Skocz do zawartości

ustawienie rozrządu wr 426f


damiaan91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mógł by mi ktoś napisać instrukcje ustawiania rozrządu w tym motocyklu?? dzięki wielkie :)

Tłok GMP, wałek tak by kropki na kole były równo z krawędzią głowicy i tyle w zasadzie

 

Witam, mógł by mi ktoś napisać instrukcje ustawiania rozrządu w tym motocyklu?? dzięki wielkie :)

Tłok GMP, wałki tak by kropki na kole były równo z krawędzią głowicy i tyle w zasadzie

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich silnikach czterosuwowych zasada jest taka sama.

Tłok w GMP czyli u góry

Zawór wydechowy w fazie końcowego zamykania

Zawór ssący na początku fazy otwierania

wystarczy tylko aby w tym momencie obydwa zawory były lekko uchylone.POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich silnikach czterosuwowych zasada jest taka sama.

Tłok w GMP czyli u góry

Zawór wydechowy w fazie końcowego zamykania

Zawór ssący na początku fazy otwierania

wystarczy tylko aby w tym momencie obydwa zawory były lekko uchylone.POZDRO

 

 

ze co? tłok w gmp i zawory lekko uchylone?

 

 

tłok w gmp i zawory wydechowe i ssące zamknete! krzywki na wałku w dół i na znakach wzgledem płaszczzny silnika! składasz wkrecasz napinacz, obracasz silnikiem para razy reką i ustawiasz tłok w gmp i sprawdzasz znaki na qałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis regulamin chyba wyraźnie mówił, że nie piszemy tu bajek czy własnych domysłow jak nie jestemy pewni, tylko sprawdzone informacje bo wiadomo czym to moze poskutkować. Włodek23cbr... na pewno jestes pewny za to, co żes napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 4T żeby wykonać prace Potrzebuje 2 obrotów wału korbowego: to znaczy ze podczas swojej pracy tłok 2 razy osiaga GMP: suw spreżania i suw wydechu.

 

Mamy na stole silnik umocowany w pieknym uchwycie serwisowym(który mi sie wczoraj $#^%%^@ ....uległ awari uszkadzajac przy okazji najmniejszy palec lewej stopy). Silnik tak dla przykładu od: ... mniejsza z tym 1 cylidrowy bezynowy... Ustawiamy tłoka w punkcie GMP wystepujacego bliżej miejsca zapłonu(w niektórych maszynach zapłon sterowany jest z wału korbowego i zapłon wystepuje 2 krotnie podczas całego cyklu), jesli silnik ma 1 wałek to krzywki maja wygladać mniejwiecej tak V jeśli ma 2 wałki sa albo znaki ze kompletny debil by skumał albo trzeba używać blokady(płetwy, sworznia lub innego magicznego sprzętu). Teraz patrzymy na silnik i bijemy sie w głupi łeb ze nie przeczytaliśmy serwisówki gdzie napewno było by to opisane dodatkowo sa tam zdiecia i inne przydatne informacjie np. momenty dokrecania śrub luzy zaworowe i inne tego typu sprawy. Sumując podobno nie ma głupich pytań, dlatego to uważam za idotyczne co z tego ze ustawisz rozrząd jeśli dobijesz na pałe wałki albo ustawisz zły luz zaworowy, masz też szanse uszkodzić elementy napinajace przez złe napiecie wstępne pasa/łańcucha. Mechanika nowej ery rozróznia od mechanika PRL fakt umiejetności czytania ksiazki serwisowej. Nikt nie jest Jahwe, Buddą, Mahometem czy innym bożkiem i nie bedzie pamietał na pamieć wszystkich ksiazek. A robienie na pałe kończy sie najczęsciej tragedią, niewielu uświadamia sobie fakt że to może zabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ponownie ale jesli tak myslicie ze nie wiem co mowie czy jestem pewien albo ze mam racje jezeli chodzi o silnik wtryskowy to prosze wejsc w ten link wyjasnia wam sie watpliwosci pozdrawiam

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=54688&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o konkretny model, o konkretny silnik - Yamaha WR 426 F.

Więc skoro autor pyta jak ustawić rozrząd w TYM motocyklu to niepotrzebne mu czytać o ustawianu w silnikach na wtrysku, z podwójnym zapłonem czy co tam jeszcze.

Tu niektorzy naprawdę będa robić przy motocyklu wg. przeczytanych na forum porad, wiec bądzmy jednomyslni, bo na razie to mętlik tu jest....jeden pisze tak, drugi tak.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...