Skocz do zawartości

gsxr 1000 k3 zamula na wysokich obrotach


Zolw84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w moim gixerze pojawil sie ostatnio dziwny problem! A mianowicie podczas gwaltownego przyspieszania motor lapie chwilowa zamulke na obrotach okolo 10 tys na poczatku problem byl tylko na pierwszym biegu ale wczoraj zdazylo sie ze na innych biegach pojawilo sie to samo! motor wkreca sie wyzej ale po pewnej chwili zawachania(tak bym to nazwal) co to moze byc czy to cos powaznego czy nie?? jesli ktos spotkal sie z tym problemem u siebie to prosze o odpowiedz!!

 

Pozdrawiam: zolw84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...motury sportowe klasy 1000ccm mają to do siebie że są mułowate w górnym zakresie...

:notworthy: :bigrazz: :D

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie moge sie zgodzic z tą wypowiedzią ze tysiaczki są mulowate na wysokich obrotach:) ale problem ktory dotyczy mojego motocykla (tego z opisu) jest dosyc dziwny ponieważ odczucie moje jest takie jakby silnik dostawal za malo powietrza lub wahy a a zaraz po chwili nastepuje wyrwanie do przodu tak jak powinno byc! ostatno zdazylo sie jednak tak ze problem ten wystąpil na paru biegach i to bez puznieszego odetkania opisanego wyzej! Ja tak sobie myślę ze moze to zapchany filtr powitrza nie przepuszcza tyle wiatru co powinien ale wtedy jak wytlumaczyc te odetkanie obrotow i bezproblemowe dojscie do czerwonego pola!

Jesli ktos ma pomysl co to za problem to bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, żółw, no dziwny jesteś. NAjpierw zadajesz pytanie a potem (słusznie zresztą) siebie diagnozujesz.

Mam propozycję- najpierw zbadaj kwestię filtra powietrza, ew. odpowietrzenia zbiornika paliwa, ew. kranika a potem wróć na forum. Na pewno będziesz wtedy więcej wiedział i będziesz w stanie lepiej problem opisać.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić i opisać mój problem, motocykl Kawasaki zx10r 2005, pierwszy bieg puszczam sprzęgło i jazda tak do 7 tyś obrotów, dalej jak chcę mu dołożyć ostrzej to jakby brakowało mocy nie wkręca się tak żwawo, zazwyczaj tak 7 tyś obrotów i szedł na tylne koło a teraz muszę kręcić do 11 tyś i ledwo ledwo się podnosi co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiecie co! pod koniec sezonu musze stwierdzic ze wszystkie objawy które mialy wczesniej miesce ustąpily i to bez mojej pomocy czyli juz niemam zadnego zamulenia tylko jazda na maxa no i wczesniej zapalała mi sie kontrolka fi od czasu do czasu był to błąd exupa czy jakos tak!! teraz juz mi sie nie zapala:) czy mozliwe jest to ze mapa zaplonowa dopasowala sie do rozwierconego wydechu( ktory powodowal bład fi) czy raczej nie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc jak opisujesz jakis problem z motocyklem to raczej podawaj wszystkuie odstepstwa od wersji fabrycznej w nim przeprowadzone, przede wszystkim zmiany na wydechu czy od strony filtra powietrza - bez tego jakiekolwiek diagnozy beda zupelnie bledne.

Rozwiercanie fabrycznego tlumika to kompletna wies i w jakis sposob zawsze ujemnie odbije sie na osiagach motocykla.

Komputer dostosuje sklad mieszanki do zaistnialej sytuacji do momentu kiedy zmiany nie sa robione zarowno na ssaniu jak i na wydechu, wowczas po prostu przechodzi to zakres jego mozliwosci.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...