Skocz do zawartości

Chrom


koobra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cos tak niemrawo na tym naszym Cruserowo/Chpperowym forum. Malo nas, czy co?

 

Mam do Was pytanie: jak utrzymujecie chromy w jedynym wlasciwym dla nich stanie - czyste i blyszczace? Jakies konkretne srodki godne polecenia, a moze ktorych trzeba unikac? Narzedzia?

 

Wlasnie doprowadzam do stanu wygladalnosci moja maszynke i bylbym baaardzo wdzieczny za wiedze, ktora moze ulzyc mojemu cierpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmatke z powodzeniem mozna zastapic welna stalowa ( z ang. steel wool). Tylko nie wszedzie mozna to dostac. Wg mnie to bardzo ulatwia wyczyszczenie zasniedzialych lub pokrytych rdzawym nalotem metalowych powierzchni...wystarczy kilka ruchow posuwisto-zwrotnych... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z mojego doswiadczenia powiem Ci tyle ze nie ma specjalnego sensu kupowanie srodkow do czyszczenia chromow. Rok temu pokusilem sie o taki (nie pamietam dokladnie jak sie nazywa - moge sprawdzic) i powiem tak: nakladam go, chwilke schnie i zaczynam polerowac... po calkiem dlugiej i namietnej polerce chromy sa niebieskie :/ dopiero po parunastu minutach zaczely swiecic sie jak psu jajca... ale zeby jakos lepiej wygladaly... nie bardzo... To samo mozna osiagnac tak jak pisza koledzy wyzej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy problem mam z felgami, jakis sie na nich liszaj wstretny pojawil, szczegolnie z przodu po prawej stronie. Moze ma to zwiazek z tarcza hamulca?

 

Sprobuje uzyc welny, sama szmatka to za malo na to paskudztwo. Swoja droga, mea culpa, trzeba bylo sie do tego zabrac wczesniej, moze nie byloby takich zniszczen.

 

Dzieki za podpowiedzi :) jak tylko cos wywalcze, dam znac jak poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po umyciu i osuszeniu nakładam taki srodek "totalny połysk" moj ojciec czyści tym fure a jak wyczyszcze tym chromy i wypoleruje to sie swieci jak psu jajka a jak jeszcze kanape i pas na baku popśikam "plakiem" takie cuś do tapicerki to juz w ogóle sie przeglądac mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jedno jest pewne - nicnie zastąpi szmatki i determinacji. Bardzo pomaga dobry browarek (stosowany wewnętrznie) mnie pomaga zwłaszcza przy czyszczeniu szprych.

Ale z tą stalową wełną to pewnie spróbuję - gdzie to cuś nabyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ściereczki z microfibry. Na allegro można zakupić za chyba 2 zeta/szt. Wystarczy woda. Nie zostawia smug, bez problemu zbiera rozpłaszczone robale. Całą yamaszkę tym oblatuję. Ściereczka jest miękka, ale dobrze zdziera, także szprychy mozna też ją potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tą wełną proszę uważać, żeby nie narobić więcej szkód niż pożytku. Wełna jest dosępna w kilku wariantach ostrości lub jak kto woli grubości wybieramy oczywiście tą najdelikatniejszą zdaje sie "0" można to dostać w castoramie i tym podobnych. Jednym z lepszych i naprawdę niedrogich środków jest dostępna praktycznie na każdej stacji benzynowej pasta "tempo".

Ja dodatkowo wyczyszczone już chromy nacieram wapnem wiedeńskim ( próbować zdobyć w chromowniach).

Powodzonka. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

I ja dorzuce pare slowek do tematu. Otoz, o chromy trzeba dbac od poczatku, znaczy od salonowej noweczki. Na rynku jest wiele specyfikow ulatwiajacych zycie. Ja osobiscie co jakis czas nakladam na chromy paste specjalnie do nich dedykowana, np. Chrom Flare. Po wyschnieciu flanelka i polerka oraz piwko (oczywiscie jako wspomagacz dla polerujacego ;))) robi swoje. Swieca sie jak psu...... , a poza tym zostaje na nich cienka warstwa ochronnej powloki chroniacej je przed wilgocia i innym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...