Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie a czy ten gipro z modyfikacją map jest też do yamahy mt-01 ? I jeszcze jedno czy on sam modyfikuje mapę tę która jest czy trzeba samemu mu zapodać jakieś wartości?

 

A dlaczego nie PowerCommander - on podgrywa mapy wtrysków które sobie sam wgrywasz poprzez laptop i złżcze USB lub przy starszym PCIII masz złącze RS232. Mapę zgrywasz z netu dopasowaną pod wydech i rodzaj filtra powietrza. Chyba że w VZR nie można założyć PCIII - tutaj masz linkwięc nie ma problemu

 

Miałem to w VTX1800 - teraz mam w V-Rodzie - zajebista zabawka jak się wie jak to użyć :laugh:

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam do Was wszystkich pytanko.

Podzielcie się jaki wlewacie olej do vzr 1800 półsyntety czy syntetyk , jaki i lepkość

Leję do swojego już piąty raz z koleji Motula 5100 10W40 półsyntetym.Podzielcie się opinią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ja również stałem się posiadaczem nowiutkiego VZR 1800 (a właściwie to już drugiego - pierwszy został zakupiony w salonie jakiś miesiąc temu - po trzech dniach był już skasowany. Gość przywalił mi autem w tył i wbił mnie w auto stojące przede mną. Mnie na szczęście nic oprócz ogólnych potłuczeń się nie stało, ale motocykl dość konkretnie zdezelowany. Od piątku mam już nowego i cieszę się jazdą) :)

Mam pytanie dotyczące sprawdzania poziomu oleju - sprawdzamy dokręcając korek z bagnetem, czy bez doręcania? Instrukcja mówi niby, że bez dokręcania, ale w tym wypadku bagnet jest u mnie suchy. Po dokreceniu mam poziom w połowie między L i F. Dużo było gadania o przelaniu oleju, więc może teraz tak właśnie leją w serwisie? Jutro oczywiście zadzwonię do nich z pytaniem, ale może ktoś z Was się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi wyraźnie by kontrolować poziom oleju na rozgrzanym silniku i przy włożeniu bagnetu (gwint korka ma dotykać tylko otworu wlewowego, korka nie wkręcamy) poziom oleju powinien być między L i F. Ważne by do kontroli poziomu oleju ustawić motocykl poziomo.

Polecam forum www.intruderpolska.pl. Tutaj mało kto zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale motor chyba pionowo - w poziomie było by trudno go ustawić - chyba że mówimy o poziomym podłożu na którym stoi

 

taka mała gra słowna

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem olej dokładnie tak, jak napisali w instrukcji. Z rana odpaliłem zimnego sprzęta na 15 minut, potem 30 sekund przytrzymałem go w pionie, 10 sekund na kosie, zgasiłem silnik, odczekałem 3 minuty i ... co do cholery? Oleju nie jest za mało, wprost przeciwnie - jest przelany. Jakieś pół centymetra ponad F na bagnecie. Pomiar oczywiście na moto ustawionym pionowo i bez wkręcania korka. Poprzednio również czekałem 3 minuty, ale motocykl był po około 100 kilometrowej trasie. Zbyt rozgrzany i rozrzedzony olej? A co do przelania - jutro jadę na przegląd po 1000 km, trzeba będzie przypilnować serwisantów przy wymianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam do tej pory śmigałem Bulim na 280 tyle ze był to motocykl brata a ja go odkupiłem i obułem go w nowe oponki i resztę tego co sie wymienia po prostu dla świętego spokoju.

 

pod tym linkem sa fotki Bulego

 

https://plus.google.com/photos/104335891345716135176/albums/5775886523887671553

Edytowane przez yeti200
280club11.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

masz nową felgę? nowy tylny wahacz? standartowo jest 240, niektórzy wkładają 260 i to jest max co sie mieści, zresztą już wtedy z opony robi się lekki balon. 280 ? 300? Podeślij fotki?

 

co znaczy że robi się balon?

 

Witam do tej pory śmigałem Bulim na 280 tyle ze był to motocykl brata a ja go odkupiłem i obułem go w nowe oponki i resztę tego co sie wymienia po prostu dla świętego spokoju.

 

pod tym linkem sa fotki Bulego

 

https://plus.google.com/photos/104335891345716135176/albums/5775886523887671553

 

ja mam 250 i troszkę miejsca 260 wejdzie na sto ale już 280 to chyba totalnie na styk...

jak Ci się na tym jeździ? jak chcesz dać 300 to chyba całkiem dobrze ;)

a25154f5e50e2b58mc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam 250 i troszkę miejsca 260 wejdzie na sto ale już 280 to chyba totalnie na styk...

jak Ci się na tym jeździ? jak chcesz dać 300 to chyba całkiem dobrze ;)

 

Aktualnie założyłem 280 jest 10mm luzu od wału napędowego, oponki Metzelera przód i tył.

Jeździ mi sie super troszkę gorzej na zawracaniu w miejscu nie jest az tak uciążliwe.

280club11.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bardzo... może to kwestia firmy opon

ja mam Dunlopki 250 i 1,5 cm do kardana od bocznego rantu

masz intruza czy bulego?... choć to chyba nie powinno mieć znaczenia...

może masz faktycznie przerobiony wahacz...

Edytowane przez vonito
a25154f5e50e2b58mc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...