Skocz do zawartości

Końcówka kierownicy z Bandicie


Rekomendowane odpowiedzi

to jak kupisz ktoras z nich, to zwaz i napisz ile faktycznie wazy, bo az niedowierzam.jak 150 by miala kazda to jeszcze nie byloby chyba tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarek kierownicy (jak ktoś woli balanser) to ciężarek, a końcówka to końcówka.

 

Niektóre motocykle wymagają ciężarków do tłumienia drgań i wówczas wykonuje się je z ciężkiego materiału, a niektóre w ogóle nie wymagają, wówczas wykonuje się je z lekkiego aluminium i służą jedynie jako pady chroniące kierownicę w razie upadku.

 

To że wygląda to podobnie (lub prawie tak samo) nie znaczy że jest tym samym.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamiast kupowania zleciłem dotoczenie mi takich końcówek. Oto one (sam polerowałem:P): http://stud.ics.p.lodz.pl/~kalosh/koncowki.jpg

Wykonane są z mosiądzu i każda waży 302 gramy. Średnica tyle co standardowe czyli 30mm a długość 55mm.

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to sie montuje bez tej gumy ? czy jak?

 

takie koncówki spełniaja swoje zadanie?

ad 1. montuje się z gumą. Guma wchodzi w środek kierownicy i w miarę dokręcania śruby rozszerza (rozpiera;) ) się w środku - dzięki temu to się trzyma.

 

ad 2. spełniają, spełniają - łagodzą wibracje i ręce mniej drętwieją ;)

 

...no i faktycznie poszukaj może innego koloru (ale to już kwestia gustu) ;)

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to sie montuje bez tej gumy ? czy jak?

 

 

W niektórych motocyklach gwint jest już w kierownicy i wtedy wkręca się same końcówki ze śrubą, bez tej rozporowej gumki. Jeśli twoja kierownica to pusta rurka, wtedy montujesz razem z gumkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam, niedawno kupiłem motocykl i chcę go wyposażyć w końcówki/ciężarki kierownicy. Nie bardzo wiem jakie wybrać gdyż z jednej strony kierownicy jest pusto a z drugiej jest gwintowany otwór, dodam zdjęcia. Chciałbym aby ktoś mi w tej kwestii doradził, jest to mój pierwszy motocykl i wszystkiego się uczę więc proszę o wyrozumiałość :) Dodatkowo planuję wymienić klamki i manetki, jeśli ktoś może coś fajnego polecić to proszę o komentarz.

post-94146-0-68509600-1549214064_thumb.jpg

post-94146-0-76550100-1549214075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz gwint jeszcze to pozostałości po oryginale. Z drugiej już wydłubane/wyrwane. Możesz spróbować wyjąć pozostałości i wtedy kupić sobie uniwersalne ciężarki. Tu już pełna dowolność, liczy się średnica środkowa kiery.

Ich brak może powodować latanie kierownicy po jej puszczeniu przy małych prędkościach.

 

Skoro to pierwsze moto to z doświadczenia wiem że chciałbyś mu zrobić jak najlepiej. Ale zmienisz go zapewne za rok lub dwa a nie odzyskasz tego co włożysz i nie będzie lepiej tylko ładniej. Zamiast wkładać w klamki czy manety dołóż to nowych opon, zestawu napędowego czy ciuchów.

 

Pzdr

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...