Skocz do zawartości

Suzuki DR 650R czy Yamaha XT 600E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do was prośbe doradzcie mi co wybrać z tych dwóch motorków :eek: Dr-ke czy XT-ka. Dodam ze to niebedzie mój pierwszy motocykl mam 185cm wzrostu i około 80kg wagi. Moto ma być użytkowane 50%teren 50%szosa. Co wybrać ? Co sie lepiej sprawuje? Pomóżcie :wink: Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam do was prośbe doradzcie mi co wybrać z tych dwóch motorków :eek: Dr-ke czy XT-ka. Dodam ze to niebedzie mój pierwszy motocykl mam 185cm wzrostu i około 80kg wagi. Moto ma być użytkowane 50%teren 50%szosa. Co wybrać ? Co sie lepiej sprawuje? Pomóżcie :wink: Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Suka Dr 650R to typowa orka, nie do zajechania.XT bardziej lajtowy.Ja bym wybrał DR, bo i ładniejsza do tego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma wady i zalety XT ma padajace skrzynie , DR padajace glowice :icon_mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli deerka to w wersji "se" po 95r

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że "re" to jeszcze stary syfiasty silnik

motor xt-eka byl produkowany przez 20lat bez większych zmian-to chyba o czymś świadczy

sam polowałem na xt-eka, myślałem o wersji xt600z (dobry zawias) lub zwykłej ale z rocznika 89.

koniec konców kupiłem tt600s :icon_mrgreen:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem takową kupować, ale po pierwszej jeździe mi przeszło

 

Miałeś jedną jazdę na XT i piszesz o doświadczeniach z tym moto? Chłopie, może trafiłeś jakąś padakę (jaki to był model?), bo nie wierzę żeby po tym jak XT Ci nie pasowała, zaraz potem spasowałaby DR. Te motocykle są za bardzo podobne do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem XT dlugo; dzis wzialbym dr650. xt dla mnie zbyt ciezki

 

Ciekawa kocepcja, bo xt jest lżejszy i to jest jedną z jego przewag nad dr.

Uważam, że to porównywalne motocykle, choć podoba mi sie w xt niezawodność, prostota konstrukcji, uniwersalność. Poza tym mimo nieco mniejszej mocy xt lepiej ciągnie na niskich obrotach. Dwugardzielowy gaźnik fajnie się sprawuje i silnik nie szarpie w dole gdy się przestraszę i nazbyt zwolnię przed przeszkodą. To bardzo pomaga mniej doświadczonym.

Ogólnie uważam xt za bardzo przyjemny i tani w eksploatacji motocykl, a jeśli są różnice pomiędzy xt i dr, to na pewno nie na korzyść dr.

No i mam xt już nie pierwszy sezon, a nie tylko jedną jazdę za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali swój sprzęt :)

u mnie w grę wchodziła tylko Yamaha, zastanawiałem się tylko która

pod uwagę brane były: xt600-model 2kf z lat 87-89,xt600z,xtz660,tt600s/e,tt-r 600

no i stanęło na tt600s -z wyboru jestem zadowolony

 

-wcześniej troszkę jeździłem jednogarowymi suzami kumpli i wujka (dr650rs/rse,xf650freewind) i jakoś mi nie przypasiły

w egzemplarzu wujka (dr650rs -stary silnik) trzeba było robić najpierw rozrząd, potem skrzynie

w egzemplarzu jednego kumpla (dr650rse-stary silnik) jeszcze nic nie było robione ale chodzi już jak sieczkarnia i dymi mimo niedużego przebiegu

xf650 ma już nowy silnik i jest w miarę ok tyle że taki lajtowy sprzęt niezbyt mi odpowiada -dlatego pisałem że jeśli dr to wersje se (po 95r własnie z tym nowy motorem)

 

zresztą suzuki nie robiło motocykla o parametrach podobnych do tt czy xr (silnik w miarę ucywilizowany natomiast zawieszenia z wyższej półki)

 

no i sucha miska olejowa w silnikach xt -można goomować ile wlezie :)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...