jest w 100% seryjny. Z uwagi na to że od kilku lat pracuję w branży moto, używałem tylko markowych części (Agip, Did, Pirelli, Carbone Lorraine, Hiflo, Varta itd)

     

    Nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na sprzedaż, ale jak się znajdzie chętny to napewno się dogadamy - cena wywoławcza 6500 PLN.

     

    Więcej fotek na bikepics'ach : http://bikepics.com/members/piotrusgsx/

     

     

  8.  

     

    DOPISANE:

     

    Najciemniej pod latarnia.

    Znalazlem Varte w technologii AGM do moto:

    http://www.allegro.pl/item699844877_akumul..._r6_r1_cbr.html

     

     

    Wszystkie aku które wcześniej wymieniłem (seria YTZ) są właśnie w technologii AGM.

    Jeśli chodzi o Panasonica z linku to prawdopodobnie jest to aku z UPS'a i nie nadaje się do pracy w motocyklu (wibracje).

     

    Co do M-line to jest to marka własna Hart'a, i jeśli ma to być Varta to ja jestem chińskim cesarzem :biggrin:

  9. W 'serwisówce' mam napisane tak:

     

    REAR: 130/70/17 62H Bridgestone G550 or Dunlop K275J Tubeless i z tyłu mam którąś z tych chyba bridgestona.

    Czemu ta ze zdjęcia jest zła?

    Opona ze zdjęcia ma już 8 lat, więc nadaje się tylko na huśtawkę dla szympansa :)

     

    Generalnie powinno się zakładać opony kompletami, ale pewnie połowa z nas ma różne i jakoś dają radę. Jeśli szukasz czegoś taniego, to kup sobie Shinko (koszt nowej poniżej 300 PLN), a nie kupuj jakiegoś śmietnika na allegro :wink:

  10.  

    Olej jest jak wódka. Jak wiadomo, ze ktos zapodał hetkolitry lewego "absolwenta" na rynek to trzeba go unikać i tyle, bo nigdy nie wiadomo na ktorej półce stoi. I żaden markowy sklep nie jest wstanie się przed tym ochronić.

     

    Koledzy, mogę zapewnić że Inter Cars (czyli Intermotors) Motula bierze tylko i wyłącznie od oficjalnego importera, więc można być spokojnym o to czy olej kupiony w naszej sieci sprzedaży (oraz w sklepach/serwisach z nami współpracujących) jest oryginałem :wink:

  11. Pytania - czy zostałem zrobiony w ch..? Czy opony nowe znaczy sprzed kilku miesięcy maks (ja tak uważam) czy nieużywane, ale mogą być np. sprzed 1,5-2 lat?

     

     

    Za granicą sprzedaje się klikanaście razy więcej opon niż w PL i nie ma problemów z rotacją w magazynie, więc ciężko trafić opony starsze niż rok.

    U nas niestety nie ma tak różowo - opon sprzedaje się nieprównywalnie mniej i jak nie trafimy przy zamawianiu z ilością to może się okazać że dziś zamówione opony u importera będą wyprodukowane właśnie w 2007 roku.

     

    Do tego dochodzi jeszcze problem cyklu produkcyjnego - przecież fabryki nie produkują codziennie wszystkich rozmiarów i bieżników, może się okazać że ostatnia produkcja szła rok temu i dopóki opony są w magazynach nie będzie wznowiona.

     

    Na Twoim miejscu bym się tym nei przejmował, ale IMO sprzedawca powinien Cię poinformować że opony mają DOT z 2007.

     

    Pozdrawiam

  12. A na dworze jest niższa temperatura czyli jest cieplej???

     

    zimna świeca --- mniejsza ciepłota świecy --- zimniejszy silnik

    ciepła świeca --- większa ciepłota świecy --- cieplejszy silnik

     

    Widzisz, w przypadku świec jest dokładnie na odwrót niż w Twoim przykładzie "na chłopski rozum" :icon_mrgreen:

     

     

  13. Rozmawiałem ostatni z właścicielem TLR , który na tylnym cylindrze założył świece o niższe ciepłocie. Podobno lepiej pali bo tylny grzeje sue mocniej.

     

    Czy takie poprawianie fabryki jest uzasadnione?

     

     

     

    Jeśli założył świecą o niższej ciepłocie (czyli cieplejszą), to zrobił dokładnie odwrotnie niż powinien.

    ZGodnie z jego teorią, skoro w cylindrze panuje wyższa temperatura, powinno dać sie "zimniejszą" świecę (czyli o większej ciepłocie).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...