Skocz do zawartości

Polerka duraluminium/aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wypolerwania kapy silnikowe, jakie narzedzia polerskie i jakie pasty.

Czym potraktowac po robocie aby nie sniedzialo?

Pozdrawiam!

Jesli kapy masz lakierowane(a o ile nikt przed toba tego nie robil to masz lakierowane) to dupa blada :icon_mrgreen: Ale jesli masz "zywe"alu to stopniowo: papier 800, 1500,2000 i na koniec pasta auto max.Efekt murowany. Ale kazda proba uwiecznienia tej mozolnej pracy z gory skazana jest na niepowodzenie.lepiej jest co pewien czas przepolerowac juz tylko auto maxem.Cierpliwosci i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wypolerwania kapy silnikowe, jakie narzedzia polerskie i jakie pasty.

Czym potraktowac po robocie aby nie sniedzialo?

Pozdrawiam!

 

Jeśli masz farbe to możesz wodnym papierem zdjąć 200, potem 400 a potem jak kolega wyżej podał. Możesz zdjąć farbe SKANSOL-em ( mocne ścierwo jak ch...) i będziesz miał już czyste aluminium. Moge jeszcze dodać że, o ile pasta MAX po papierze 2000 daje zadowalający efekt to filc na maszynie ( wiertarka itp.) daje już w ogóle orgazm polerski...

 

PS: Kiedyś polerowałem cały silnik od AVO uff nigdy więcej...

Edytowane przez ANGLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wypolerwania kapy silnikowe, jakie narzedzia polerskie i jakie pasty.

Czym potraktowac po robocie aby nie sniedzialo?

Pozdrawiam!

 

Cześć

Właśnie smaruję artykulik o polerowaniu - testując na własnych deklach. Robota po pachy... :icon_mrgreen: W przybliżeniu ci już napisali, dodam tylko że powinieneś robić to papierem waterproof i na mokro.

Jak skończę gryzmolenie - a mam nadzieję za parę dni dam znać i poproszę Kolegów o recenzje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lakierowane, to potraktuj je antaxem...

Potem papie tylko długo jedz 600 wodną!!!1 I na krzyż zmiennymi ruchami nigdy w trej samej pozycji bo rowki porobisz i nie zdejmiesz ich niczym potem, i cała reszta papierów na nic.

Potem filc i pasta polerska, naprawdę ciężko jest dostać dobrą, ja zamiawiałem ale to kosztuje:)

Zabespieczyć sie da perzed utlenianiem i przed rysami, jest specjalny podkład pod lakier bezbarwny potem utwardzacz.

Ujme to tak ja się tak naprawde uczyłem tego ze 2 lata, i kosztowała mnie to trochę kasy, jak robisz to na jakieś podace to luzik będziesz zadowolony ale jeśli cos poważniejszego daj se siana...

 

 

A i smutna wiadomość skansol nie działa!!

No bynajmnie nie tak jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lakierowane, to potraktuj je antaxem...

Potem papie tylko długo jedz 600 wodną!!!1 I na krzyż zmiennymi ruchami nigdy w trej samej pozycji bo

 

A ten antax to się kupuje gdzie?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie oczywiscie polerowanie do błysku to pasty filce.Jak wszystko bedzie oki to trza chemie do pracy zagnać.Każda polerwana rzecz z aluminium ulegnie zasniedzeniu chyba że się ja anoduje.To krótki zabieg galwanizeryjny a efekt na stałe.polerować Anodować i gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie sobie na moją storne, tam sa fotki Virago juz po mozolnej polerce, www-tomek-dorszewsky.webpark.pl i powiedzialem sobie, ze nigdy ale to przegnidy wiecej sie za to dranstwo nie zabiore. Kilka dni temu naszlo mnie by doprowadzic wyglad kap do porzadku. I pomyslalem sobir ze zapytm Was. I Widze ze ch...to pomoglo bo kazdy pierd...sie z tym tak samo jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja juz troche sie tego na polerowałem i za każdym razem coraz lepszy efekt. Zacząłem od pokryw od Ogara, następnie dekiel od Jawy, a ostatnio we ferie pokrywy od XS obie strony. Mam fajny filc ale niestety musze zakupic cos co ma troche mniejsze obroty niz szlifierka :smile: . A wałeczek na wiertarce sprawuje sie idealnie. Pasta jaka używam to Ultracut. Niewiem czy inne pasty daja lepszy efekt moze ktos kto uzywał kilku past wypowie sie na ten temat. Papier od jakiego sie zaczyna zależy od stanu dekla czy innych elementów które polerujesz. Moze ktos by wystawił fotke swojej pracy ja jak bede miał foto to tez wysle

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz cos sobie wypolerowałem na poczatku mnie to cieszyło fajnie i wogule potem stwierdziłem ze to do niczego nie podobne i teraz zostawiam alu w swoim kolorze, ewentualnie anoduje;] Wypolerujesz raz sie przejedziesz i juz nie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze jedynie zostały przednie lagi do czyszczenia no i ewentualnie ranty felg. I moze zakupie te pasty co proponuje Deebo bo nie są drogie, a moze bedzie lepszy efekt.

Z jednego deklu nie jestem zadowolony bo w jednym miejscu widać rysy których nie zczysciłem. Ale moge miec jedynie pretensje do siebie ze nie dokładnie zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...